solarni odpuzovac krtku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 64.202 (?) 
12.8.2008 21:36

Na krtky jsou použil obyčejnou petardu. Dal jsem ji zapálenou stranou dolů do vyhrábnutého otvoru a přikryl cihlou a ponechal ji tam i po explozi. Po druhém pokusu to krtek vzdal a odešel k sousedům. Dva roky po té jsem viděl krtince jen u souseda.

S pozdravem Milan Kuchař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 88.205 (?), 16.8.2008 23:00

Solární jsou na nic, aby solární odpuzovač fungoval stejně jako bateriový musel by mít solární panel velikosti tak asi formát A4

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.205 (?), 16.8.2008 23:03

S odpuzovače Deramax nemám problémy, plochu 1000m čtverečných jak uvádí mi to asi nezvládá ale do 20 metrů od odpuzovače není po krtkovi ani památky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.136 (?), 6.10.2009 9:00

Ahoj, a funguje to aj proti hryzcom? Neviem sa ich zbaviť :-(

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 7.10.2009 12:39

Máme dva, manžel to koupil v nějaké akci.Na krtka to kupodivu funguje, odstěhoval se k sousedovi.Ale hryzec si s tím píská do noty a nehne se.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.38 (?), 12.8.2009 14:14

Dva roky řádil krtek na zahradě, že jsem ji měla zcela zdevastovanou. Po osazení solárního odpuzovače krtek pouze občas vyleze přesně u pletivového plotu zahrady a proto jsem ještě jeden přikoupila, abych rozšířila dosah odpuzovače. Od července mám pokoj. Držím všem palce v boji s krtkem.Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.242 (?), 9.3.2010 0:04

No, řekl bych to asi takhle: Ať jsem plašil, čím jsem plašil, výsledný efekt byl vždy skoro stejný. Buď byl krtinec 20 cm od plašiče, nebo v nejlepším případě tak 2 m. Máme dost známých a ti si taky kupovali různé plašiče, po přečtených příspěvcích - že krtci můžou slyšet různě, jsme si je mezi sebou různě půjčovali a zkoušeli jestli teda alespoň u někoho nejaký zabere. Ale asi všichni naši krtci jsou fakt hluší, jelikož nikdo (6 různých lidí, potažmo různých zahrad) neměl úspěch. Tak samo zkrachovaly petky a petardy. Jediné co nám funguje je drátěná past na krtky (zakoupena v OBI). Po dvou dnech od založení se dostavil první úspěch. Je fakt, že je to pracnější, než zabodnout kolík doprastřed zahrady a doufat, že je krtek dobře naladěn a odejde k sousedovi. Ale za tu trošku práce to stojí, pár krtků zlikvidujete a zbytek nějak zmizí - asi si to řeknou a zdrhnou sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.122 (?), 14.3.2010 11:35

Máme ten brněnský solární a jsme max spokojeni. Po instalaci se krtci ani hraboši 3 roky neobjevili. Letos exnul akumulátor (obyčejný AA článek - tužkový akumulátor 600mAh), má tam patici, stačí vyměnit a jede dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.141 (?), 28.3.2010 13:51

Dobrý den

po dva roky používám solární a krtci ze zahrady jsou pryč. Vyzkoušel jsem různé přípravky a přístroje, až tento mi pomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.238 (?), 28.7.2010 0:53

My máme ty obyčejné solární z TV shopu. Ze začátku jsme si taky mysleli, že si z nás dělají krtci legraci , když se krtiny množily právě u těch odpuzovačů, ale pak, po několika týdnech jsme začali nacházet na zahradě obden jednu mrtvolku krtka . Je nám jasné, že je lovil náš kocour, ale dřív nebyl úspěšný, takže zásluhu na tom, že lezli ven a nechali se chytit, přikládáme právě těm odpuzovačům .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika