Žravý škůdce na magnolii



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 92.1 (?)
22.5.2012 16:58

Myslím, že je to lakonosec. Také s nimi bojuji. Mám je na několika magnoliích (ke Genii zatím nepronikly). Žerou i Bergenie, Cotoneastry i zimolezy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 234.4 (?), 22.5.2012 7:35, zobrazeno: 14710x

Pořídil jsem magnolii, krásnou Magnolia Genie. Přírůstky má neuvěřitelné, těším se, až prvně vykvete. Ovšem... aby vůbec vykvetla. Na listech začal hodovat nějaký žravý škůdce. Některé listy jsou ožrané zvenku až na řapík, jiné mají uvnitř díru zvící pěti milimetrů. Magnolie to zatím bez problémů přežívá, ale nechci čekat na nějaký bod zlomu.

Prohlížel jsem rostlinu přes den: nikde nic. Prohlížel jsem ji v noci: nic. Žádnou potvoru jsem na listech nenachytal. Podle okusů bych tipoval nějakou housenku, slimáci to nejsou, nikde není stopa slizu. Nemáte nějakou radu, jak rostlinu ošetřit? Osazením nějakých hmyzu smrdutých rostlin kolem? Nebo, v nejhorším, i nějaký postřik? Díky za jakékoliv rady, nerad bych o tu magnolii přišel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tokugawa - (3) - 234.4 (?), 22.5.2012 8:44

Nepodařilo se mi prve vložit soubor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 92.1 (?), 22.5.2012 16:58

Myslím, že je to lakonosec. Také s nimi bojuji. Mám je na několika magnoliích (ke Genii zatím nepronikly). Žerou i Bergenie, Cotoneastry i zimolezy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tokugawa - (3) - 234.4 (?), 22.5.2012 19:00

Děkuji, to by mohlo být ono. Seženu na ně nějakou chemii - doufám. Objevil jsem stejný okus i na muchovníku. Vzhledem k tomu, že jsem zahradu sotva založil, je všechno mladé a náchylné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.24 (?), 22.5.2012 23:17

Chemii nedoporučuju. Larvy lalokonosce žijí v zemi a brouci žerou hlavně v noci. Zkuste biologický boj - hlístice proti lalokonoscům.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tokugawa - (3) - 234.4 (?), 23.5.2012 7:15

Už je mám objednané. Díky za všechny rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.96 (?), 12.6.2012 22:14

Dobry den, my mame magnolii uz aspon 25 let, je nadherna a bohate kvete. letosni rok prisli mrazy a kvety zcernaly.  Ale dnes jsem pohledem na magnolii zjistila u poloviny vetvi zkrooucene listy. Zadny skudce na povrchu listu a ani vevnitr srolovanych listu "trubicek". Prohledla jsem kmen a uvnitr pod kurou se krcili brouci. Muzou mit vinu oni na srolovani listu? Jak je mam odpudit a dostat ven? Prosim poradte, mam nekdo s timto zkusenosti?

jari

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika