Uschli v létě slimáci?



miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?)
30.8.2015 11:24

Buďme rádi.  laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 216.228 (?), 30.8.2015 8:47, zobrazeno: 5707x

Nevím, jestli o tom mám vůbec mluvit, abych to nezakřikla. ALE! Když po letošních vedrech konečně zapršelo, čekala jsem, že nastoupí hordy vyhladovělých slimáků a sežerou to, co neuschlo. Skutečnost je taková, že nevylezlo nic, sem tam, v místech, kde se zalévalo, nějakého objevím, ale jinak opravdu nic, ani v přírodě. A že jich tady bylo. Myslíte, že můžu opatrně doufat, že je to sucho v kombinaci s nebývalým horkem skutečně zdecimovalo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 30.8.2015 9:30

Mám podobný názor, před hicy jsem pořád sypal a sypal, teď nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 30.8.2015 10:29

Na naší zahradě je nyní skutečně málo slimáků. Některé pivní pasti jsou prázdné. Vylézají ale na pivo z kompostu a také tam, kde jsme kopali hluboko do země, je jich zalezlych v zemí spousta (tak 50 cm i víc pod povrchem). Také na vycházkách jsem jich viděla opravdu hodně, zejména poblíž zanedbaných zahrad.

Aspoň doufám, že se u nás na zahradě nezmotaji na velkou snůšku vajíček - že buďto promeskali termín páření anebo tak vyhládnou, že ani vajíčka klást nebudou. To je ovšem jen můj zcela laický předpoklad, skutečnost může být jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2015 10:48

Nebyl bych takový idealista. Jistě, v těch vedrech jsou zalezlí a není je tolik vidět ani po setmění, ale jejich adaptabilita je děsivá.  Ve vlhkých koutech, pod kameny a dřevem jich je zásoba.  Jediné, co na ně platí, je mrazivá zima, pokud možno s holomrazy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.3 (?), 30.8.2015 11:17

Po dešti jsem sypala, ale skoro to nežrali a podle slintání tam ani moc nebyli. Takže čím to?  A to sypu do míst, kde vím že bývají schovaní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 30.8.2015 11:24

Buďme rádi.  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 30.8.2015 11:53

Jak jsem psala, nejvíc mě překvapilo jejich množství hluboko v zemi. Ale tam nic nežerou a mohou se po dlouhém půstu množit?

Na mráz bych nespolehala, ty potvory jsou schované i v nezamrzne hloubce :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.224 (?), 30.8.2015 12:17

ved su to druhy ktore prisli z juznych krajin "plzak spanielsky" tak preco by im mali vadit tepla. Niektore druhy sa u nas udomacnili, lebo mame pocasie podobnejsie tomu juzanskemu, ako pred par desiatkami rokov. Ja si myslim, ze terajsie pocasie im robi radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 30.8.2015 12:44

Ne ne, neuschnuli frown, jen se schovali.  Jen něco někde víc zaliji, zas se ukáží. A většinou je teď nacházím ve dvojicích i s vajíčky angry.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.19 (?), 30.8.2015 12:41

Včera večer jsem jich zlikvidovala dvanáct na udržovaném a velmi suchém dvorečku velkém asi jako obývák. Nebyli vysušení, naopak ve výborné kondici a právě se s chutí pouštěli do množení. Takže iluze bych si nedělala... Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika