Včely na malinách



host - 68.110 (?)
6.8.2016 12:10

Tak to je odvážné tvrzení, že včely na nepoškozené ovoce nejdou. Letos jsem viděla snad jen jednu vosu, ale broskve těsně před sklizní jsem měla obalené včelami a pilně do každého plodu vykusovaly dírky. Na kmenu mám lepovový pás proti mravencům. Přitom je v zahradě hodně kvetoucích rostlin, mám i hodně levandulí, vlhko je dostatečné. Nevím o žádném včelínu v okolí a přesto je jich spousta.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 152.226 (?), 1.8.2016 16:46

Tu je link na hlavu vcely. Ktore su tie kusadla? Tie co vychadzaju z oci dostredu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.8.2016 20:22

Hlavu včely tam nevidím. Tady ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.136 (?), 3.8.2016 14:11

Se omlouvám že s tím pořád otravuji, ale furt mi to nedá...
Původně jsem chtěl něco oskenovat ze včelářské literatury, ale snad bude stačit i obrázek z netu...
*
Všimněte si prosím velikosti těch včelích kusadel v porovnáním se sosákem...

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 4.8.2016 22:56

Nevím, jestli to byly včely medonosné (v obci údajně už nikdo nemá včely), nebo samotářky, ale vloni vysávaly maliny i ostružiny do úplné mumie plodu. Letos ani jednu. Myslím, že to bylo nedostatkem vody a pastvy (vedle byla pšenice). Letos je vedle kukuřice a často poprchává. Pokaždé nechávám kus dvora s květy jetele neposekaný, aby se čmeláci a samotářky měli čím zabavit. Vosy tu prakticky nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 3.8.2016 19:22

Kde tam vidíte včelu medonosnou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.110 (?), 6.8.2016 12:10

Tak to je odvážné tvrzení, že včely na nepoškozené ovoce nejdou. Letos jsem viděla snad jen jednu vosu, ale broskve těsně před sklizní jsem měla obalené včelami a pilně do každého plodu vykusovaly dírky. Na kmenu mám lepovový pás proti mravencům. Přitom je v zahradě hodně kvetoucích rostlin, mám i hodně levandulí, vlhko je dostatečné. Nevím o žádném včelínu v okolí a přesto je jich spousta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.8.2016 13:15

Tvrzení je to odvážné, ale až na výjimky pravdivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.42 (?), 7.8.2016 12:37

Na webu jsem našel m.j. toto:

"...Protože ústrojí včely je uzpůsobeno především k lízání, vyhledávají včely jen plody poškozené. Škody na spadlém nebo na stromě visícím, většinou již zapomenutém a přezrálém ovoci jsou však zcela nepatrné. Značné škody mohou způsobit včely na zrajících malinách, vysávajíce z peckoviček sladkou šťávu. I málo poškozené plody do rána zaschnou; zjev pěstitelům malin velmi dobře známý, připisovaný však omylem jiným škodlivým vlivům. Důvody nejsou známy (snad nepatrné trhlinky na peckovičkách), protože se tak chovaly i včely, u nichž bylo postaráno o napájení vodou".

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.131 (?), 22.9.2016 10:34

U nás má jeden dobrodinec 140 včelstev, přímo v obci. Broskve, maliny, meruňky,  nemá cenu pěstovat, hrušky a další ovoce silně poškozeno. Ranné hrozny úplně sežrané. Bojovat se proti tomu nedá. 

Včelaři jsou velmi agresivní loby a tvrdě útočí na každou kritiku.  Dohoda není možná.  Museli by se o svoje žahavé svěřence totiž více starat, přikrmovat, kočovat,  vysévat svazenku atd.  Proč by to dělali, když se ta svoloč může nažrat na cizím a zanedbání péče nebo silné převčelení lokality zákony neřeší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika