svilušky pod kůží?



host - 165.30 (?)
5.8.2007 17:38
My máme úplně ten stejný problém!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 165.30 (?), 5.8.2007 17:38
My máme úplně ten stejný problém!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.119 (?), 7.8.2007 9:54
Loni jsem z nich byla šílená. Neustále jsem se drbala a hlavně ty červené fleky no hrůza. Ale letos jsem nad něma vyzrála. Před pár dny mě opět napadly a někdo mi poradil opravdu hodně teplou koupel. Takže se vždy večer nebo když přijdu ze zahrady ihned naložím do vany až jsem červená jak rak. A svilušky mají smůlu. A žádný masti ani pudry nepomáhají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.168 (?), 7.8.2007 13:04
Mám ten samý problém, asi jako všichni tady, ale zajímalo by mě kde se všude berou. Máme vedle sebe souseda a jeho jabloně zasahují na náš pozemek, což by nebyl až takový problém. Ten spočívá v tom, že on sem jezdí jednou týdně, zaleje zahradu okope záhonky a zas odjede. Nikdy nesebere jediné jablko a shrabat je třeba na kompost ho ani nenapadne. Má na straně našeho pozemku shnilá jablka a ne jen to. Zajímá mě, jestli se svilušky opravdu tvoří i  tímto způsobem??? Mám malou holčičku a vypadá jak kdyby měla neštovice. Poradí mi někdo prosím??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.90 (?), 8.8.2007 9:38
Bohužel mám stejný problém. Mám 2 malé kluky a na zahradě jsou víc než doma. V lékarně prodávají Difusil H ten je na lidi a opravdu zabírá jen neni určen ke každodenímu použití. Takže stříkám jim ponožky a tepláky a docela to zabírá. Problém je že to má (jak píší na návodu) účinek jen 3 až 4 hodiny a přece jen nemůžu ty děti porád stříkat. Takže stříkám jen ráno když jdou ven, většinou se odpoledne svléknou a ochrana je pryč. Pokousaný jsou, ale méně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.253 (?), 8.8.2007 10:21

Nám na tyhle mrchy pomáhá postříkat se normálním repelentem. Jo a zkuste si v lékárně sehnat sirnou mast - taková žlutá, hnusně sírou smrdící mast, kterou připravují v lékárně, ta jednak spolehlivě osradí breberky, a navíc to po ní přestane svědit.

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.234 (?), 8.8.2007 22:29
Děkuji moc za radu, určitě to zkusím. Dala jsem i na radu jedné pani, která zde psala, že pomáhá francovka s hřebíčkem, celkem to má nějaký učinek, ale museli bychom se mazat každou chvilku, nemluvě o tom že málá je každou chvilku v bazenu. Des už má i hlavu plnou boláků, vyndala jsem jí  dnes z vlasů dvě ty oranžové svítivé potvůrky zakouslé přímo v ráně. Což mě přesvědčilo jak tady psal jeden pán, že se zachytí v kůži, chvilku pobudou a pak se přemístí o kousek dál. Jinak děkuji moc a pokud přijdu na něco nového hned vám dám vědět. Veronika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 9.8.2007 0:08
Trombidiosis je celá skupina kožných dermatitíd spôsobených rozličnými potvorkami (svilušky, zúženky, piesočné blchy a pod.)
Liečba je iba symptomatická. Teda tlmenie svrbenia - lokálne, prípadne antihistaminikami. Alkoholové roztoky sa nepoužívajú, pretože nie sú účinnejšie ako iné.
To iné je: - mydlo, teplá voda, vazelina, detský olej. Potom lotio calamini - čo je 0,5%ZnO+0,5%Fe2O3 - to by mohli zvládnuť namiešať v lekárni.

Babské recepty doporučujú rýchlo kvapnúť na pupák malú kvapku laku na nechty. Údajne sa to potom hojí najrýchlejšie. Asi sa viac spoločensky hodí lak bezfarebný.
Údajne dobre funguje 4-5% ocot (to nie je babská, ale rada z med. časopisu).
Ľudia, ktorí chodia zbierať borůvky - býva tam viac potvoriek, ako inde - doporučujú namazať sa voňavým mydlom (a nezmyť ho vodou, ale nechať zaschnúť).

Silne zamorené pozemky sa ošetrujú práškovou sírou. Zasyp sírou sa používa aj do obuvi, ponožiek, šatstva atd.

V praxi to je všetko ťažko realizovateľné - na záhrade. Asi najjednoduchší je po kusnutí lak alebo ocot. A prevencia repelenty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.27 (?), 9.8.2007 15:10
Je to dost blbý, ale známí stříkají trávník a okolní roští apod. Sulikolem a funguje to. Ale ta síra se drží na rostlinách mnoho dní a když v tom lezete, tak páchnete sirovodíkem a obecně to páchne. Nic pro malé děti, ale hlásit se to musí!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.1 (?), 11.8.2007 22:09
Mám stejný problém, ale mě pomáhá čistý líh nebo ocet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.195 (?), 13.8.2007 10:50
Tak svilušky nebo sametky? Někde na začátku diskuze to bylo vysvětleno, že sametky, někdo se vrátil ke špatnému názvu. Mě by spíš zajímalo, kde se ty potvory nejvíce drží?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika