Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

Rád bych se s Vámi poradil, jakým způsobem vést povýsadbový řez u slivoně Amers na myrobalánu, kterou jsem si objednal a nechal dovézt ze zahradnictví. Vždy jsem se tomu vyhýbal a vybíral osobně, nicméně kvůli aktuální stuaci jsem se rozhodl to zkusit, teď už vím, že nikdy více, viz. fotka.

I přes polámané větévky by neměl být problém najít vhodné kandidáty na kosterní větve, nicméně nevím, jak si poradit s ustřihnutým terminálem. Chtěl bych docílit standardní koruny, nikoliv kotlovité. Tedy vést terminál nahoru a časem založit ještě druhé patro. Je možné vybrat jednu z horních větviček a pokusit se zkrácením terminálu nad ní dosáhnout toho, aby si strom udělal terminál z této větve nejbližším pupenem směrem nahoru? Nejsou tyto větvičky již příliš kolmo k terminálu?

Podotýkám, že pravá nejvyšší větévka, na kterou ukazuje šipka, je nalomená, proto je nepoužitelná.

Díky za veškeré rady.

Matěj

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika