Co to je za broučky a jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 14.170 (?) 
29.1.2019 7:03

Asi kožojedi.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 142.73 (?), 24.9.2015 18:25

Našel jsem je! Byl toho plnej pytlik s nějakejma granulema pro kočku, kterousice nemáme ale manželka to přinesla jako krmení pro želvu. Děkuju za tipy, moc mi to pomohlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.254 (?), 6.10.2015 13:40

Já to dělám jako moje prabába. Co přinesu z krámu to šupnu na plech zapnu troubu na maximum, nechám tak 3 minutky, nechám vystydnout a šup do nádob dobře uzaviratelných/koupíte IKEA / Do špajzky rozhodím, řebíček,bobkový list a kus skořice /rozlámu celou /. občas projdu špajz a vše zkontroluju. Než něco dělám z mouky tak ji pro jistotu přeseju. Jinak to neřeším, stejně se to vaří nebo peče a trocha protejnu neuškodí. Žijeme v symbioze s přírodou.wink Tak pa Hanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.126 (?), 12.10.2015 9:30
My měli broučky asi před půl rokem neustále na parapetech a večer kolem rozsvícených lamp.Když už se jich začalo objevovat 10-15 denně, udělala jsem generální úklid celé kuchyně a našla epicentrum v sušených italských rajčatech. Vše jsem vyhodila a chvíli byl klid. Pak se sem tam občas nějaký brouček objevil, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, myslela jsem, že to lítá z venku. Včera jsem jen náhodou sáhla do skříně pro plyšovou berušku z Albi, která se dá nahřát v mikrovlnce a použít například při bolestech břicha (nahřejou se v ní nějaké kuličky + vevnitř byla levandule, aby to hezky vonělo). Beruška skrz naskrz prožraná broučkama a larvama, takže bez milosti letěla do popelnice - ovšem musím se přiznat, že zrovna tam bych ty malé potvory při generálním úklidu opravdu nehledala. Takže pozor, můžou být v jakémkoliv přírodním materiálu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.210 (?), 19.6.2016 17:11
Já objevila broučky v krmení pro rybičky. Lítali nám po celém bytě, nejvíce na parapetech a oknech. Pytlík od krmení byl proděravělý, broučci všude okolo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.26 (?), 9.1.2019 21:18

dnes sem už nevydržel a začal hledat. z kraje prosince se začali objevovat tito broučci, ale jelikož sme zrovna nastrojili stromeček myslel sem že jde o nějakého dřevokaza a nevěnoval tomu pozornost 25. prosince už jich bylo tolik že sem stromeček vzal a vyhodil. jenže to nebyla výhra. broučků přibývalo, až sem dnes ztratil trpělivost. zde sem si přečet že člověk musí hledat všude a né jen v potravinách či koření. tak sem si hrál na colomba a když už sem byl v úzkých a chtěl celou kuchyň nastěhovat do mrazáku šel sem chodbou a jen tak odhrnul závěs od polic, co kdyby tam něco bylo a našel sem tam starý pytel s granulemi pro zakrslé králíky jak cedník. byl úplně prolezlý.

jen mi přijde divné že se začali oběvovat po tak dlouhé době. danajským darem sme pytel dostali přibližně před rokem. ale první broučci přišli až před měsícem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.148 (?), 12.1.2019 16:22

stejny problem, cervotoc spizni po cele kuchyni. Po prohledani cele kuchyne jsem ty potvory nasel. V pytliku fazoli co jsem si dovezl v lete z madarska. Uklidil jsem celou kuchyn, prolezl spiz, vysal a vytrel vsechny povrchy a skviry. fazole i sacek z vysavace letel do kose a ten rychle do popelnice. vsechny mouky a podobne potraviny jsem dal do plastovych obalu, pecivo v chlebniku jsem zacal balit do latkovych sacku a pravidelne kontroluju. 

po tomhle generalnim uklidu se sice jeste jeden-dva broucci ukazali ale pak to ustalo. Ted po vic jak mesici mam od nich pokoj. pockam jeste tak pul roku, kdyby se objevili. ale uz vim jak na ne :-D   ..prinejhorsim bych teprve pak presel na chemii. Ale kuchyn ted znam tak dokonale jako kazdy, kdo prolezal s baterkou kazdy kout a sundane drevene oblozeni. :-)

takze jedine co na ne plati je opravdu peclive hledani a trpelivost. Lovu zdar! 

Červotoč spížní
Červotoč spížní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika