Systémové insekticidy



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?)
28.1.2020 19:48

Do sklizně je daleko, nebude v nich prakticky nic. Mrkněte na biosad - publikace - rizika pesticidů (příručka). U přípravků v bezreziduální produkci tam jsou uvedeny nejzazší termíny postřiků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.103 (?), 28.1.2020 12:08, zobrazeno: 2849x

Dobrý den, do jaké míry se dostanou rezidua ze systémových insekticidů aplikovaných na jaře na ovocné stromy před květem, případně těsně po odkvětu, do sklízených plodů? Jak dlouho zůstávají rezidua v stromech? Díky za odpověď, Walter

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 28.1.2020 19:48

Do sklizně je daleko, nebude v nich prakticky nic. Mrkněte na biosad - publikace - rizika pesticidů (příručka). U přípravků v bezreziduální produkci tam jsou uvedeny nejzazší termíny postřiků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.204 (?), 30.1.2020 12:21

Dnes uvedlo na svých stránkách idnes, že evropská komise zakázala používání přípravků s látkami chlorpyrifos, chlorpyrifos.methyl a thiaktoprid. Končí v průběhu tohoto roku.                   Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 30.1.2020 12:34

Ano, už to čtu, pro nás to znamená úplný konec Calypso. Já jsem prozatím Calypso užíval jako postřik proti Květopasu jabloňovému a Pilatce švestkové. K tomu také směřoval můj dotaz k množství reziduí v plodech. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.204 (?), 30.1.2020 12:43

Také Reldan...           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 28.64 (?), 30.1.2020 14:17

Takže zbývá můj oblíbený Mospilan, na obaleče Integro, do pyrethroidů (Decis, Karate) se mně moc nechce. I když jsou pro teplokrevné živočichy málo toxické, ne ale pro užitečný hmyz a roztoče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.6 (?), 30.1.2020 21:41

Je přeci úplně jedno, čím strom postříkáte, predátoři pozřou otrávenou kořist a umřou. Pak zase trvá, než se kořist namnoží, sežere úrodu a pak tepr se predátoři namnoží znovu.

Bohužel je již po úrodě a vy si vychutnejte rezidua.

Dobrou chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 172.209 (?), 31.1.2020 5:12

Je to tak, jak říkáte - postríkám - mám po úrodě - a pak si pochutnávám na listí, kde jsou rezidua.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.121 (?), 31.1.2020 9:05

V takovém případě je lepší nic nepěstovat, odpadne Vám spoustu zbytečné práce.Navíc si můžete koupit zaručeně otrávené ovoce v obchodních řetězcích.Tam ty "zbytková rezidua" jsou i šestinásobně vyšší než ty povolené.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 31.1.2020 9:14

Přesně to mě taky napadlo. Je s podivem, že diskutující vůbec ví, jak vypadá a jak chutná ovoce. To v obchodech je totiž zaručeně chemicky ošetřované po celý rok, takže jej pravděpodobně nejí. A to ze zahrady sežerou červi nebo hniloba, takže z něj taky nic nemá...

Vážně - provést jedno ošetření proti obaleči (pilatce, plísni, kadeřavosti, monilii,...) není nic, co by zanechalo stopy na něčím zdraví. Já sice postřiky proti hmyzím škůdcům neprovádím, ale racionálně chápu, že to ničí zdraví nepoškodí a vhodným výběrem a aplikací nezlikviduje ani predátory škůdců. Docela by mě zajímalo, jak diskutující pozná, že jsou v ovoci rezidua, a jak se to na něm projevuje. Nebo zda viděl, nebo aspoň slyšel, že má někdo zdravotní komplikace či si dokonce zkrátil život z důvodu konzumace ovoce ze zahrady s chemickým ošetřením (nebo alespoň z kupovaného ovoce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika