past na myš



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 95.205 (?) 
12.12.2007 9:44

Milá Danielo, věřím, že ten špek do pastiček na myši byl velmi dobrý na přilákání svojí vůní... Jenže to má háček, tam kde jsou myši, jsou většinou i rejsci, to je taková malinká myšička, bohužel je to masožravec, který Vám na půdě, v kolnách a pod. vychytá veškeré pavouky, stonožky, ploštice a podobný hmyz... Tudíž z tohoto důvodu jsou tito rejsci zákonem chráněni a zákon ví proč. Takže mezi chycenými myšmi zaručeně bude na tom špeku i nemálo těchto rejsků a je to veliká škoda pro majitele objektu. Mnoho lidí to neví a těchto tvorečků si neváží, i když vlastně dělají dobrou službu.

Takže žádný špek do pastiček, pouze kůrku chleba či rohlík, jenom ne nic od masa, myši jsou přežrány na př. obilím a ta čerstvá kůrka také voní a tak ji lehko najdou, hlavně nemazat sádlem, máslem a pod. tuky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.12.2007 11:57

Úvaha je to správná. Již mnoho let používám jako nástrahu pouze kůru chleba nebo ořech (sýr je pro myši lákavý spíš v dětských knihách). Bohužel, i tak mi každoročně v pastích pár rejsků a bělozubek zahyne. Možná jen díky slídění v koutech místností, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 12.12.2007 13:35

Je možné, že rejsek je užitečný tím, že chytá hmyz, ale pokud vám šmejdí po chalupě, tak je úplně jedno jestli je to myš (hlodavec) nebo rejsek (hmyzožravec). Já nechci aby mi tam rejdilo cokoliv.

My jsme neměli doma myš už několik let, máme dva kocoury, kteří hlídají půdu, šopky, kotelnu... Jejich výsledky jsou v poslední době stoprocentní. Navíc po dvorku běhají dva psi, tato sestava zvířat se zdá velmi učinná v boji s malými otravnými potvůrkami. Naposledy se nám doma objevila před lety myš v mezidobí, kdy jsme neměli kočku, protože ji přejelo auto a nové kočky ještě nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.14 (?), 12.12.2007 20:20
Dáváme rovněž chlebové kůrky do pastí. Ještě je vždy trochu "očmoudíme" nad plamenem, myši to přímo zbožnují a vždy se chytnou. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.169 (?), 29.1.2008 12:26

Objevila se mi myš nebo rejsek v bytě, bydlím v panelovém domě a už jsme vyzkoušeli vše, gel a pastičky, ale nechytla se ani na jednu, že u pastičky byla poznám podle hov....do pastičky jsme dali špek, chleba i ořech a nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.241 (?), 10.9.2008 12:23

Během 1 noci jsem chytila 3 rejsky najednou do drátěné pastičky s horním "vchodem" koupené v železářství. Nechali se nalákat na škvarkovou pomazánku namazanou na chlebu. Sklapovací pastičky jsou na ně málo citlivé - lehký rejsek vesele tancoval na návnadě a pastička držela, dokud všechnu pomazánku neolízal. Doufám, že z Prokopského údolí nenajdou cestu zpátky do 1. patra paneláku. Nejúčinnější obranou proti hlodavcům i hmyzožravcům je domácí zvířectvo - všichni sousedé kromě nás mají pejsky, proto se rejsci chtěli zabydlet u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.12.2007 21:02

Děkuji za radu s tou chlebovou kůrkou, ale doufám, že ji už nebudu potřebovat. No, vidíte a já jsem si myslela, jak přilákám špekem myšky a přitom jsem lákala rejsky. Ona se ale vždycky naštěstí chytla jen ta myška, to jsem poznala. Používali jsme pastičky na myši jen, než jsme si pořídili první kočku. A ta se nám každoročně stará o nemalý přísun koťat. Nyní máme čtyři dobře vychované kočky a tak dávám to masíčko spíš jim.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.61 (?), 14.8.2009 0:48

Dobrá, na myši asi kočky platí nejlíp. Taky si to myslím, protože dokud u nás nějaká kočka byla, o myš jsme nezavadili. Ale jak udržet kočku doma? Měli jsme 2 kocoury, pak kočičku, všecko to jednoho dne odešlo. Kocouři zmizeli shodně ve vrcholném podzimu, dle pudu (soudím) a kočka záhy po svém dospění. Nepomohlo by mít kočku i kocoura, že by si takňák vystačili? Kočky miluju a paj ty pasti na myši-no fuj!  Mario

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.102 (?), 23.12.2010 7:51

k tématu: rejsek nám do pastičky na myši nevlezl ani jednou a myší se chytilo dost. Na rejsky platí náš koucour, za podzim jich nachytal min.15.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.30 (?), 13.12.2007 8:50

Taková past se nechá udělat z vyšší plechovky např. od znojemských okurek. Přes horní okraj plechovky jde sklopný můstek (houpačka) např z překližky. Na konec můstku připevníte návnadu. Musíte můstek vyvážit tak, aby se sklopil a myš spadla do plechovky. Můstek se pak vrátí do výchozí polohy a past čeká na další myš. Jedinou složitější prací je vytvoření ložisek pro čep můstku (já naletoval dva kousky provrtaného plechu). Protože myši dovedou poměrně dobře a vysoko skákat doporuřčuje se nalít na dno trochu vody nebo vyjetého oleje. Funguje to, dokud se nepřeplní. Nic pro ochránce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika