Sakura



host - 168.46 (?) 
8.5.2012 20:45, zobrazeno: 9700x

Dobrý den,

vysadili jsme letos dvě sakury a po cca měsíci u obou začaly vadnout a opadávat listy. Při detailnější prohlídce jsme objevili drobonké červené broučky (viz. foto) a občas jakési chmíří. Můžete mi někdo poradit, o jakého škůdce se jadná a jak se ho zbavit?

Děkuji.

Sakura
Sakura
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.142 (?), 10.5.2012 9:46

Dobry den, mam stejny typ Sakury, cca 2 roky starou, 120 cm vysokou, kupovala jsem u Starkla, letos poprve kvetla a ma uz i vice vetvi. V minulych dnech byla napadena msicemi, vcera jsem provadela postrik (zkusila jsem CALYPSO, koupila jsem v hypermarketu), snad to Sakura prezije. Napadena msicemi byla dost - obzvlaste nove, male listy. Sakuru vice zalivam a pravidelne hnojim. Obzvlaste v lete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.54 (?), 31.5.2015 20:49

Prosím o radu, co to mám na sakuře a jak se toho mám zbavit? Jsou to takový malinký červený puntíčky, nehýbe se to, sloupnout to jde, ale dost ztuha. :-(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.244 (?), 25.10.2017 9:20

sú to nektária, žľazy produkujúce nektár. je to akási prirodzená ochrana stromu. tým, že cez nektária vylučuje nektár tak sa strom chráni pred napadnutím voškami. inak by naňho začali mravce nosiť vošky, a tak sa mravce nažeru nektáru priamo zo stromu. je to tak zjednodušene povedané. určite to neodstraňujte je to prirodzené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika