Odpuzovač hadů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 157.82 (?) 
12.6.2011 17:47

Poslední případ úmrtí v důsledku uštknutí zmijí byl předloni, šlo o dospělého, který byl uštknut do ruky při pokusu chytit zmiji na zahradě restaurace, takže žádné malé dítě uštknuté do krku a podobné kecy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.6.2011 12:17

Ano, to je pravda, ale jednalo se o těžkého alergika a u těch je riziko vždy. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.15 (?), 14.6.2011 16:14

Jak bylo psáno výše. Bylo by vhodné uvést fakta. Chlapa, který si s sebou nenosí sprej pro takové použití, nelze brát jako varovný příklad. Pochybuji, že v takovém věku nevěděl, že je alergický na štípnutí blanokřídlým hmyzem. Takoví jedinci jsou obvykle alergičtí i na hadí jedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.9 (?), 11.6.2011 20:45
Nejzábavnější z českých hadů je zmije obecná. Má být kriticky ohrožená ale zdá se že jich neubývá. Loví je sice ježek ale jen když musí a sám je nevyhledává. Je dobré si nejdříve přečíst základní údaje aspoň na Wikipedii, moc toho tam není a také Vás to nepotěší. Snad jen informace že zmije má také ráda klid a pokud na ní nešlápnete raději se Vám vyhne. Odpuzovač by musel fungovat spíš jako pneumatické kladivo, zmije nic neslyší a vnímá jen vibrace. Takže když jdete ven tak dupat, dupat a dupat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.236 (?), 11.6.2011 21:38

Nerozumím tomu, až tak, ale předpokládám, že se had rád vyhřívá a tak bych mu někde mimo vedle zahrady vybudoval kamenné plato na které bude svítit sluníčko a v zahradě bych udělal automatické zavlažování které sepne několikrát denně třeba jen na chvilku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 12.6.2011 15:29

Někdo chce hady odpuzovat a někdo se je zase snaží na zahradu přilákat. Mám v plánu udělat na zahradě něco jako kameniště, kde bych uvítal, kdyby se mi tam nastěhovali nějací plazi, ať už ještěrky nebo hadi. Přestože tam mám zatím jen takový základ, pár kamenů, už jsem na těch kamenech spatřil užovku. Když pak ona uviděla mne s velikým syčením a prskáním se ukryla pod folii.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 12.6.2011 20:52

Kameniště? A já myslela, že to je základ jezírka... Promiňte mi zvědavost - ta roura je co? Odvětrání sklípku? Já taky podobné,,kameniště" tvořím, už druhým rokem  no jo, nejsou lidi... zatím bych to nazvala spíše plevelištěm... Ani nevím, jezírko či potůček tam v blízkosti máte? Užovky se drží tam, kde je voda, taky je tu máme, pro ně je největší riziko naše kočka  To samé asi ještěrky, před nějakým rokem jsem je v zahradě viděla, od dob koček už ani jednu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 13.6.2011 21:09

Ta "roura" je prázdný květináč.  Aby to kameniště nebylo pleveliště, tak to máme celé zakryté geotextilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.6.2011 22:18

 květináč to jste mne dostal  no jo, už to vidím 

Aby kameniště nebylo pleveliště, mám tam taktéž textilku - ale nechtějte to od loňska vidět... Tráva si hezky nasemenila nahoru do kamení a já shodou okolností zrovna dnes- celý den rvala drny metrové trávy i s textilkou  Přišly mi totiž jukky, které jsem chtěla do kamení vysadit.  Vysadila - snad je tam za měsíc vůbec najdu... Jestli si vzpomenu, tak vám zítra nafotím, ten bordel, co má být někdy kameništěm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 13.6.2011 10:05

Dobrý deň, 
ja som z tých, čo sa snažia hady prilákať :-) Postavil som im úkryt pod domčekom pre hmyz - viď foto  Zatiaľ prišli "len" jašterice. Ak chcete postaviť zimovisko pre plazy, treba vykopať jamu v zemi a vyplniť ju kameňmi. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika