Selektivní přípravek - obaleč švestkový, vrtule třešňová



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
19.1.2020 11:55

Nabízí se Spintor. Sice je "neškodný" pro lidi i zvířata, ale pro žádoucí hmyz i roztoče je snad horší než Calypso. Calypso v malém balení není. Já používám podobný Mospilan, který snad není tolik toxický pro včely, i Calypso je na tom hůře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.32 (?), 18.1.2020 21:53, zobrazeno: 3781x
Dobrý den, jaké selektivní přípravky jsou nyní na trhu proti obaleči švestkovému a vrtuli třešňové? "Zbrojím" na sezónu a chtěl bych něco "eko". Znám německý výrobek Calypso 480 SC, ale ten představuje "konečné řešení" i pro řadu dalších užitečných hmyzů. Sháním tedy něco co nejméně toxického s účinkem na výše uvedené. Dekuji za tip. Radek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 19.1.2020 11:55

Nabízí se Spintor. Sice je "neškodný" pro lidi i zvířata, ale pro žádoucí hmyz i roztoče je snad horší než Calypso. Calypso v malém balení není. Já používám podobný Mospilan, který snad není tolik toxický pro včely, i Calypso je na tom hůře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.32 (?), 19.1.2020 16:04
Děkuji za tip, nicméně pokud je Mospilan jenom měně toxický a to ještě "snad", tak to úplně neřeší můj dotaz. Kam chodíte na informace o toxicitě na trhu dostupných výrobků? Ze samotného faktu registrace asi nejde úplně dovozovat, že je výrobek neškodný. Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 19.1.2020 16:19

co třeba agromanual. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.245 (?), 19.1.2020 20:16

Na rostlinolékařském portálu máte seřazené povolené prostředky podle škůdců. Máte tam tabulku s toxicitou pro necílové organismy.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.32 (?), 19.1.2020 22:08

Děkuji, nalezl jsem odkaz na registr přípravků, kde je možné filtrovat i podle "nebezpečnosti". Bohužel pro eko zemědělství tam mají jenom SpinTor (Velkoobchod) a nějaký Isomate OFM rosso, jenž obsahuje látku (E)-dodec-8-en-1-yl-acetát ((E)-8-dodecen-1-yl acetate) 12,1 mg/ks, (Z)-dodec-8-en-1-ol (Z-8-dodecenol) 1,7 Jiné přípravky jsou již dost o kompromisu :-(Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 20.1.2020 8:37

A položil jste si otázku, zda je nutné za takovýchto podmínek proti obaleči švestkovému a vrtuli třešňové vůbec chemicky zasahovat? Za sebe mohu říci, že proti plodům ovoce přímo na stromech chemicky nezasahuji nikdy i s vědomím, že mi něco málo z úrody poničí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 20.1.2020 17:46

Spintor je k dostání v každé druhé drogerii. Isomate jsou feromonové odparníky použitelné na ucelený sad většího rozsahu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.119 (?), 24.1.2020 20:24
Moje otázka zní trochu jinak - jak to udělat, aby mi trocha těch plodů ze švestky zbyla a neotrávil jsem při jejich ochraně žáby, slepýše, včely, žížaly... Našel jsem si přípravek "Lepinox Plus" - máte s ním nějaké zkušenosti? Není mi úplně jasný okamžik aplikace - nejraději bych, aby se nic nevylíhlo, ale je požadován 1 a 2 instar, takže když se mi zakousnou do švestky, a umřou mi vevnitř, tak z toho příliš odvázaný nebudu... Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 24.1.2020 20:46

a proč chcete zasahovat proti obaleči, když vám stejně určitě celou úrodu nezničí? Já sklízím švestky přes 30 let a ještě nikdy jsem proti obaleči nezasahoval a ani zasahovat nebudu. Samozřejmě něco jiného je pilatka švestková, ta může celou budoucí úrodu zničit, to je ale moucha a na ní vámi zmíněný přípravek zřejmě nebude účinkovat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika