solarni odpuzovac krtku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 65.144 (?) 
12.6.2013 9:25

Plašič mravenců - zajimave - opravdu to funguje a do jake vzdalenosti ? Neni to bzuceni (3 vteriny) otravne? Kolik to cca stoji? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 12.6.2013 10:24

Já jsem koupil toto " Odpuzovač mravenců, katalogové číslo: 2874
kusů: 1, cena/j: 332,- Kč  " od FLAJZARa, na baterie 3x1,5 V typ D, myslel jsem, že je to český, ale tento je od CONRADa. Na DERAMAXu je mají taky a asi ty české, ale jsou drahé. Já nakupuji elektrosoučástky od Flajzara a tak jsem to tam taky vzal.  Fakt je , že těm velkým mravencům, co jsem měl doma na domku nevadil , ty jsem musel hubit jinak. Jak již bylo napsáno, všechny ty škůdce je nutno likvidovat  několika způsoby a dlouhodobě a zkoušet, co zabere . Jarda

plašič mravenců
plašič mravenců
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 12.6.2013 10:37

No já nevím, když se objevily první plašiče hned jsem na to naskočil.

Proti krtkovi: hned vedle si udělal druhou hromádku a já tvrdím, že jej používal jako rádio.

Myši: měl vydávat neslyšitelný tón, pro myši zcela nepřijatelný, ale vesele se proháněly dál.

Na krtka používám z petek udělané větrníky a dále na tyčku uvážu s kouskem špagát uzavřenou petku, která větrem buší o tyčku. Mám klid. Ale abych si nefandil, kolem domu byl trochu stavební ruch a to jej možná zahnalo dál. Kurňa ale plašič mravenců, to se taky trochu divím. Zeptám se blbě - mají mravenci uši?  A co plašič mandelinek, po loňském absolutním nevýskytu už začínají.  I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 12.6.2013 14:36

Mandelinky neznasaju Rolling Slones, mravci miluju AC/DC...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.150 (?), 11.6.2013 23:04

Myslím, že nic proti krtkům není dokonalé, ale to je dnes skoro se vším. Zkoušeli jsme všechno možné a spoléhali vždycky jenom na jeden "zázračný prostředek" a vždycky to bylo tak na půl. Dneska používáme gel + Cvrčky z Deramaxu a spokojenost. Stejné to bylo s mravenci, vyzkoušeli jsme všechny chemické likvidátory a vždycky byl výsledek tak napůl. Dneska použijeme na jaře dva různé typy (postupně), které se nejvíc osvědčily a máme od mravenců svatý klid. Proti škůdcům to chce trpělivost a použít aspoň dva způsoby jak se jich zbavit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.246 (?), 12.6.2013 10:28

Můžete o Vašem boji s mravenci uvést více podrobností?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.232 (?), 12.6.2013 15:14

Zkušenost: na pergole v cihlové dlažbě se objevily 2 velké roje malinkatých mravenečků. Chystal jsem se na mšice a tak jsem je zkusmo postříkal připraveným postřikem. Do hodiny po nich nebylo ani památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.180 (?), 22.6.2013 19:11

Koupil jsem v lídlu cca před 3 měsici solární odpuzovač krtků, který jsem zapíchl doprostřed trávniku, kde před tím krtek řádil jak oživot.   Dlouhou dobu se neobjevil jediný krtinec, až cca po 2 měsících se v záhoně opodál (cca 6m) objevila nedzvednutá zemina nad chodbičkou a malinká hromádka hlíny. Protože v loňském roce v záhonech řádili hryzci - alespoň jsme se tak domnívali,  měl jsem od fy Limburský již předem objednanou past na hrqaboše a hryzce, kterou jsem okamžitě do chodbičky nastražil. Přestože že se v návodu píše, že pokud zůstane past po 1 den nedotčena, je chodbička nevyužívaná, nechal jsem ji tam jen na náhodu. Asi po 4 dnech jsem v pastičce našel... krtka. Za 2 dny další krtek a za další 2 dny 3. krtek.  Pak tam past byla ještě asi 14 dnů, ale bez výsledku.

Závěr:1. Krtci se chytili do pasti asi 6 m od solárního plašiče, ale KRTINEC po celou dobu nevyprodukovali ani jeden jediný (kromě toho prvního malinkého).

2.Past určená na hryzce a hraboše výborně zafungovala na krtky

3.Jsem přesvědčen, že solární odpuzovač z Lídlu nějak funguje - na zahradě není jediný krtinec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.147 (?), 19.6.2014 23:12
Moje zkušenosti jsou následující, měl jsem původní plašič hryzců krtků a nevím čeho všeho cca 10 let. Krtek ryl vesele dál, ale v průměru méně a dál od plašiče. myslel jsem, že je ten plašič k ničemu, jenže když plašič přestal fungovat, tak jsem si už nový nekoupil výsledkem bylo, že mi krtci zryli celou zahradu. Jde tedy o atraktivitu pozemku a těch okolo, tam, kde je hodně krtků, tak oni prostě jdou i tam, kde je plašič slabého výkonu. Uvědomil jsem si to teprve letos, tak jsem koupil plašič velkého výkonu. Má nejméně 5x vyšší výkon než ten původní. Aby to fungovalo je nutno plašič dobře zakopat a ne jen zabodnout do země nejméně 25cm! je potřeba co největší kontakt se zemí. Můj původní plašič stál asi 600, nečekejte že něco za 200 s minimálním výkonem bude fungovat nebude a když tak jen na pár metrů okolo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.51 (?), 17.3.2015 12:00

Zajímavé je, že na nějakém místě mi na krtka pomohl hadr namočený v naftě, někde chlupy z kocoura, teď testuji odpuzovač krtku z odpuzujeme.cz. Jsem na to zvedavej, doporucil mi to soused, ale take moc nemusim solarni spotrebice... Snad ten muj krtek nebude nejak agresivni a odtahne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika