Slimáci



host - 2.73 (?)
23.5.2015 23:03

Po třech letech bez slimáků jsou zase zpět díky teplým zimám. Likviduji je mechanicky - na dlouhou dřevěnou tyč jsem si přivázal starý vykošťovací ostrý nůž. Chodím po zahradě a když nějakého najdu, tak ho nožem propíchnu.Dělám to dva dny a dnes už jich bylo na likvidaci mnohem méně. Nemusím se shýbat prostě propíchnu a další den jsou tam noví kanibalové.Uvidím, jak to bude dále, ale do července to asi jde. Pak je lepší je sbírat, aby se z vajíček nelíhli další. A pak doufat, že přijde pořádný mráz alespoň 25 pod mulou po dobu 1 týdne a je po většině slimáků. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
                     
host - 9.19 (?), 18.5.2015 22:27

Nevím, jestli nepřelezou okraj kelímku, ale možné to je. Já dávám sazeničky do válců z rozstříhaných petek a ještě ten horní okraj nastříhám a zahnu směrem ven a to opravdu nepřelezou. Loni jsem takhle prvně vypěstovala na zahradě i ačokču, kterou milují ze všeho nejvíc a která předtím přežila vždy jenom na balkoně, na zahradě ji zlikvidovali bez ohledu na Ferramol.

Letos jsem takhle nasela i fazole, protože klíčící fazolky milují slimáci skoro jako ačokču sad. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 18.5.2015 22:54

To je dobrý nápad. My jsme letos použili dřevěný popel kolem záhonků, a pokud je ho opravdu souvislá cestička, kterou ani déšť nerozmočí, tak přes to taky nechodí, tedy snad.

A druhá finta je zakrýt malé sazenice na noc nějakou petkou, nebo zavařovačkou, a pevně přimáčkout k zemi. Občas se ale hlavně u plastovek stane, že nedoléhají až k hlíně, a to pak slimák podleze.

Chemií se však člověk tráví sám sebe i všechno živé co ten hnus najde. A účinek nic moc. Vždyť je tolik jiných způsobů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 23.5.2015 23:03

Po třech letech bez slimáků jsou zase zpět díky teplým zimám. Likviduji je mechanicky - na dlouhou dřevěnou tyč jsem si přivázal starý vykošťovací ostrý nůž. Chodím po zahradě a když nějakého najdu, tak ho nožem propíchnu.Dělám to dva dny a dnes už jich bylo na likvidaci mnohem méně. Nemusím se shýbat prostě propíchnu a další den jsou tam noví kanibalové.Uvidím, jak to bude dále, ale do července to asi jde. Pak je lepší je sbírat, aby se z vajíček nelíhli další. A pak doufat, že přijde pořádný mráz alespoň 25 pod mulou po dobu 1 týdne a je po většině slimáků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 25.5.2015 14:21

Na tu zimu bych moc nespoléhal. Loni v létě jsem nad Kaprunem (Rak. Alpy) viděl tak 15 cm dlouhý krásný oranžový exmplář - čili přežije- li tam zimy, tak u nás v pohodě. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.37 (?), 16.6.2015 12:15

Pivo je drahé pre slimákov, nezaslúžia si ho ani glg.Radšej ho vypijeme s kamarátom.Ja ich hostím lahodným sladkým kvasnicovým nápojom.Pol kocky kvasníc a pol kila cukru rozpustím v kýbli teplej vody.Navečer roztokom naplním do polovice plastové vaničky z baleného mäsa a ráno sú plné pažravých slimákov.Neviem, buď sú také hlúpe, veď vidia vo vaničke utopených svojich príbuzných ako doplatili na svoju nerozvážnosť a pažravosť... možno je to rituálna hromadná samovražda.

pozn.cez lem vaničky neprelezú, treba vaničky dať do trávy, alebo mostík z kartónu alebo zapustiť do zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 16.6.2015 12:31

Zde je riziko, že se všichni plži neutopí. Pochybuju totiž, že v roztoku kvasnic a cukru vznikne tak rychle dostatečné množství etanolu, aby slimáky omámil a učinil neschopnými z vaničky vylézt. Pivo je jistota. Dávám ho do zakopaných krabiček od Ramy, stačí plnit do poloviny výšky. Oni se tím pivem spíš otráví, než že by se utopili.

A patří jim to :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.37 (?), 16.6.2015 12:55

p.Pavla..,na akú diagnózu tí potvory zahynú neviem určiť..možno patológ by vedel.Či nejaký z vaničky vyliezol a zachránil si tak život som zatiaľ nezaregistroval, to by som musel celú noc stáť pri vaničke.Hlavne, že sú vaničky po daždi ráno plné.

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.189 (?), 23.6.2015 15:45

Pán Jaro skvelý nápad, ručky bozkám. Včera dopoledne jsem v 2,5 l petce rozpustil v necelých dvou litrech vody asi 10 kostek cukru s 1/2 kvasnicového balíčku z marketu. Večer už obsah krásně kvasil. Pozor petku nechat přiotevřenou, aby nevybuchla. Večer jsem připravil hostinu pro slimáky dle vašeho postupu. Ráno bylo překvapující. Pivo mi skoro nefungovalo, ale tady je jistota. Vřele doporučuji v boji proti slimošům. Vzniklý etanol je zřejmě jedem pro slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.37 (?), 26.6.2015 23:30

No to som rád, že to funguje aj u vás v "daleké cizině"..a keby to fungovalo ešte aj p.Pavle tak by to bolo úúúúplne OK... a ušetrené pivo by sme potom mohli vypiť spoločne na nejakom neutrálnom území :-DDD

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 25.69 (?), 27.4.2016 22:12

Toto dlouholeté téma zatím žádné revoluční řešení nepřineslo, pokusím se tedy nabídnout další metodu. Kromě indických běžců (nejsem na zahrádce každý den) a sbírání jednotlivě do kyblíků s vápnem (zahrádka moc velká), chemie mi sem nesmí, jsem nejraději používal pivní pasti, neb večer naliji do plastové misky od baleného masa, příp.uříznuté plast. lahve od mléka cca 1,5 dcl piva a ráno jich cca 30 až 50 ks utopených vyliji.

Musí se ale začít velmi brzo z jara, pokud možno hned, jak se líhnou.

Bohužel bych potřeboval pasti mít cca každé 4 metry od sebe, což znamená asi 5 litrů piva denně. Mám sice dohodu s dvěmi putykami, že mi slejvkové pivo dávají do kanystrů, však díky krizi lidi většinou zaplacené pivo dopijí a na mé slimáky zbývá jen málo.

Letos bych rád vyzkoušel ničení slimáků pomocí el. proudu a to na základě systému z dob socializmu -  vyděržaj pioněr. Kdysi jsem takovou hračku dokonce v rámci Svazarmu vyrobil, bohužel původní schéma jsem již nenašel a vyrábět jej s pomocí integrovaných obvodů nehodlám.  Zakoupil jsem tedy u vietnamských obchodníků za cca 150 Kč el. obranný prostředek - paralyzér a teď jen přemýšlím, jak jej umístit na prodlouženou tyč, abych se nemusel ke každému nepříteli ohýbat. Vím, že za cca 1600 Kč pořídím i prodlouženou verzi paralyzéru, ale zatím nevím, bude -li to fungovat.

Máte snad někdo s tímto způsobem již nějakou zkušenost? Domnívám se totiž, že cca 5 tis. Voltů při vodivosti jejich těla by mohlo stačit na jejich suverenně nejrychlejší usmrcení, snad se z toho po chvíli nevzpamatují.

Pokud jste něco podobného zkoušeli, prosím předejte své zkušenosti, možná výběrem kvalitnějších paralyzérů dojdeme k nějakému výsledku. Pokud to bude fungovat, je hezčí a myslím i humánnější, než nůžky, sůl a bude - li takové zařízení dostatečně dlouhé, nebudou nás tolik bolet záda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika