Ploštice Pozemka obecná? likvidace z pozemku



host - 180.70 (?)
3.10.2018 14:02
Nezlobte se, ale venku nejsou jen 3 kusy... Ale úplná invaze.. A to by vás také začalo obtěžovat, kdybyste je pak našel třeba v autě nebo doma v dětském oblečení. Už by vás to štvalo. A jestli ne, tak mě teda určitě... Nebudu žít s brouky... Děkuji vám za vás příspěvek, ale postrádá radu nebo jakoukoliv konstruktivní pomoc.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 180.70 (?), 3.10.2018 13:10, zobrazeno: 20924x
Dobrý den, koupili jsme s manželem pozemek. Pozemek byl celkem neudržovaný a zarostlý travinou, bylo zde mnoho mravenčích hnízd. Mravenci brzy pochopili, že se mají přestěhovat. Na pozemku bylo cca 500 hnízd. Ale o to by ani nešlo. Na pozemek jsme si nastěhovali karavan, abychom mohli s celou rodinou vegetit a trávit víkendy a prázdniny. A teprve to začalo. Když jsem se pustila do úklidu lůžkovin, tak jsme si všimla broučka, velmi mrštného. Rychle se ukryl do temna a zalezl do spodní části úložného prostoru pro lůžkoviny. Pravděpodobně se jedná o pozemku obecnou. Ale to jsem ještě nevěděla, začala obrovská hysterie. A během otvírání všech prostor v karavanu jsem objevila další 3 stejné brouky. Karavan jsme s manželem kompletně utěsnili montážní pěnou. Okna, dveře karavanu utěsnili novým těsněním a vypustili dýmovnici fumigátor. Od té doby žádný brouček v karavanu. Ale problém je ten, že Pozemky obecné... Ploštice... Jsme našli pod karavanem na podvozku a zdržují se uvnitř v předstanu, dokonce na dřevěném nábytku z palet. Ten jsme okamžitě vytáhli z představu ven, bude se pálit. Dokonce zalézají do textílií... Vlezly do podsedáků, už jsou vyhozené. V létě jsme si vytvořili s manželem wc dřevěnou boudu. Teď jak je podzim tak mi přijde, že se začínají zdržovat do dřevěné nové boudy. S manželem jsme odebrali předstan. Pod karavan jsem dala
Ploštice pozemka? Jak zlikvidovat na pozemku
Ploštice pozemka? Jak zlikvidovat na pozemku
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.70 (?), 3.10.2018 13:35
Hašené vápno. A měla jsem radost, že z podvozku zmizly. Ale radost brzy pominula, jelikož jsem pozemky obecné objevila ve wc budce a v dřevě, které máme na spálení, které chceme co nevidět spálit. Nevím co je může zlikvidovat z pozemku. Jestli nějaký pesticid, incekticid, nebo nějaká babská rada. Nechceme deratizérskou firmu, určitě si naúčtuje hodně. Pozemek ma 1500m2. A přece když jsme vyprovodili mravence, tak ty ploštice musíme také nějak vyhostit. Podotýkám, že nás pozemek je oplocen a kolem nás v sousedství je jen pole, které zemědělci obsazují pravidelně každý rok... Letos řepkou olejkou. Děkuji za každou radu a pomoc... Jsme bezradní...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.2 (?), 3.10.2018 13:42

A procpak z toho tak jancite? Je normalni, ze venku behaji brouci, letaji mouchy ci skakaji kobylky. A sem tam se neco z toho dostane i do baraku ci ve vasem pripade do karavanu. A normalni postup je ten, ze kdyz to vidim, tak je vyhodim ven nebo ignoruju. Pozemka jeste nikdy nikomu neublizila, nemuzete od ni nic chytnout a nijak vas neohrozuje, je to proste jen dalsi zivy tvor. Pozemky ted hledaji misto k zimovani, tak maji vetsi tendenci zalezat do baraku, ale ze bych kvuli vsechno zaplynoval? To opravdu ne :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.70 (?), 3.10.2018 14:02
Nezlobte se, ale venku nejsou jen 3 kusy... Ale úplná invaze.. A to by vás také začalo obtěžovat, kdybyste je pak našel třeba v autě nebo doma v dětském oblečení. Už by vás to štvalo. A jestli ne, tak mě teda určitě... Nebudu žít s brouky... Děkuji vám za vás příspěvek, ale postrádá radu nebo jakoukoliv konstruktivní pomoc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 3.10.2018 14:07

Nebudu žít s brouky

Nikdo vás k tomu nenutí. wink Ale jenom proto, že se vám nelíbí, budete hmyz likvidovat? Hmm...

Nezlobte se, ale jestli chcete trávit čas v přírodě, budete se s tím muset smířit. Nikdo vám neporadí, protože se jich nezbavíte. Pokud je vyhubíte v karavanu, za chvíli se tam objeví znovu. My žijeme na vesnici, taky máme všude kolem baráku různý hmyz - mraky ruměnic, škvorů, svinek, atd., a prostě to berem jako fakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.70 (?), 3.10.2018 14:19
No tak každý to má jinak nastavené... Myslela jsem, že jsem ve fóru škůdci a jak pomoci od škůdců a ploštice mi přijdou jako obtěžující lezoucí hmyz. A když je nechci mít uvnitř tak musím začít venku a že jich tam je... Určitě bude i šetrný způsob jak je odpudit... Nebo zlikvidovat... Nebudu žít s brouky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.221 (?), 3.10.2018 22:28
Pozemek prodejte a zůstaňte v paneláku. Hmyz zcela nezlikvidujete ani v novém domě kde je obývák propojený se zahradou.. natož v karavanu uprostřed přírody 🙈 Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.108 (?), 3.10.2018 15:58

Buď budete na zahradě žít s brouky, nebo nebudete žít na zahradě. Časem s tímto přístupem možná nebudete žít vůbec. S přírodou se bojovat nedá. Vždy navrch. Můžete pozemek upravit tak, aby se na něm broukům nedařilo ale nikdy je od tam zcela nedostanete.

Proč chcete zahradu, když nechápete že zahrada znamená práci, slunce, brouky, hady, hryzce, ptáky, prostě přírodu?

Mám na zahradě karavan, mám tam i brouky, mravence, žáby, motýly, užovky, rostou mi tam vatovce, kováři, křemenáče, babky, prostě tak jak to v přírodě má být. Je to indikátor zdravého čistého prostředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 3.10.2018 15:01
Pribuzne knezice mi znehodnotily polovinu urody rajcat, paprik a hroznu. Strikam je od srpna jen na nove dosazene zelenine. Mely 6 generaci a jsou jich stale tisice. Venku vsechny zmrznou a ty v interieru vysbiram. Na postrik z jara staci maly litrovy rozprasovac s odpuzujicim insekticidem jako Decis aj. Silnejsi insekticidy maji delsi ochannou lhutu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.70 (?), 3.10.2018 15:20
Dobrý den, děkuji vám za komentář. Přemýšleli jsme s manželem posypat pozemek komplet vápnem po posekání trávy nebo nějakým přípravkem na ploštice, ale nevíme jaký, který by byl dlouhotrvajícní. Nebo snad nechat přeorat pozemek komplet? Moc děkuji za radu a tipy. Už je to neúnosné... Lezou všude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika