past na myš



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 95.205 (?) 
27.12.2007 19:58

Tak jak vidím, žádné myši již naše čtenáře této rubriky nevzrušují, možná jsou již taky /ty myši/ ve stavu, kdy brzy budou zapsány do červené knihy ohrožených druhů zvířat a budeme si je začínat chránit. Ale budou nám zajisté chybět a zůstane nám jen ta říkanka - vařila myšička kašičku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.12.2007 20:18

To si myslím opravdu nehrozí. Myš má několikrát do roka čtyři až osm mláďat, která se mohou rozmnožovat už v prvním roce života. Zkuste počítat, vyjde Vám docela slušný počet... Takže zapsání do červené  knihy ohrožených zvířat asi nebude.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.6 (?), 27.12.2007 22:47

Vyhubení myší nehrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.1 (?), 8.1.2008 21:40

Prosím pomozte, jak chytit rejska, mám asi 3 druhy pastí, ale pokaždý vyžere návnadu a nechytí se...už jsem zoufalá :( Day.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 8.1.2008 22:16

Víte jistě, že je to rejsek? Proč ho chcete hubit, ten přeci neškodí, naopak, živí se hmyzem a slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 9.1.2008 9:25

Mám opačný problém. Jak nastračit past, aby se nechytil rejsek, nýbrž pouze myš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 10.1.2008 12:22

Do umělé pasti se mi občas chytne rejsek ale asi proto že přes past přeleze nebo cítí krev z myší bývá chycen za bok ty umělé pasti jsou velmi citlivé na dotek snadno zaklapnou teť v zimě jsou tvrdé dají se seštelovat ale mohli by prasknout jednu mě asi odnesly kočky i s myší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.205 (?), 11.1.2008 10:52

Taky bych se chtěl připojit do diskuze o chytání myší. Myši škodí každému a v každé době. Jsou průvodci člověka, protože člověk ukládá různé potraviny a dělá si zásoby ať už malé, či většího rozsahu a myši se na nich přiživují. Je to vesměs myš domácí, má delší ocásek nežli myš polní. Myš polní žije ve velké míře venku kde má svoji noru a do ní si na zimu nanosí potravu a zde přes zimu přežije. Myš domácí a její mutace může také žít přes jarní až podzimní období venku. Každý kdo chytá myši to však pozná, když po poklesech teploty na konci podzimu najednou má dvoj. i trojnásobek chycených myší. Tyto se stěhují na zimu pro ně do lepších podmínek , kde je pro ně potrava. Tam kde jsou kočky, nastražené a sklaplé pastičky s myšmi samozřejmě odnesou a tak se musí pořizovat stále nové a nové. Dříve taková pastička stála 2 koruny, nu dnes když ji koupíte za 8-9,- Kč je to ještě přijatelné. Je dobré tyto nastražené pastičky nějakou nádobou přiklopit aby k nim kočky nemohly, vyplatí se to. Ty rejsky nechytejte na špek, maso, namazanou kůrku, jsou velmi užiteční majiteli usedlosti a měl by si jich vážit že ho zbavují nežádoucího hmyzu který se vyskytuje v každém domě třeba na půdě, přeji dobrý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 11.1.2008 17:25

Asi jsme měli kočky příliš nažrané, ale mrtvou myš obvykle nevzaly, ani když jsem ji vhodil do misky na žrádlo. Bavil je spíš lov. Pasti mi časem spíš reznou a plastové se často samy sklapávají.
   Rejsek je samozřejmě milé a užitečné zvíře, stavy hmyzu v obydlí však těžko  ovlivní. Stejně jako množství much na hnojišti nebude menší, uhnízdí-li se v budce nad ním sýkory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.102 (?), 23.12.2010 8:02

O užitečnosti rejska má jasno každý včelař (včelařům zas tolik nevadí slimáci). Nám se na rejska osvědčila naše biokočka. K tomu ochránci těžko něco namítnou. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika