Nevítaný návštěvník/ce



host - 34.50 (?)
10.12.2012 17:18

nevíte co nejlépe na myši které k nám lezou od sousedů?? - máme společné střechy a sousední dům je celkem dezolátní a dostávají se k nám přes střechu - nějaká škvíra se vždy najde.. - a pak se dostanou do izolace pod střechou... používám jed (granule) ale stále je sežraný a stále slyším myši...angry, řešit se sousedem se nic nedá... je něco pokud tím posypu místa kde běhají co jim bude vadit a budou se tomu vyhýbat?? díky za všechny rady a nápady..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 105.202 (?), 10.12.2012 23:59

Asi mám divné myši, ale mě chodily na sýr a chleba nechaly být. Před několika lety při myší invazi jsme měli nejlepší výsledky s mrkví přivázanou nití. Ale jiný kraj jiný mrav a jiné myší chutě - jezdím na dvě místa a myši se v létech víceměně střídají - jeden rok na severu, druhý na jihu. Na severu milují olej -i eko olej do pily, tomu neodolají, na jihu mám olej volně a nikdy je nelákal. Na obou místech myši ohlodali kyblík od majonézy (opakovaně vymytý s jiným obsahem, takže moná může být vhodná majolka..  Chleba v pastičkách nezabírá nikde - leda s taveným sýrem či paštikou. Profesionální deratizátor dával oříškové BeBe sušenky. 

Rozdíly jsou, ale i v pastickách - před několika lety jsme měli vedle sebe se stejnou nástrahou klasické zaklapávasí a malou klícku - v klícce každý den myš, pastičky prázdné. Dlouhodobě neúspěšné jsou domečkové (kulaté) pastičky i maskované v krabici.

V poslední době využívám "kolíčkové" pasticky s návnadou. Jsou drahé, ale zdá se mi, že hodně úspěšné a je s nimi přijatelnější manipulace.

 EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 11.12.2012 8:36

Kdysi jsem potřeboval návnady posypat Kumatoxem.I když jsem si dával pozor, večer jsem měl v nosních hlenech jemné krvavé nitky.Nikdy předtím ani potom jsem je již neměl.Mohla to být taky náhoda, ale od té doby si dávám na tyto přípravky obzvláště bacha.

Informaci, že se může přiotrávit kočka myší mám od veterináře z televize.Je možné, že je to nesmysl.V televizi se naplácá hloupostí docela dost.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 11.12.2012 8:34

Zeptam se hloupe - jaky je rozdil mezi mysi, hrabosem a hryzcem? Pri ryti zahonu jsem vyryl mensi (suchou travou vystlane) hnizdo - pobliz byla vyseta mrkev (castecne ozrana). Lezou mi do skleniku (neni na betonovych zakladech) - tam davam na vicko Omnia granule. Mam davat do skleniku nejake pasticky a jake? Jako navnadu zkusim popr. mrkev. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.202 (?), 11.12.2012 9:00

Všimla jsem si, že některé naše myši mají krátký ocásek - pokud jsem hledala, snad to jsou hraboši. Myš domácí by měla mít ocásek dlouhý a měla by být menší. Letos mám myši velké s dlouhým ocáskem.. V knihách bývá nakonec uvedeno, že jsou různé druhy, které se moc nelyší.. Snad myšice si dělají víc zásoby. Jinak nevím, vše chytám stejně. Můžete zkusi různé dobroty.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.182 (?), 11.12.2012 12:42

Tak přece jen se osvědčil ořech a dnes se návštěvnice chytla na lepcheeky. Doufám, že jich nebude víc. Podle popisu jak píšete to byla domácí potvora.Měla jsem tak důkladně vyházenou hlínu, že jsem si mslela i na krtka, který by se tam uvelebil ještě před přestěhováním velkých nádob do sklepa. Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 10.12.2012 15:39

Předtím bych vyzkoušel vodní past.Žízeň je mocná zbraň.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.50 (?), 10.12.2012 17:18

nevíte co nejlépe na myši které k nám lezou od sousedů?? - máme společné střechy a sousední dům je celkem dezolátní a dostávají se k nám přes střechu - nějaká škvíra se vždy najde.. - a pak se dostanou do izolace pod střechou... používám jed (granule) ale stále je sežraný a stále slyším myši...angry, řešit se sousedem se nic nedá... je něco pokud tím posypu místa kde běhají co jim bude vadit a budou se tomu vyhýbat?? díky za všechny rady a nápady..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika