Nevítaný návštěvník/ce



Stránky: 1,  2   
host - 4.182 (?) 
10.12.2012 12:16, zobrazeno: 9548x

Poraďte mi prosím jak se zbavit myši nebo hraboše. Dostala se k nám do sklepa otevřeným oknem a začala mi řádit ve všech truhlících s kytkami. Mám všude vyhrabané tunely a na past s chlebem vůbec nereaguje. Přišla jsem i o několik hlíz begonek. Jaká je nejlepší past? Díky Marta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 12:29

Zkuste dát do pasti jinou návnadu - třeba ořech. Případně nasypte kolem otrávené granule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 10.12.2012 13:05

Ořech je asi nejspolehlivější návnada.Osobně se otráveným návnadám vyhýbám.Otrávená myš Vám může někde zalézt a pak ji po týdnu a více musíte chtě nechtě po čichu najít.A jestli se dostane ven a kočka ji náhodou sežere, pak již nic jiného nepotřebuje.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 13:18

Taky jsem se vždy obával, že otrávená myš bude smrdět. Ale jeden veterinář mě vyvedl z omylu. Prý i neotrávené myši časem umírají a přesto je necítíme.Příroda (a tou jsou myšleny i díry v podlaze a škvíry ve zdech) si s tím umí poradit. Antikoagulační jed na hlodavce -  v podstatě lék Warfarin - kočce žeroucí myši neublíží (pokud tedy kočka nesežere přímo ty granule)..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 10.12.2012 13:48

Pan veterinář by potřeboval pobýt v místnosti, kde v létě pod podlahou chcípla myš. Velmi rychle by revidoval svůj postoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 14:20

Asi nelze srovnávat obývací pokoj a sklep. Ani myši ale nežijí věčně a pochybuji, že ty zdravé chodí chcípnout jinam než ty otrávené.
   Občas najdu po několika týdnech zapomenutou pastičku i s úlovkem. Z myšky obvykle zbude jen mumifikovaný chomáč s kostřičkou uvnitř. Mohu odpovědně říci, že u nás ve sklepě jsou myši cítit víc, když jsou živé  (jejich moč a výkaly). Jak přestane ubývat granulí, zmizí i myšina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.12.2012 14:25

"Antikoagulační jed na hlodavce -  v podstatě lék Warfarin - kočce žeroucí myši neublíží (pokud tedy kočka nesežere přímo ty granule)."

Dotaz: Neublíží jí proto že, když se jed vstřebá v organismu myši ztrácí svou účinnost a nebo proto, že u kočky vážící asi 130 x více než myš (4 kg vs. 30g), která pozře jednu či několika málo kusů myší, není dosaženo účinné koncetrace jednovaté látky v krvi?

Jinak myší granule jsou prý ochucovány nějakou silně hořkou látkou, která ostatní zájemce odpuzuje, hlodavcům ale nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 10.12.2012 19:50

Warfarin ředí krev, při předávkování tvor umírá na vnitřní krvácení. Kočka by jich musela sníst snad 50 v celkem krátké době.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 10.12.2012 14:19

Díky za rady. Ořech funguje stopro. Ještě prej i sýr zabírá. Napadlo mě, že jsem nikde neviděla myšince a zápach po myši tak nevím kdo se z toho návštěvníka/ce nakonec vyklube. Máme vlčáka a ten by někomu většímu nedovolil brouzdat kolem oken. Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 14:38

Hladová myš zřejmě sýr sežere, jako víceméně jakoukoli potravinu. Nijak zvlášť ho ale nevyhledává. Ořech, ale i chleba má radši. Obrázek ušaté myši u děravého ementálu je klišé podobné ježkovi s jablky na bodlinách.
   Co se týče toho Warfarinu - platí asi obojí. Kumariny jsou antagonisty K-vitaminu potřebného ke správné koagulaci a teprve blokádou jeho produkce v játrech se dostaví účinek. Nelze jistě vyloučit, že v trávicím traktu myši zůstane nějaká později sežraná nestrávená granule, ale ta se vzhledem k rozměrům kočky nijak neprojeví .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika