Příspěvky uživatele - 105.202

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lonicera - růže z Jericha, 25.4.2013
Asi záleží na podmnkách - nikdy jsem si mšic nevšimla, ale mám 2 zahrady a co na jedné roste jako plevel, obvykle se na druhé nedaří. Zimolez jsem vloni převezla, tak uvidím výsledek. Ale není vyloučeno, že mu nevyhovuje písčitá půda, já ho mám v... celý příspěvek >
Lonicera - růže z Jericha, 24.4.2013
Podívala jsem se do knihy a tam píšou o zimolezu polostín, já ji mám na severojižním plotě a kvete na východ. Na podzim má červené bobulky. V knize Zahrada je na slunce uvedena popínavá růže, ale myslím, že se musí vyvazovat. EM
Popínavá rostlina na slunce pro zakrytí drát. plotu, 24.4.2013
Zimolez - růže z jericha. Má různé barvy, hezky voní hlavně večer. A letos můžete mezi zasít pnoucí fazole.
Bariera proti slimakum ze sousedni neudrzovane zahrady, 18.4.2013
Mám opačnou zkušenost - na zarostlou zahradu se slimákům nechce - zdědila jsem zahradu více než 10 let nesekanou. První dva roky bez slimáků, začaly se objevovat třet rok, myslela jsem, že jsem je přivezla s kytkami ze zamořené oblasti, ale sousedi... celý příspěvek >
Okenní truhlíky na jih, 18.4.2013
Co zkusit netřesky? doplněno tařicí, rožcem. Na léto přpadně doplnit jeden muškát. EM
Jak na mravence v domácnosti?, 18.4.2013
Používám pepř - koupm nejlevnější a udělám někde hromádky. netoxické, účinné.. EM
Postesknutí, 17.4.2013
Znám mnohem horší podmínky - na části zahrady je šterk (max pár cm země), na části jíl na půl rýče zakrytý zemí (to považuju za dobré místo), místy jsou spálené odpadky předchůdců smíchané se zemí, na zbytku roztroušené balvany ze zbouraného... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 17.4.2013
Děkuji tazateli za dotaz i znalcům za odpověď - už vím co mám. Jen bych dodala, že jablka sklízím nadvakrát - nejdřív ta čevenější a větší, zbytek nechám. Jinak nejčervenější jablka brzy zmoučnatí a ztratí chuť. Do druhé části sklizně zas zbytek... celý příspěvek >
Zkrácení cyklu rostlinný odpad - kompost - zarytí do záhonu na 1,5 roku, 4.4.2013
Mnoho let jsem praktikovala úplné zkrácení - na podzim vyryla v záhonu díru a naplnila podzimním odpadem (bez tvrdých stonků), zasypala zemí a na jaře sázela na mírný hrůbek. Během několika let z "hlíny" byla slušná zem. Taková obdoba zvýšených... celý příspěvek >
Jaké dvouruční nůžky na větve, 11.3.2013
Já mám obdobné s plastovým převodem - myslím, že užž se nevyrábí (koupené před 6 a 5 lety. Zpracováno několik pokácených stromů, stříhání suchých bukových větví. větší průměty houževnatého dřeva - jasan asi 8 cm, bezinky a pod se začnou ohýbat... celý příspěvek >
Drnovite trsy travy, 7.3.2013
Tu mám taky na několika místech. Nepěstuji "trávník", ale taky mi vadí (rychle narůstá) a vytrhávám jí odplevelovačem fiskars, nebo motykou. Tam kde je prakticky souvislá předpokládám zakrýt kartonem a namulčovat. EM
Pěstování rajčat 2013, 27.2.2013
5l je optimáln na balkonová rajčata. EM
Mech na kompost?, 24.2.2013
V nějaké německé knize jsem četla, že jeptišky prodávají nějaký urychlovač kompostu s výtažkem kopřiv. Na zaplevelené zahradě jsem kopřivy a další plevel dávala na hromadu zvlášť aby se kopřivy nerozmnožily - a na podzim byl z hromady krásný kompost.... celý příspěvek >
Čím vylisovat sirup z rybízu?, 15.2.2013
Rybíz rozsekám ponorným mixérem a přecedím přes cedník - vymačkávám. Líp jde cedit povařený rybíz,  mixuju i se stopkami. Zbytek dám do vody a piju jako šťávu. EM
Vackova pozdní, 14.2.2013
Dobrý den, mohu se zeptat, kdy Vaše švestky dozrávají? Mám na zahradě odkopky od sousedů a vypadají podobně - velké švestky, které se snadno oddělují od pecky a dozrávají po polovině října - ve výšce asi 500 m, v podhůří, jižní svah. Děkuji EM
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika