Likvidace krtků, hryzců aj.



host - 210.130 (?)
7.1.2013 8:08

Němci prodávají expanzní přístroj na krtky a hryzce. Funguje na nastřelovací nábojky 9 x 17. Odstraňuje nevýhodu ostatních pastí - předčasné spuštění vyhrnovanou zeminou. Zabije ho tlak plynů vzniklý po iniciaci nábojky – roztrhne mu plíce. Akorát je to poměrně drahé zařízení. A jedna nábojka u nás 6 Kč. Takže krtek leze do peněz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 115.132 (?), 7.1.2013 0:34

Váš názor je sice velice radikální přesto ne spávný a pravdivý. Bojuji a zahradě v blízkosti potoka a rybníka s hryzci a takhle jednoznačně odsoudit účinnost Liquid gelu bych si veřejně zcela jistě netroufl. Po každé aplikaci gelu je ccela prokazatelně vidět změna stavu škůdců. Za největší potíž považuji to, že s nimi svádím boj sám. Od hryzců téměř vyčištěný pozemek v brzké době obsazuje některá z rodinek od sousedů. Moje roční spotřeba je 4 - 5 kartuší. Gel aplikuji do nových děr cca 6 - 7x

 do roka a okus zelenin a zákrskových podnoží jabloní se mi podařilo zcela zastavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 7.1.2013 5:19

Já mám taky docela dobrou zkušenost s gelem. Sice nebojuju s krtky (ty jsem vyhnal pískátkem) ale s hraboši - spotřebuju asi dvě kartuše za rok (zahrada 600 m2), boj nikdy nekončí, ale populaci udržuju v přijatelné míře. Jak se objeví nové díry, aplikuji gel a na nějakou dobu (řekněme na dva měsíce) je pokoj. Hraboši se mi na zahradu stěhují ze sousedovy džungle. Tam kdyby se masivneji zasáhlo tak věřím že je pokoj trvale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.1.2013 6:32

Řekl bych, že pravda bude jako vždy tak nějak uprostřed. Loni na podzim jsem použil gel v kartuši. Na určitou dobu se situace zlepšila, ale teď už je opět masivně zakrtkováno. Vcelku to považuju za úspěch, protže v okolí je to hrůza. Jen mám připomínku k tomu gelu. Používal jsem kartuši na několikrát. Vždy při uložení z ní vytékal jakýsi olej. Takže při posledním použití už hmota skoro prakticky nešla vytlačit, jak byla tuhá. Má někdo podobnou zkušenost? Co na to výrobce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 7.1.2013 8:08

Němci prodávají expanzní přístroj na krtky a hryzce. Funguje na nastřelovací nábojky 9 x 17. Odstraňuje nevýhodu ostatních pastí - předčasné spuštění vyhrnovanou zeminou. Zabije ho tlak plynů vzniklý po iniciaci nábojky – roztrhne mu plíce. Akorát je to poměrně drahé zařízení. A jedna nábojka u nás 6 Kč. Takže krtek leze do peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.73 (?), 18.10.2009 7:31
svatá pravda!!! Stejně je to s plašičí - krtek je hluchý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.155 (?), 25.5.2012 11:41

Uvedený gel jsem mímo jiné vyzkoušet též, Pro důchodce je drahý a pro krtka absolutně neúčiný.On by možná účinek byl, kdyby ho krtek dostal jako kapačku do žil.I když jsem na nástraze nenechal žádné pachové stopy, vždy nástahu obvrtal.El.plašiče mám dva a vrtá přímo u ních. Je nějaká opravdu dobrá rada? Děkuji Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.38 (?), 10.6.2012 0:39

Naše zahrada sousedí se 2 pozemky. Oba sousedi na pozemcích mají trvale pobíhající psi, my jediní psa nemáme. Připadá mi, že krtkům vadí ti čoklové, protože sousedi nemají jedinou krtinu, zatímco my neustále. Asi je cítí a bojí se rýt :-) Několi krtků u nás už letos padlo, ale málo platné...    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.38 (?), 23.6.2012 13:29

Můj boj s krtky mě stál hromadu peněz i času a vyzkoušel jsem téměř všechno.Petardy, větrné plašiče, zapálenou síru jejíž dým jsem hnal do krtčích nor nejprve dmychadlem a nakonec kompresorem, elektronické odpuzovače ať už fotovoltanické nebo na baterky, gely a otrávené návnady, nic nepomohlo.

Jsou to jen vyhozené peníze a firmy které nabízejí produkty proti krtkům z nás mají dojné krávy, protože nic z toho nefunguje a oni mají ohromné zisky pochopte, že jejich zájmem není krtka zlikvidovat, ale prodávat své produkty, kdyby to fungovalo komu to potom prodají?

V zoufalství jsem nacoufal s "dvoutaktem"ke krtinci a na výfuk připojil hadici tu utěsnil do díry a přidal plyn i se sytičem.Nechal jsem to klápat čtvrthodiny, musím říct, že to pomohlo asi na tři dny, stejně skeptický jsem i k propanbutanu.

Jsou jen dva možné způsoby jak se zbavit krtka.

Za prvé je to jeho odchyt, což vás bude stát obrovskou spoustu času a nervů, neboť se zdá, že i když ho odlovíte stačí se rodit další, ale tento způsob nocméně opravdu funguje.

Druhá možnost je, se zamyslet proč vlastně krtek na vašem pozemku je.

Krtek je u vás z toho důvodu, že má na vašem pozemku dostatek potravy.Živý se prakticky jen žížalou, kdo tvrdí, že z nouze i jiným hmyzem, nemá pravdu.Krtek prolézá denně své chodbičky a samozřejmě si buduje nové.Živí se žížalami a dokonce si dělá zásoby na horší časy a na zimu a to tak, že žížalu lehce kousne přesně do stanoveného místa a tahle žížala sice příjmá potravu z hlíny, ale nepohybuje se, proto nemá krtek zájem o jinou stravu.Dokáže si zajistit dostatek žížal.

Tak, že chcete li se zbavit krtka musíte se zbavit žížal na svém pozemku.A v tomhle už vám radit nemůžu, protože by mě napadli všichni ekologové, zemědělci,botanici a přírodovědci z celé evropy, musíte na to přijít sami, jak otrávit půdu žížalám, ale ne sobě a nezapomeňte taky na to, že žížaly mají rády hnúj a pěkně obohacenou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.149 (?), 23.6.2012 15:26

Konečně příjemná diskuse. Není nad dobré nápady, je potřeba otrávit všechno kolem sebe a taky sebe a pak Vám už nebudeme vadit. Jen si vyhrňte rukávy a hurá na to.

                                   Krtek         

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 23.6.2012 15:30

Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika