Slimáci



host - 25.177 (?)
24.8.2010 16:50

Ano máte pravdu, řeklo mně to mnoho a mnoho lidí co mají rozum, sousedi tyhle chemikálie taky používají no, ježci a jiné zvížata tu nejsou, vloni jich bylo 15 včetně malých co jsem chránil před psem, aby je nezakousl, a pak vydíte jak někdo tráví pozemek, a živočichové, mě se zdá že některé lidé opravdu mají zatmavěno s omluvou, to už můžete zalévat pračkou z odpadu zahrádku a jste na tom stějně, to vám stále nedochází že tyhle přípravky jsou to nejhorší po DDT a jiným bordel. co existuje?

Většina kvalitních čističek nedokáže odbourat veškeré chemikálie, a vy pouštíte do svojí zahrady tyhle jedy, no to bude časem vypadat, to bude rakoviny i ten blbej slimák co se rozloží chemikáliema se vstřebá do půdy jen vzhůru do toho.

M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.3.2008 8:59

Nikdo Vás ale nenutí plnit zahrádkářský kodex v používání chemikálií. Tak jako Vás nikdo nenutí jezdit v kouřících autech, oblékat se výrobky znečišťujících textilek , topit fosilními palivy a jíst neekologické potraviny.
  I když se snažím chemii se vyhýbat, pevně věřím, že s rozumem požívané preparáty v dnešní době jsou relativně bezpečné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 18.3.2008 9:25

Tady si lidé radí, o rady si žádají. Takže kázání o ekologii je jistě na místě, ale asi na jiných stránkách.Pokud to jde jinak, určitě hned každý nekupuje práškovací letadlo. Myslím, že bez té "chemie" by jste se ani nenajedl, nebo spíš možná ani nebyl. Chemie to nejsou jen slimáci.A jak píše p. Miloš nikdo Vás k ničemu nenutí.

A na studium není nikdy pozdě, možná Vám to s tím akcionářem ještě vyjde. Hodně štěstí       P. Benda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.177 (?), 24.8.2010 6:16

Dobrý den

Jen to pěkně do půdy cpete ty chemikálie, včetně soli, největší svinstvo (Vanish) v půdě se rozkládá až 5let.To budou za chvíly chutná zelenina, nebo ze studně voda...

Žádný tyto chemikálie se nepoužívají ani v mohutném zemědělství protože i čističky odpadních vod s tim mají velké problémi.

Nejenže otrávíte všechny v okolí živočichy-žáby-ježci-kočky-psy... vy otrávíte jejich nepřátelé, né těch pár slimáků :D

To chce trošku používat hlavu, nejenže plníte kapsu obrovských mezinárodním koncertům, ale také ničíte vše co se dá, i když o tom nevíte.

Už to zde bylo řečeno, otrávený slimák může způsobit nejen blok pro ježka, ale i pro ostatní živočichové.

Jen aby jste za 5-10let nezjistily že máte tak zaneřáděnou zeminu že je horší v kvalitě než zemina která se zalévá z čističek odpadních vod (samořzejmně vyčištěný vody) v jiných zemích.

Jsou spolehlivé 3 varianty:

1) pečovat o pozemek, síct,uklízet

2) ohradit zeminu kde se pěstuje zelenina-kytky pletivo, plech,plast, a různé jiná přípravky, ano počáteční cena bude v řádech tisíců korun ale na mnoho let pokoj

3) posbírat, zlikvydovat je, chovat jejich nepřátelé

Místo sezení u televize, chození po marketu, nebo vypalování retka, nebo píva v hospodě se starejte o pozemek a o půdu kterou předáte ostatním generacím, a půda se jen jednou zničí, a dá opravdu hodně a hodně moc než se vrátí do původního stavu

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.222 (?), 24.8.2010 8:49

Děkuju, to je fakt pěkně řečeno. Líp to ani nejde napsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.177 (?), 24.8.2010 16:50

Ano máte pravdu, řeklo mně to mnoho a mnoho lidí co mají rozum, sousedi tyhle chemikálie taky používají no, ježci a jiné zvížata tu nejsou, vloni jich bylo 15 včetně malých co jsem chránil před psem, aby je nezakousl, a pak vydíte jak někdo tráví pozemek, a živočichové, mě se zdá že některé lidé opravdu mají zatmavěno s omluvou, to už můžete zalévat pračkou z odpadu zahrádku a jste na tom stějně, to vám stále nedochází že tyhle přípravky jsou to nejhorší po DDT a jiným bordel. co existuje?

Většina kvalitních čističek nedokáže odbourat veškeré chemikálie, a vy pouštíte do svojí zahrady tyhle jedy, no to bude časem vypadat, to bude rakoviny i ten blbej slimák co se rozloží chemikáliema se vstřebá do půdy jen vzhůru do toho.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.8.2010 9:52

Pěkně řečeno to tedy není, je to plané mentorování
Nejde ani tak o pravopisnou a mluvnickou stránku (mezinárodní koncerty, blok pro ostatní živočichové, otrávíte nepřátelé...)
  I věcná stránka má svá úskalí. Ohradit zeminu můžete na pár metrech čtverečních v předzahrádce. Pokud svůj pozemek kultivujete třeba koněm či malým traktorem, špatně se plechové a plastové ohrádky přeskakují. Totéž platí o posbírání slimáků, ne každý má dost sil a času sbírat denně pár tisíc měkýšů 
Jak chcete chovat jejich nepřátele, když hnědé slimáky prakticky nikdo nežere? Co když u své zahrady nebydlíte?  Necháte tam indické běžce celý týden samotné? Víte, kolik slimáků je maximálně schopen denně sežrat jeden ježek (beztak se španělákům vyhýbá) a jaký to má mizivý vliv na jejich populaci?
   Ano hlavu je potřeba používat. Ale ne hlavu zatemnělou dogmartickými idejemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 24.8.2010 10:08

Pokud budu chtít travičku tak to uhlídám (možná), pokud normální zahradu se stromky tak si bez chemie (zvláště letos) ani neprdnu a ze zahrady budu mít prales zarostlý třímetrovou lebedou. Trávím na zahradě hodně času a týden mi trvalo než jsem ji dal opět do richtiku. Dnes začalo pršet a za tři dny mokra se už zase se "zeleniskem" nedomluvím. Slimáci vylezou, do záhonu se nebude dát vstoupit, nebudu moci posekat trávu pokud nevyleze slunce a neobeschne to, plísně budou čím dál více likvidovat již tak napadené kulturní rostlinstvo. Takže s tou televizí hodně prrr. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 70.100 (?), 24.8.2010 10:23

Ono velmi záleží, kde je popisované políčko umístěno. Když je to v nějaké zástavbě, stačí uvnitř vesnice, tak tam noví slimáci obtížně putují a stávající populace se lehce zničí, nebo alespoň silně omezí. Pokud je to jako u mně, "na chalupě u lesa", blízko potok, vlhké louky, meze, remíz s lecjakým odpadem, můžu čekat akorát tak na zázrak. Ale když už jsme u toho, jak je možné, že jich není plné Španělsko? Co je tam žere, či jim vadí. Nebo jich je tam jak u nás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.8.2010 11:43

Ve Španělsku je zřejmě víc sucho a to samo nejspíš slimáky poněkud reguluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.177 (?), 24.8.2010 17:01

Dobrý den Miloš Vysloužil (6451) - xxx.xxx.65.50 (?), 24.8.2010 9:52

Já nepotřebuji zde psát citáty a básně, komu to vadí nemusí to číst.

(mezinárodní koncerty jsou chemické továrny - chemičky)

(blok pro ježci v mozku, který si zapamatuje stějně jako pes kočka že ten živočich prostě je špatný a víckát se ani nedotknou oného)

Ohradit zeminu můžete kolem využívané zeminy, zase jenom výmluvy, vše jde když se chce, když se nechce nejde nic.

Kolik prosimvás kolikrát to budete předělávat, a možná to předěláte 1-3x do roka, a uděláte tam mobilní vjezd a výjezd nic víc dělat nemusíte.A máte po slimákách.

Na všechno se najde argument a všechno jde schodit, já zapomněl nejlepší je chemikálie, nejjednoduší,nejzdravější, nejlepší směle do toho!

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika