Píďalka podzimní - postřik



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 142.152 (?) 
17.4.2018 21:19, zobrazeno: 3046x

Dnes jsem zaznamenal na rašících vrcholových listech slivoní, třešní a jabloní vždy po jedné malinké hnědé housence. Odhaduji, že jde o píďalku.

Neměl jsem nic jiného po ruce než Mospilan a Calypso, tak jsem provedl postřik Mospilanem. Jen si nejsem jistý, zda účinkuje i proti píďalkám - nemáte s tím někdo zkušenost? Pokud by ne, musel bych jít shánět některý z doporučených, Steward, Dimilin nebo Lepinox... Uklidníte mě někdo kladnou odpovědí (ať šetřím časem)? indecision

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.4.2018 5:42

Myslím, že bude účinkovatyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 80.187 (?), 12.11.2022 7:39

V tuto dobu létají (v noci) na našich zahradách samci píďalek podzimních. Samičky nelétají, protože mají zakrnělá křídla. Dokáží však obratně lézt po kmenech stromů a do puklin klást vajíčka. Housenky pak v dubnu až červnu ožírají květy, listy a pupeny různých stromů. Housenky jsou však výrazně decimovány vosami takže se jejich výskyt omezí.

Brzy začnou létat i píďalky zimní, které kladou vajíčka i za mrazu.

PS: na zahradě jsem už viděl asi 10 druhů píďalek. Je těžké určit druh podle nevyfocené housenky. Ale p. podzimní to být mohla.

Píďalka podzimní - samec
Píďalka podzimní - samec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika