Odpuzovač hadů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 38.5 (?) 
11.2.2016 16:13
Tak rozhodně to není zmije. Jasně že je to užovka, ale bez hlavy těžko říct. Třeba užovka hladká by to mohla být. Tímto bych chtěla všem hysterickým zabíječům hadů vzkázat, ať se podívají na internet, jak vypadá zmije. Má naprosto nezaměnitelnou kresbu. Sice existují i černé zmije, ale ty jsou spíše výjimečné. Navíc je o hodně tlustší a podsaditější než užovka. U nás jsou často zabíjeny užovky hladké nebo podplamaté, protože si je lidi spletou se zmijí. Člověk vidí, že mají na těle klikatý vzorek, tak to musí být zmije! Nejlépe odlišitelná je od zmije užovka obojková, díky žlutobílým skvrnám za hlavou. No a odpuzovač hadů neporadím, ale je jasné, že by musel nějakým způsobem vytvářet vibrace půdy, protože had neslyší. Ale to určitě víte. Hadům zdar :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.8.2019 9:12

Umíte někdo poznat hada podle košilky, kterou jsem objevil na zahradě? Asi to bude obyčejná užovka, ale jiné hady bych na svém pozemku nechtěl.

Hadí košilka 1
Hadí košilka 1
Hadí košilka 2
Hadí košilka 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.13 (?), 18.8.2019 9:47

Na našom uzemi sa ludia hadov az prilis boja.Pritom ak si prejdete statistiky usmrtenych osob v SR je to tusim za 100 rokov jediny clovek aj to so specifickou diagnozou.Vela ludi si myli uzovku hladku zo zmijou, uzovka hladka ma podobnu cik cak kresbu ako zmija ale prerusovanu.Preto ich ludia vo velkom vybijaju v domienke ze sa jedna o zmiju.50% uhryznuti zmijou je bez vsetreknutia jedu, z tej dalsej polovice je drviva vacsina v tak nizkej davke ze pokial sa nejedna o dieta niesu obavy o zivot.Ostatne v nemocnici vam serum (z konskej krvi) stejne nepodaju a nechaju si vas tam na pozorovanie, iba v pripade velkej davky v tele a skutocneho kolabovania organizmu dostanete protijed.Rozpraval som sa s jednym australcanom a pytal som sa ho na pomery u nich, maju tam hady, pavuky a kde co dalsie vsetko xy krat jedovatejsie nez u nas.Odpovedal mi ze je to mytus a ze sa s tym nestretol.Mozno niekde hlboko vo vnutrozemi.U nas su obavy z hadov skutocne neprimerane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.122 (?), 16.4.2020 12:35

Hm, každý je hrdina, dokud ho fakt zmije neuštkne. O protijedu si můžete nechat zdát, lokální nemocnice ho vůbec nemusí mít (a nemá). Mě zmije kousla, naštěstí díky botě jen jedním zubem. Ztrácela jsem vědomí, měla křeče, zvracela, svěrače v křečích nefungovaly... Mám 80 kg. Kousknout moje 20 kg dítě, nepřežije to. V nemocnici v Táboře žádný protijed k dispozici neměli, léčili mě jen symptomaticky kapačkami proti křečím, proti zvracení, zavodňování... Nohu jsem měla modrou až ke stehnu. 

Tolik osobní aktuální zkušenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika