Slimáci



host - 45.254 (?)
29.7.2017 1:31

Kachny nemám, mám 4 kocoury. Bojím se o kocoury...

Se slimákama vedu boj, a podle mě je to skoro remíza.

Stačí na to Feramol (jak píšu výše mám kocoury, ježky atd) čelovka a okrajovač trávníků.. a sekat a sekat...

Před 5 roky jsem za jednu večerní obchůzku seknul i 300 slizáků, teď jich dám týdně 20.

Neříkám, že nejsou, ale je to o hodně lepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
                     
host - 45.254 (?), 29.7.2017 1:31

Kachny nemám, mám 4 kocoury. Bojím se o kocoury...

Se slimákama vedu boj, a podle mě je to skoro remíza.

Stačí na to Feramol (jak píšu výše mám kocoury, ježky atd) čelovka a okrajovač trávníků.. a sekat a sekat...

Před 5 roky jsem za jednu večerní obchůzku seknul i 300 slizáků, teď jich dám týdně 20.

Neříkám, že nejsou, ale je to o hodně lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.7.2017 13:56

protoze slimaci vylezaji v noci a pres den jsou dokonale zalezli.

Nebude to tak dokonalé. Za vlhka - třeba po dešti - i za světla je slimáků záplava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.161 (?), 18.5.2018 9:03

Všude kde jsem zahrádkařil jsem měl problémy se slimáky. Ted jsem se nastěhoval k Českému Těšínu na břeh řeky.Slimáci tady nejsou, jen velmi vzácně.Zato je tady množství velkých střevlíků, kteří mají krovky trochu s červenozeleným leskem.Jestli to je jejich příčia, že tu slimáci nejsou, tak fajn, každopádně jsem moc rád.To si asi vyseju i mák, který jsme kdysi mívali na buchty.JInak klíčící rostlinky mi vždy hned sežralia i vše jiné.Granule proti nim jsou moc drahé, půl kila stojí v tesco 495kč, ale tentýž v zahrádkářském obchodě stojí asi 260kč.Tak kdo neví co s penězi at jde do tesco.
V řece je velmi nízká hladina vody.Při potopách stoupla asi o 4m a zničila moc věcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 18.5.2018 9:25

Granulax 750g stojí 169,- a funguje spolehlivě. Stačí je řídce použít třeba kolem plotu, odkud lezou (pokud máte problém s tím je používat na záhonech), a na zahradu se nedostanou - jsou pro ně velice lákavé a neprojdou na metry kolem nich bez povšimnutí. Balení spolehlivě vydrží pro větší zahradu na rok, při typickém bezdešťovém průběhu sezóny i déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  51,  52,  53,  54,  55   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika