Co to je za broučky a jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?) 
28.8.2008 21:06

A čím se mu podobá? Vždyť není poznat, jestli je to pohled zvrchu nebo leží na zádech. Ta zadní tělíčka tvarem připomínají kůrovce..
  Řádem myslím řád "brouci"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 67.226 (?), 28.8.2008 21:02

….ale no tak pane Miloši! Po vaší reakci jsem si ještě jednou pročetl celé vlákno a nezjistil jsem, že by zde někdo ani se 122%ní jistotou určil rod, druh či dokonce jméno. Ano máte pravdu, fotek je hodně, ale žadná kvalitní, natož detailní. A tak se zde objevují názory lidí dle jejich zkušeností. Někomu broučci sežrali podlahu, mně dokonce celou čokoládovou figurku která, nevím jak, se dostala na poličku ve skříni a pak už stačí docela málo. Někdo si tam odloží klobouk, který mu nesluší a je na problém zaděláno. Ale přidám k lepšímu i druhou zkušenost, to když mi tyto broučky donesl kolega s tím, že je má doma a že mu tam nalétávají ze stromu před domem. Jistě, že jsem mu to vyvrátil a doporučil mu důkladnou prohlídku bytu s poukazem na svou zkušenost zapomenuté sladkosti. Určitě tušíte, jak to dopadlo. Takže pane Miloši, netrvám na svém názoru, ale myslím si, že se jedná o některého z šedesáti u nás žijích červotočů, možná spižní, možná dřevní, možná tabákový, možná to bude nějaký nově zmutovaný, ten můj „čokoládový“. K reakci 254ky asi toto. Ignorujte zákony pravděpodobnosti výskytu epicentra. Tady platí zákony schválnosti a zákony Murphyho. Epicentrum hledejte tam, kde byste jej nehledala. Za nábytkem, ve vázách, v prádelníku, kde jste před vánocemi schovala kinder vajíčko, v knihovně, kde jste za Jiráskovo Temno schovala laskominu, kterou měl Matýsek dostat až po večeři atd. A ještě mě v souvislosti s těmito nájemníky napadla jedna myšlenka. Vůbec netuším, jak jsou červíkuvzdorné granule a jiné napodobeniny jídla pro Alíky a Mikeše. I tudy by mohla vést stopa…..sakra, to je nervák. To jsem zvědavý, jak to dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.188 (?), 12.8.2009 20:26

Ahojte no něco podobného jsem našla v sedačce ale nebylo toho hodně taky kolem lezli červíci, ale moly doma nemám tak nevím.Sedačku jsem celou vydrbala a vysála občas se objeví červík ale broučci už ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.30 (?), 8.4.2013 16:05

Něco takového máme doma, jenže nejsou ve spíži, ale vedle v pokoji, kde máme morče. Každý den zabiju cca 3 brouky. Našla jsem larvy v díře ve zdi a nevím jak se jich mám zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.48 (?), 8.5.2014 11:21

Nemůže to být červotoč spížní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.178 (?), 4.11.2008 12:23

Připojuji se k názoru, že se jedná o některý druh červotoče. Měli jsme jich donedávna plný byt a lezli i digestoří od sousedů. Nakonec jsem je "nechtěně" zlikvidoval hlasitou hudbou, od té doby se neobjevil ani jediný brouček. Je ale potřeba dostatečně výkonná reprosoustava a zesilovač, úderná hudba (např. metal) a pustit to tak na půl hodiny, až se "třese celý dům".

Pro lepší efekt stačí párkrát zopakovat a máte od brouků pokoj. 

Zed

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.113 (?), 7.7.2015 14:29

dnes jsem se pustila do hledání tohoto broučka na netu. Zjistila jsem, že je to červotoč spížní.  Když jsem byla malá tak byl většinou v kuchyni, mouka atd. U nás doma ho teď nacházíme v podkoví kde spíme. Tento rok na jaře se v podkroví měnili okna a mám pocit, že mají hnízdo někde ve střeše a pdtamtud k nám lezou. Krom toho že je to nepříjemné se nám zatím do kuchyně nedostali. Dnes jsem koupila biolit do bytu, všechno jsem vystříkala, pokud je to nezastaví tak jsem na netu našla ještě odkaz na prostředek který by měl být přímo na ně - Atak Fumigator.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.22 (?), 15.3.2009 9:08
Brouk jehož jméno hledáte je Červotoč spížní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.67 (?), 17.4.2009 23:27

muzu potvrdit! Je to cervotoc spizni. Po precteni nekolika prisveku zde jsem zacal patrat na neobvyklych mistech. A hle koho by to napadlo. Do krabice s papiry "nekdo" ulozil vanocni pernicky. Byly jak reseto :(no tfuj. Ale nyni si uzivam vitezoslavny pocit :))) Lovu zdar! Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.176 (?), 9.6.2013 22:09

Uz 2 dny se nam v loznici na podlaze popr. na stene objevovali tito broucci. Porad jsem patrala, odkud lezou, ale na nic jsem neprisla. Tak jsem trochu koukala na netu, jestli nahodou neco nenajdu a nasla jsem!! Timto dekuji za tip - ve skrini jsem mela 3 pernikova srdce od manzela a ve 2 z nich byly diry a plno broucku... Takze letely do popelnice. Skrin je vyluxovana, podlaha taky, tak snad uz bude klid!!

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika