Slimáci



host - 49.224 (?)
19.6.2010 10:12

Zdravím všechny odpůrce slimáků atp.,patřím mezi Vás, já jich tu mám taky kvanta, stále sbírám, při vlhku, nebo večer, a zbavuji se jich tak, že do kýble s vodou nasypu sůl a hážu je do toho, druhý, nebo třetí den z nich nic nezbyde, voda je čistá a tudíž pokračuji dál, ona se ta havět v té vodě úplně rozloží! Ta sůl je úplně rozloží.Taky tu ám ježky, ale ti si jich nevšimnou.Zdraví Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 49.224 (?), 19.6.2010 10:12

Zdravím všechny odpůrce slimáků atp.,patřím mezi Vás, já jich tu mám taky kvanta, stále sbírám, při vlhku, nebo večer, a zbavuji se jich tak, že do kýble s vodou nasypu sůl a hážu je do toho, druhý, nebo třetí den z nich nic nezbyde, voda je čistá a tudíž pokračuji dál, ona se ta havět v té vodě úplně rozloží! Ta sůl je úplně rozloží.Taky tu ám ježky, ale ti si jich nevšimnou.Zdraví Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.48 (?), 28.5.2007 14:03
Jenže sůl zase špatně působí na rostliny... zkoušela jsem to, zabila pár slimáků, růže zašly a slimáci jsou dál :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 17.7.2008 16:36

Pokud si myslíte, že solí si nemůžete zničit půdu tak se pletete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.241 (?), 3.7.2006 18:28
Slyšela jsem, že nepřítel slimáků není jen ježek, ale také ropuchy (ty se ale "shání" ještě hůř), ale hlavně hlemýžď  zahradní - údajně se živí vajíčky slimáků. Nevím, jestli to je pravda, ale znám hodně lidí, kteří se zbavují i hlemýžďů... jestli to není chyba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.238 (?), 9.7.2006 22:03
Ano Vanisch granuje bezva věc, teď když neprší, dlouho vydrží kol záhonů a koupit se dá všude, jedna krabice mi vydrží na sezonu a že mám zeleniny a kytek...dost. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.59 (?), 20.9.2006 21:35
Slimáci jsou největší pochoutkou kačen. Pár kačen do zahrady a je po slimákách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.209 (?), 22.8.2007 8:27
I po salátu a všem ostatním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.90 (?), 11.6.2008 23:23

Kachny a ježci stačí na naše slimáky, ale těchto španělských oblud se štítí, nebo snad i bojí. Vloni, kdy se na naší zahradě objevili poprvé, jsem zničila sbíráním několik párů zahradnických rukavic a pak mi manžel mi udělal sbírací kleštičky. Nechci vyvražďovat šneky ani nic jiného, proto mi nezbývá než sbírání. Jenže minulé léto jsme sbírali kolem 200 denně a letos už 600! Četla jsem, že ve španělsku mají velké ještěrky které je požírají, ale u nás požírají oni naše malinké ještěrky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.8 (?), 20.9.2006 22:27
Jenže kachny v kedlubnách nadělají ještě větší paseku než slimáci. A natáhnout se na kachnami "udržovaný" trávník je taky riziko :-). Kachny jsme zkoušeli, po slimácích jdou - dvě káčata se nám slimákama dokonce zadusila - ale má to tolik nevýhod, že to rozhodně nemohu doporučit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ve.ri - (32), 23.5.2007 23:12
Prosim o radu. Letos moji zahradu primo zaplavila invaze slimaku. Chodim 2x denne na likvidaci pouzivam sul, protoze sber se neosvedcil.Ale ani soli se mi to nedari zlikvidovat. Sezerou na co prijdou.Chtela bych zkusit ty hlistice.Pretoze je cena dosti vysoka jsem ochotna ji investovat pokud bude tato ochrana ucinna.Prosim o info jake mate s timto prostredkem zkusenosti.Diky za jakoukoliv radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika