Co to je za broučky a jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 253.7 (?) 
15.5.2009 16:08

Dobrý den taky jsme měli jeden čas problém s timto broučkem dlouho jsem hledal jeho druh určitě je to červotoč spižní

Dospělý brouk je rezavohnědý, velký 2-4 mm, válcovitého tvaru, jemně ochlupený. Krovky má se zřetelnými rýhami. Brouci jsou schopni letu. Má proměnu dokonalou. Samička klade za svůj život cca 60 vajíček a vývoj vajíčka trvá 28 dnů. Larva je bílá se žlutohnědou hlavou, masitá, 3-5 mm dlouhá, obloukovitě zahnutá. Svléká se čtyřikrát a vyvíjí se 65 dnů. Její vývoj končí v srpnu, kdy se kuklí v substrátu. Kukla je žlutavá, 3,5-4 mm velká. Líhne se na jaře, brouci se prokousávají substrátem a vytváří 2 mm velké, kulaté otvory. Při opouštění potravin se brouci provrtávají přes papírové, plastové a dokonce hliníkové fólie. Jeho vývoj trvá 60-80 dní a ve vytápěných místnostech má 2-3 generace za rok. Brouk i larva snášejí velmi nízkou vlhkost (i pod 8 %), vývoj se téměř zastavuje při teplotách pod 13 °C. 
Živí se produkty obsahující škrob, konzumují sušenky, starý chléb, polévkové kostky, nudle, rýži, nudle, těstoviny, psí suchary, kůži, papír, sušené rostliny atd. Škodí larva, která může hladovět až 8 dnů, dospělec nepřijímá potravu. 
Skladovat produkty v dózách a lahvích, napadené produkty likvidovat spálením, skladovat při teplotách pod 15 °C, fyzikální ošetření teplotou -20 °C na 7 dní nebo při + 60 °C na jednu hodinu. Chemické ošetření prázdných míst reziduálním přípravkem ULV technologií (např. přípravkem Ficam ULV), přičemž nejúčinnější je aplikace plynů oprávněnou osobou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 232.21 (?), 27.6.2009 22:10

Jsem moc ráda, že jsem konečně zjistila, co nám to zamořilo byt, první nález ohniska bylo krmení pro ryby, no a teď toho máme plnou śkříň s potravinami. Jen mám ještě dodaz, existuje nějký ekologický nebo přírodní prostředek na likvidaci? Ne že bych nebyla schopna v boji proti té havěti schopna použít cokoli, ale máme v otevřeném prostoru veliké akvarium a spoustu dalších domácích zvířat, které nikam ani dočasně odstěhovat nemůžu, tak kdyby někdo věděl nějakou účinnou radu, kromě mechanické likvidace, tak mi prosím dejte vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.218 (?), 12.7.2009 22:23

Taky se nám občas objeví. Bydlíme v paneláku. Nikdy jsme nepotřebovali ničím vystříkávat! Opravdu stačí důkladně prohlédnout špižku, kuch. linku a místa, kam dáváte potraviny. Napadené potraviny vyhodit (sesypat do WC nebo do sáčku a co nejdříve vynést). Všechny broučky mimo vysbírat (třeba toal. papírem) a spláchnout. Občas lze broučka najít i v jiné místnosti, ale to zřejmě jen náhodou.

Je třeba jen pravidelně kontrolovat uložené potraviny. Tohle úplně stačí. Mám dózy jen na uzávěr! Přiklapovací víčko nestačí. Nenechávat načnuté sáčky uzavřené jen gumičkou. Když je čokolády více, která se nespotřebuje,  dáváme ji preventivně do ledničky.

POZOR! Ještě je jeden potravinový brouček?, má jiný tvar, je také malinký a černý a měli jsme ho jednu dobu v cukru atp. Z obchodu si člověk nejspíše donese mola v mouce (někdy se v ní dodatečně vylíhne).

Buďte rádi, že nemáte mravenečky - faraóny. To byl u nás před mnoha lety zážitek. Vyhubit se je podařilo jen návnadou (zřejmě proti množení), nikoliv postřikem. To chce klid! Přeji krásné léto! MD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 25.7.2009 18:39

Existuje ještě jeden brouk, který s oblibou řádí ve spižní skříni. U mne konkrétně prožral takové ty prázdné oplátkové desky určené k naplnění. Děda ze Solvenska na návšěvě to identifikoval hnedka "Pilous" pravděpodobně česky, on řekl "Pilús". Zatím jsem to na webu nehledal ale myslím že v oblibě má potraviny na bázi mouky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 12.7.2009 23:42

Pane host Zed č. 64.178 tady se jedná o to zlikvidovat brouky ne sousedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.20 (?), 18.8.2011 23:02

Prosím, mám všude malinké černé broučky, ve špajzi, v potravinách, hlavně v rýži, mouce, strouhance, když se objeví, opravdu v e velkém množství, třeba jich je v jednom sáčku s rýží i 30...:-(lezou po stěnách, i v jiných místnostech, neví někdo, co to je zač? :-(je to protivné... ale nevšimla jsem si, že by to něco "sežralo"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 19.8.2011 0:34

Viz výše = červotoč... Já ho předevčírem objevila v koření...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.94 (?), 13.9.2011 21:04

Mame ho take... uz nekolikrat jsme vyhodili vsechno z kuchyne, ale po case se zase objevi nekde jinde... chilli, cokolada, oplatky, testoviny... zere proste cokoli. Bohuzel nejsme schopni najit larvy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.113 (?), 7.7.2015 14:32 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.146 (?), 1.6.2017 13:30

Taky je máme, ale výhradně na WC. Lezou po zemi, po stěnách i stropě, občas některý z nich i přelétne. Říkáme jim Tonda. Nevím, odkud lezou. Celé WC je obložené dlaždicemi, kromě prášků na praní a čisticích prostředků na WC nic jiného není. Tak mě napadlo, že by mohly vylézat z odpadu, tam, kde je mísa připevněná k podlaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika