Selektivní přípravek - obaleč švestkový, vrtule třešňová



host - 67.245 (?)
20.1.2020 17:46

Spintor je k dostání v každé druhé drogerii. Isomate jsou feromonové odparníky použitelné na ucelený sad většího rozsahu.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.32 (?), 18.1.2020 21:53, zobrazeno: 3871x
Dobrý den, jaké selektivní přípravky jsou nyní na trhu proti obaleči švestkovému a vrtuli třešňové? "Zbrojím" na sezónu a chtěl bych něco "eko". Znám německý výrobek Calypso 480 SC, ale ten představuje "konečné řešení" i pro řadu dalších užitečných hmyzů. Sháním tedy něco co nejméně toxického s účinkem na výše uvedené. Dekuji za tip. Radek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 19.1.2020 11:55

Nabízí se Spintor. Sice je "neškodný" pro lidi i zvířata, ale pro žádoucí hmyz i roztoče je snad horší než Calypso. Calypso v malém balení není. Já používám podobný Mospilan, který snad není tolik toxický pro včely, i Calypso je na tom hůře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.32 (?), 19.1.2020 16:04
Děkuji za tip, nicméně pokud je Mospilan jenom měně toxický a to ještě "snad", tak to úplně neřeší můj dotaz. Kam chodíte na informace o toxicitě na trhu dostupných výrobků? Ze samotného faktu registrace asi nejde úplně dovozovat, že je výrobek neškodný. Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 19.1.2020 16:19

co třeba agromanual. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.245 (?), 19.1.2020 20:16

Na rostlinolékařském portálu máte seřazené povolené prostředky podle škůdců. Máte tam tabulku s toxicitou pro necílové organismy.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.32 (?), 19.1.2020 22:08

Děkuji, nalezl jsem odkaz na registr přípravků, kde je možné filtrovat i podle "nebezpečnosti". Bohužel pro eko zemědělství tam mají jenom SpinTor (Velkoobchod) a nějaký Isomate OFM rosso, jenž obsahuje látku (E)-dodec-8-en-1-yl-acetát ((E)-8-dodecen-1-yl acetate) 12,1 mg/ks, (Z)-dodec-8-en-1-ol (Z-8-dodecenol) 1,7 Jiné přípravky jsou již dost o kompromisu :-(Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 20.1.2020 8:37

A položil jste si otázku, zda je nutné za takovýchto podmínek proti obaleči švestkovému a vrtuli třešňové vůbec chemicky zasahovat? Za sebe mohu říci, že proti plodům ovoce přímo na stromech chemicky nezasahuji nikdy i s vědomím, že mi něco málo z úrody poničí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 20.1.2020 17:46

Spintor je k dostání v každé druhé drogerii. Isomate jsou feromonové odparníky použitelné na ucelený sad většího rozsahu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.119 (?), 24.1.2020 20:24
Moje otázka zní trochu jinak - jak to udělat, aby mi trocha těch plodů ze švestky zbyla a neotrávil jsem při jejich ochraně žáby, slepýše, včely, žížaly... Našel jsem si přípravek "Lepinox Plus" - máte s ním nějaké zkušenosti? Není mi úplně jasný okamžik aplikace - nejraději bych, aby se nic nevylíhlo, ale je požadován 1 a 2 instar, takže když se mi zakousnou do švestky, a umřou mi vevnitř, tak z toho příliš odvázaný nebudu... Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 24.1.2020 20:46

a proč chcete zasahovat proti obaleči, když vám stejně určitě celou úrodu nezničí? Já sklízím švestky přes 30 let a ještě nikdy jsem proti obaleči nezasahoval a ani zasahovat nebudu. Samozřejmě něco jiného je pilatka švestková, ta může celou budoucí úrodu zničit, to je ale moucha a na ní vámi zmíněný přípravek zřejmě nebude účinkovat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika