Sršně - jak na ně?



host - 183.177 (?)
27.9.2013 23:00
Není jediný důvod zasahovat. Když jim nebudete šlapat přímo na hnízdo, tak se vás ani nevšimnou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                  
host - 183.177 (?), 27.9.2013 23:00
Není jediný důvod zasahovat. Když jim nebudete šlapat přímo na hnízdo, tak se vás ani nevšimnou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.179 (?), 5.11.2008 18:20

lehce a křepce. vezmu karton papírový a udělám pravý úhel, přidělám tam kde sršen vleze do díry a na ten karton nasypu přípravek /nám se osvědčilo DDT) a hotovo. Sršen musí na kartónu přistát aby mohl vlézt do díry a odnese si přípravek domů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.11.2008 20:07

DDT? Píše se rok 2008!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.32 (?), 11.11.2008 0:18

tak něco takového bych nečekal, myslel jsem že výroba a používání DDT je dnes zakázáno ve většině zemí světa to je tak těžké řešit to méně nešetrně vůči přírodě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.97 (?), 14.12.2008 9:21
Sršeň sem, sršeň tam. Chcem Vám všetkým poradiť pre prípad zinkasovania žihadla od sršňa. Ak Vás pichne, a je vedľa Vás fajčiar so zapálenou cigaretou, alebo vatrička so žeravými drievkami, resp. čokoľvek veľmi horúce, neváhajte a hneď si poštípnuté miesto aj keď to bolí, pripálte. stačí tak 1mm od pokožky a pár sekúnd vydržať. Finta je v tom, že jed sršňa má bielkovinový základ. V prípade, že sa včas nechá zovrieť, bielkovina sa zrazí sa a jed sa ďalej nešíri. Zvlášť doporučujem alergikom. Podstatné je prehriať vpich čo možno najskôr po uštipnutí. Lepší pľuzgierik, ako alergická reakcia. Nefunguje to u včiel a ôs, ich jed nie je na báze bielkoviny. Zdravím Vás. Rado
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.12.2008 22:04

Jako perlička to zní zajímavě, ale osobně bych se tou radou asi neřídil.
 Alergii obvykle nezpůsobuje samotná bílkovina, nýbrž tzv. hapten - pevnější chemická struktura na bílkovinu navázaná. I jinak je ale alergická reakce rychlejší než jakýkoli zásah.
 Udává se, že jed sršňů je méně toxický než jed včel, ale zřejmě je ho víc. Mám za to, že základní složky jedu včel, vos i sršňů jsou obdobné.
Léčit hmyzí žihadlo popáleninou mi nepřijde smysluplné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.57 (?), 15.3.2009 8:28
Hlavně klid.Já bych tam to hnízdo nechal, sršeň obecná(vespa crabro) je na rozdíl od sršně asijské(vespa mandarinia)mírumilovná.Pokud máte včely, zavoléjte svaz ochránců přírody, který hnízdo odnese.V Německu je sršeň chráněná zákonem, u nás ji ubývá.Jedna sršeň zabije denně až 1000much, v jednom hnízdě může být 1000sršní.O 3variantě likvidace bych neuvažoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.150 (?), 15.3.2009 8:51

sršeň neútočí pokud ho necháte být a nešijete sebou.pokud nějakého zabijete a on stačí dát tísňové volání, ostatní mu přiletí na pomoc, skutečně.Jinak jezdím jako dobr.hasič na hmyz a nejlepší se zdá reid ve spreji, je přímo na sršně, ale nejvíc se osvědčil modrý, ten je tuším na mouchy a komáry, ale asi obsahuje látku, která je lépe likviduje.Jestli se rozhodnete je likvidovat, tak navečer, když je většina v hnízdě.Ale nejspolehlivější budete mít hasiče.Pokud je někdo alergik nebo vám hnízdí přímo na domě, tak by neměl být problém, protože u nás jsou také chránění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Žán - (2) - 154.176 (?), 15.3.2009 13:38

Já mám sršně skoro každý rok v ptačí budce, která je připevněná na zahradní chatce. Sršni nikdy na nikoho nezaútočili. Právě naopak, pokud tam sršni nejsou, je na půdě mého zahradního domku spousta vosých hnízd a stovky agresivních otravných vos. Zní to asi divně, ale já sršně používám na eliminaci vos na mé zahrádce.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.44 (?), 15.3.2009 17:59

Co byste udělal Vy je vcelku jedno. Vaše argumentace trochu připomíná tvrzení, že bernardýn je mírumilovný a dobrman ůtočný. Jenže oba Vás můžouv určité situaci kousnout. Ono umřít na anafylaktický šok není žádná sranda.  V případě bodavého hmzyu záleží vždy na konkrétní situaci a pocitech "ohrožení" člověka. Nikdy jsem nechápal lidi, kteří se bojí vos, mávají kolem sebe a ječí "vosáááá". Pak jednoho slunného příjemného dne jsem seděl na lavičče před domem. Přiletěla vosa, bodla mě do nosu (přesně do špičky) a odletěla. Nebyly ani žádné speciální povětrnostní podmínky, ani nějaké vosí rojení. Nebyl jsem navoněný, nebyl jsem zpocený. nemával jsem rukama. Prostě přilétla, bodla a odlétla.  Od té doby mám pochopení pro jiné se strachem z hmzyu.
Nechme na tazatelích, ať se rozhodnou podle vlastního uvážení. A že by sršnů u nás ubývalo? Od kdy prosím se to počítá, ten úbytek? Já, jako malý kluk jsem sršně neviděl, teď jsou jich všude spousty. Na cahlupě jsem měl hnízdo jako kopačák a každé jaro poletuje okolo spousta matek, hledajících místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika