Mravenci na zahrade



host - 157.147 (?)
14.6.2011 14:48

Máme mravence všude - ve skleníku, v pařníku, na zahradě, doma - jsou velmi přemnožení. Používám Loxiran® Mravenčí bufet, a jsem s ním spokojená. Spotřebuji zak 2 náhradní náplně denně, ale mravenci ubývají... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 235.12 (?), 19.8.2009 9:44
zajímalo by mě, zda tento borex neškodí nebo respektive nezahubí rostliny neboť já mám mravence všude včetně jahod, celeru, okrasných rostlin jako třeba břečťan. Konkrétně u jahod a celeru ničí nanošenou hlínou srdíčka a tím rostlinu hubí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 19.8.2009 19:48

Běžte do zahrádkářských potřeb, uchopte pytlík s boraxem, napsaďte případně brýle a přečtěte si, co je tam napsáno. Myslím, že někdo v předchozích příspěvcích o boraxu a jeho působení na rostliny psal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.77 (?), 10.5.2013 23:04

borax taky nepklatí, aspon u nás..přijde mi, jako by se jim to líbílo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.103 (?), 1.8.2010 13:03

Dobrý den, zálívám je rostlinným olejem, nejlépe použitým třeba z friťáku. Rostliny to neničí a mravencům se to vůbec nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.147 (?), 14.6.2011 14:48

Máme mravence všude - ve skleníku, v pařníku, na zahradě, doma - jsou velmi přemnožení. Používám Loxiran® Mravenčí bufet, a jsem s ním spokojená. Spotřebuji zak 2 náhradní náplně denně, ale mravenci ubývají... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.6.2011 15:04
Dnes jsem ohlížel Mravenčí bufet ale cena 199,- mne odradila. Potřebuji zlikvidovat mravence ve skleníku a byl mi doporučen biocid Maxforce LN v ceně 49,- Káčé. V balení jsou obyčejné tři sáčky které se nastřihnou a položí na zem, mravenci vlezou dovnitř a odnosí dobroty do hnízda kde jim bude z toho zle. Způsob účinku: Insekticidní nástraha ve formě granulí určená k hubení mravenců (Mravenec černý a příbuzné druhy) v domech a jejich okolí. Základní složkou přípravku je cukr, a proto je přijímán mravenci jako potrava a je rovněž odnášen do hnízd. První uhynulí jedinci jsou vidět po 3-4 dnech, hnízdo je zničeno během 7 – 14 dnů po aplikaci. PS: v Receptáři to teprve bude!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.103 (?), 10.8.2009 11:32

Dobrý den. Na jaře tohoto roku jsem nakoupila ovocné stromky zhruba za 2500,-. Díky rezavým mravencům mi teď skoro všechny začínají schnout. Už mi také zlikvidovali velký záhon jahod. Zkrátka pod vším, co na zahradě roste je mraveniště. Nevím, jak s nimi bojovat, zahradu máme dost velkou. Vítám jakoukoli radu, jak se mravenců zbavit. Děkuji Ilona.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 11.9.2009 12:19

Mám podobný problém. Mě zase otravujou takový ti velcí, lesní mravenci. Hned vedle toho roste překná švestka. Ale oni na ni lozí okusijí listy a při drobném třepání byli i na mě. Poradí mi někdo jak na ně? jak se jich zbavit? Nebo co použít, aby se na kmen přilepili a stromek nijak neničily?
děkuji Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.254 (?), 24.2.2010 20:11

Dobrý den.    

Přináším taky svou trošku do mlýna. Taky mě trápí mravenci na zahradě, tu mám malou a plnou menších mravenišť už mi i sežrali nasetou zeleninu. Mě pomáhá to, že mraveniště se škodolibou radostí rozhrabu a dobře proleju vodou. Takto udělám víc hnízd a další dny opakuju 2x, jindy 3x a většinou se odstěhují a když jen o kousek dál, znovu jim znepříjemním život až mám pokoj. Zatím mi nic jiného nepomohlo, u větších zahrad to bude zdlouhavější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 24.2.2010 20:44

S velkým úspěchem používám doma i na zahradě skořici v prášku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika