Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 136.34 (?)
7.8.2009 13:50

Nesmysl, sekání trávy nepomůže, jsou to potvůrky, které pěkně potrápí, mám s nima zkušenost již 3 rokem a není mi z nich zrovna nejlíp, jsem pokousaná celá a letos to trápí i našeho pejska.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 48.28 (?), 16.8.2010 13:45

Tu Sulku mohu potrvdit. Minuly rok jsem ze samtky byla naprosto histericka a ted- srpen- me zacina zase nicit... sme postipani uplne vsude:(

Nicmene jsem minuly rok volala nejake odbornici pres biologii a Sulka bylo to jedine co pripustila, ze by snad mohlo zabrat... jinak je Sametka neznicitelka bestie: D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.235 (?), 19.11.2007 8:24

Dobrý den, i nás velice trápí v srpnu a září na zahradě sametky. Mám dvouletou holčičku a ta byla tak zřízená, že i dnes (je listopad 07) má ještě znatelné jizvičky po rozškrábaných kousancích. Paní doktorka nám předepsala tekutý pudr se sírou, trochu to zabírá. Ale znovu k té zahradě. Mohu z vlastní zkušenosti říct, že časté sečení absolutně nepomáhá, sekáme dvakrát týdně, ale výsledek nulový. Paní doktorka nám říkala, že se zdržují hodně pod švestkami, ale mám pocit, že je máme od srpna snad všude na zahradě. Opakuje se to už 3. rokem a jsme z toho naprosto zoufalí. Neporadil by nám někdo, jak se těch dotěrných roztočů zbavit. Děti jsou zvyklé v létě venku, mají na zahradě hřiště, domeček, ale už jsem ze zoufalství uvažovala, že snad ani v srpnu nebudeme doma, protože je to fakt zoufalý. Mladší dcerka byla doslova, jak po neštovicích, kdo jí viděl, se zhrozil, nejenom, že na ní šíleně ty potvory jdou,  nekousají jenom v tříslech a v podpaží, ale celé nožičky, ruce i obličej měla samý bolák. Prosím o radu, kdo má nějaké zkušenosti s těmito potvorami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.130 (?), 8.8.2009 11:23
Dobrý den, řešili jsme podobný problém.U mého psa my na tuto havět zabral BIO KILL.Osvědčil se později i jako dobrá prevence.Naštěstí nemáme velikou zahradu a biokill není zase až tak drahý.Nakoupila jsem 5l dala do postřikovače na stromy a obešla zahradu.Hlídáme teď jen abychom si to od někud znovu nepřinesli.Už dva roky jsme v pohodě.Sice to něco stojí ale mužete si užívat zahradu a neřešit poštípání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.24 (?), 18.6.2012 13:14

Dobrý den,

nevíte prosím někdo, kdy provést postřik BIO KILLem?

Píšou, že se nemá používat na kočky. Nebude tedy kočce vadit postřik BIO KILLem na zahradě?

Děkuji za odpoověď a za radu. Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.34 (?), 7.8.2009 13:50

Nesmysl, sekání trávy nepomůže, jsou to potvůrky, které pěkně potrápí, mám s nima zkušenost již 3 rokem a není mi z nich zrovna nejlíp, jsem pokousaná celá a letos to trápí i našeho pejska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.138 (?), 23.8.2007 19:31
Člověk aby se udrbal! ááá http://www.greenhome.cz/katalog/462033 :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 23.8.2007 19:57
Sametky sú beštie.
Dnes som zo zúfalstva vyskúšal veterinárny prípravok Arpalit penu - pre psov a kočky, ktorá obsahuje permethrin (z chovateľských potrieb). Zdá sa, že to rýchlo pomáha. Ukazuje sa, že má čiastočne aj preventívne účinky, pokiaľ penu necháte na koži (podľa návodu).
Po arpalite je dobré použiť ešte Fenistil gel.
Pravdepodobne bude podobne účinkovať aj spray Arpalit, ale penová forma mi pripadá v tomto prípade výhodnejšia.
(Toxicita permethrinu nebude závažná, nakoľko sa používa aj humánnej medicíne - ako 5% masť Infectoscab.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.82 (?), 6.8.2016 17:32

existuje pripravek od neudorff. Zlikviduje i Grasmilben (to jsou prave ty sametky).. Ucinna latka je: 18,36 g/l Chrysanthemum cinerariaefolium Extrakt (Pyrethrum Extrakt)

Zecken- & GrasmilbenKonzentrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.34 (?), 26.8.2007 15:27
dobrý den už několikátý den bojuji se sametkou na tělíčku mé 15-ti měsíční dcery a také psa, můžete prosím poradit jak dcerce pomoci a také jak to dostat ze zahrady? je to hrůza malá má jelítka po kousnutí už jsem z toho zoufalá, nechápu že jdou jenom na dcerku na nikoho jiného
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.86 (?), 28.8.2007 9:08

dobrý den, právě tahle" bestie" mě donutila si něco vyhledat na internetu - a ejhle, nejsem na tom takhle strašně sama! Už 3 dny se zoufale snažím utlumit příšerné svědění asi tak 150 pupenců v oblastech špatně přístupných /myslím tím úplně všude!!/ a zbavovat roztočů i našeho psa.Na nikoho jiného z naší početné rodiny totiž nejdou!!! Každou dobrou radu přivítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika