Slepice devastují trávník



Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?)
18.2.2009 9:29

Že slepice žerou trávu (a to velice intenzivně, nemusím to moc sekat) a hrabou, to mi nevadí, vadí mi ty obrovské jámy pro popelení. Nejhorší je, že slepice jednu díru používají třeba týden, pak si udělají další na druhém konci zahrady, atd...  Proto to umělé popeliště.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 18.2.2009 8:26, zobrazeno: 12236x

Nevím, kde tenhle příspěvek zařadit, ale vzhledem k charakteru činnosti opeřenců jsem ho dal tady. U chalupy máme opravdu velkou zahradu a v ní má své eldorádo pár slepic, které se potřebují popelit. Zahrada v létě připomíná spíš dopadovou plochu pro cvičnou střelbu lehkým minometem. Nemáte někdo zkušenost s umělým krytým popelišťěm?  Než se pustím do stavby něčeho, raději se ujistím, že to opravdu funguje.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 18.2.2009 9:00

Hezký popis. Před léty jsem pomáhal obsluhovat dvě drůbežárny, možná 2000 slepic, které takto zdevastovaly velkou plochu skoro hůře než koně. Jenomže nejde jen o popelení, jde i o pastvu a o stín. Asi bych doporučil stěhovací klec na kolečkách - 2x2x1m. Ta pastva je pro kvalitu vajec i snůšku hodně důležitá, navíc je to kur hrabavý -  najdou si i hmyz. A pokud se jim občas něco zryje, dostanou i svůj díl bílkovin a proteinů ač populace žížal dostane trochiu na frak. Popelení je prý místo koupele na zbavení se čmelíků, ovšem je třeba popel dodávat. Nejběžnější varianta je pevná ohrádka v blízkosti kurníku, kam lze trávu i popel dodávat a občas slepice na omezenou dobu popást. V zásadě jde o to, co máte raději - trávník - či slepice (nikoliv na paprice).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 18.2.2009 9:29

Že slepice žerou trávu (a to velice intenzivně, nemusím to moc sekat) a hrabou, to mi nevadí, vadí mi ty obrovské jámy pro popelení. Nejhorší je, že slepice jednu díru používají třeba týden, pak si udělají další na druhém konci zahrady, atd...  Proto to umělé popeliště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 18.2.2009 9:54

Nevěřím, že umělé popeliště ochrání trávník. Myslím, že je třeba slepicím oplotit prostor, ten z estetického hlediska obětovat a chodit do něj jen s krmením.  V tomto prostoru mohou růst ovocné stromy - včetně nízkokmenů a docela jim to svědčí. Slepice se jim postarají o větší část plevelů, říkám tomu "měsíční úhor" (podobný měsíční krajině). Záleží samozřejmě na počtu slepic na m2 výběhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.81 (?), 18.2.2009 18:52

Slepice se na nějaké umělé popeliště vybodnou. Na naší obří zatravněné zahradě se 60 let starými stromy si vytvářejí popelišť desítky. Stačí jen kopnutím motykou někde porušit travní drn a do příštího dne je tam díra jak na mamuta. A to vše zvládne pouhých deset slepic.

Jedinou obranou je naprostá separace slepic tak jak popisuje kolega Vysloužil, i když nízkokmenům v takovém výběhu moc neprospívá odhrabování půdy od kořenů - raší tam rády výhony z podnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 18.2.2009 18:54

Zapomněl jsem se přihlásit - Jiří Janča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.44 (?), 18.2.2009 19:59

Když dostanou ar, zdevastujou ar. Když mají hektar, zdevastujou hektar. Ve slepičárnách (výbězích) je doporučeno pěstovat lísky, nostaci se kuklí v zemi a slepice je zlikvidují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.8 (?), 18.2.2009 23:11

Kdysi jsme měli pro slepice popeliště - asi 1,5 x 1m pro 5 slepic. Kryté to bylo folií - něco jako stan áčko. Náplň byl prach z cihelny. Slepicím se to moc líbilo a jinde se nepopelily - tady měly vždycky sucho a mohly si užívat za každého počasí. Jinde hrabaly - hledaly si zob, ale popelily se jen ve stanu. Ten prach byl jemný, slepice to měly úplně zažrané do kůže, takže před konzumací jsme je stahovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika