Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
4.7.2014 18:27

No, aspoň za v zime pomíňajúkompóty z vlani, ale s tým drozdami ste nejako extra nepomohli. Nedostatok ovocia, prebytok drozdov. Myslím, že pečením sa príliš vysušia, takže asi skúsime dusených.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.7.2014 10:00

Chytrý ptáček. Usedne a říká si: "Zob zob,  Wimpi  bude rád, ušetřím mu probírku, zob  zob..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.7.2014 10:27

No, přesně. A věrný pomocník a kámoš toho ptáčka jarabáčka, jmenující se Mrazejk nočňo-jarní, mi tu neradostnou a obtěžující práci s probírkou letos ulehčil tak, že mi na čtyřech stromcích nakonec zůstal 1 ks (slovy: jeden kus) broskve. Tento plod tudíž požívá výsad svátosti, a pokud mu bude přírodními silami dopřáno zdárného dozrání, jeho pozření proběhne obřadným způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.7.2014 10:45

No co. Mě, po loňském meruňkobroskvovém epikurejství, kdy plodů bylo i na pálenku, dědek Mráz vyučil - snad abych tolik nemlaskal - že meruňky a broskve letos nazývám křestními jmény. A stačí k tomu zlomek kalendáře...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 2.7.2014 11:17

Tak nejsem sám. Když pominu ostatní stromy, na kterých je povícero jen listí,  Chodím takto kolem bellamirky mirabelky a počítám šest švestek, keré na ní (zatím) visí. Že bych jim dal jména mně zatím nenapadlo, ale je to zábavný nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 2.7.2014 12:44

V zimě ti vrabci berou škůdce. A mám asi výhodu, že se na jaře stěhují do města, nevidím je tam zase až v zimě. Pupeny neozobávají. A pokud jde o úrodu, zatím to vypadá dobře s rybízy (ale ptactvo se už srocuje), do korun jabloní nekoukám, zahradu mám ve svahu a tak se kloužu po opadaných jablíčkách, navalená je Rumjanaja Zorka, ostatní slivoně mají možná na jídlo, na nic víc. Škoda, kdyby byla nějaká jablka na Topazu a Jonalordu, viděl bych, jestli by byla strupatá. Listy jsou na tom s napadením skoro stejně u nich i u Glosteru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 4.7.2014 18:27

No, aspoň za v zime pomíňajúkompóty z vlani, ale s tým drozdami ste nejako extra nepomohli. Nedostatok ovocia, prebytok drozdov. Myslím, že pečením sa príliš vysušia, takže asi skúsime dusených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 8.7.2014 22:19

Takže pokračování: včera jsem okopávala zeleninu a koukala, že na jedné broskvičce je těch broskví cca 15ks - tak to mně celkem potěšilo, myslela jsem, že ani to ne. Konečně nám trochu, i když opravdu jen decentně sprchlo, tak se snad i nalejou. Dneska po 20h přijde odsud nasupený muž a že prý: jestli chci ještě ochutnat nějakou broskev, tak ať s tím jdu něco udělat, protože našel 3 - z poloviny sežrané na zemi a několik rozklovaných přímo na stromku. Letěla jsem tam a jelikož je broskvička cca 1,5m vysoká, celou jsem ji omotala netkankoucheeky No, jsem zvědavá, jak to dopadne. Tipuju, že přijde nějaká šutora a netkanka mi omele ten zbytek nenakousaných broskvífrownwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 54.27 (?), 13.7.2014 22:48

Tak jsem se ještě před nedávnem chlubila, že ptáčci jarabáči u nás napáchali jen málo škod, ale... Meruňek zdále se být docela dost a ptačí sněm zřejmě rozhodl, že jsem chlubílek a že o sobě nenechají rozhlašovat, že jsou neschopní... Z jednoho stromku zbylo celých asi 10 kusů z cca 10 kg, teď se rozhodli, že bergeronka je pro ně tak akorát (zralé je nezajímají) a takhle to vypadalo dnes pod stromem (včera jsem vysbírala vše) a tohle je ukázka toho, jak vyzobávají pecky - pod stromem se nenajde žádná. Kdo je "škodná" se mi zjistit nepodařilo - nevíte někdo náhodou?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 17.7.2014 7:01

Tak s největší pravděpodobností - podařilo se mi zahlédnout - jsou meruňkovou škodnou strakapoudi. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika