Krtek - a je to



host - 207.92 (?)
12.12.2007 7:28

A chválíte tak ty klešťové nebo trubkové anebo ještě jiné pasti? (Nemám přehled, jaké tam mají, ale o těchto typech byly výše v diskusi zmínky). Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
host - 207.92 (?), 12.12.2007 7:28

A chválíte tak ty klešťové nebo trubkové anebo ještě jiné pasti? (Nemám přehled, jaké tam mají, ale o těchto typech byly výše v diskusi zmínky). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.169 (?), 12.12.2007 9:42

Fotka té pasti by nebyla? + zkušenosti s pokládáním, počet, navnada? Díky Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.96 (?), 12.12.2007 20:41

Čauky lovci zahradkaři. Jedna se o kleštove pasti respektive o dvojici drátěných pružinových pastí. Jedna ta sada stojí 89 kč a jmenuje se Farilia. Jako navnadu se nepoužíva vubec nic i když podle obrazku a navodu na použití se používa podle výrobce mrkev což je holej nesmysl. O vykendu jsem ochoten nafotit pár fotek se stručným popisem jejich použití, včetně ulovku protože dnes přes den jsem byl opět 2x uspěšný. Hezký večer a lovu zdar. Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.96 (?), 17.12.2007 16:38

Omlouvam se ale k vuli fotkam se nebudu registrovat. Pokud by mněl někdo zajem pošlu ony zmíněné fotky na email. Z pozdravem Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.235 (?), 21.3.2008 11:23

Klešťová past Farilia - pouze 1ks : 119-Kč. Dnes v OBI Ruzyně! Asi pro velký úspěch podražili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.143 (?), 2.8.2008 22:02

Dobrý den! Náhodou jsem se dostala k této diskuzi.Také mě navštívil na jaře krtek. Když uvidím krtinec, jímá mě hrůza. Dala jsem na krtinec větrník a po jeho cestičkách zapíchla do země tyčky a na ně příchytla nastříhané kousky igelitu (jak se kupuje na přikrytí nábytku na malování). Protože je u nás věčný vítr, tak plápolají a chrastí. Nevypadalo to sice hezky, ale krtek zmizel. Třeba ho chytla nějaká cizí kočka. To nevím. Já si žiju v domnění, že jsem to dokázala já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.145 (?), 19.12.2007 9:14

Krtek je užitečný a myslím že víc než autor zmíněného článku. Do té pasti by se měl chytit spíš hloupý zahrádkář. Ale bohužel tento názor sdílí mnoho lidí. Fandím všem krtkům, snad se vám je nepodaří nikdy vyhubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 19.12.2007 9:59

Dělit faunu na užitečnou a škodlivou je trochu překonané. Všichni jsou v přírodě nedílnou součástí  potravních řetězců. Jenže lidská obydlí, pracoviště, pole a zahrady nejsou přirozená přírodní prostředí. Mnozí živočichové to zjistili a  přiživením na lidské činnosti nacházejí příhodnější podmínky, méně námahy, víc potravy. To může v konečném důsledku vést k přemnožení a k přírodní nerovnováze.
   A proto, ač máme zvířata rádi, jinak vnímáme hlodavce v obilí, kuny v kurníku, ptáky poletující na letištích a hnízdící v zateplených fasádách, holuby na náměstích, mravence v kuchyni a vosy na půdě. S krtkem je to podobné. Tak kyprou, pohnojenou (žížalami bohatou) půdu jakou vytvoří pěstitel, ve volné přírodě nemá. Proto rozumím zahrádkářům, kteří s krtkem bojují a slovní hříčku  o chytání hloupých do pastí nevidím za slušnou ani vtipnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.96 (?), 19.12.2007 13:15

Važený pisalku. Ač nerad musím na Váš článek ohledně hloupého zahrádkaře reagovat. Bez pochybi je to Váš názor a já nemám právo Vám ho vyvracet ale pokud člověk na něčem pracuje celé roky a potom během pár týdnu to vypada jak po zemětřesení, nesmýte se divit, že onen hloupí zahradkář děla to co děla. Nakonec i ja miluji faunu i floru. Porad te mě pane genie jak na krtky a podobnou havět aniž by je člověk nemusel zabít. Rad se necham poučit, a věřte že s toho budu mít radost že nemusím ubližovat. A na zavěr mi není jasne co člověk, jako vy pravě hleda na forum jak na krtky. Hezky den Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.169 (?), 20.12.2007 11:05

Nedá mi to abych se nepodělil se svými zkušenostmi - třeba někomu pomůžou nebo ušetří čas.  Asi před 2 měsici jsem objevil na zahradě hryzce (pole vzdálené cca 100m) a tady je časový souhrn mých zkušeností.

a) prvních 14 dní - shánění informací na netu a pokusy:  vlasy, větrníky, petrady (jsou hluší ale žijou), moč u mne nefungují. Elektronické plašiče jsem nezkoušel protože v ně nevěřím.

b) další 3 týdny - Ratimoru (parafinové bloky) jsem nakoupil asi za 300 kč vždy bezpečne sezřáno do posledního kousku. Ale  to bych se nedoplatil.  

c) před 3 týdny návštěvy ve velkoobchodu (třeba fytos.cz, mrkněte na ceníky). Tak bohužel (možná naštěstí) přípravky vytvážející fosforvodík vám neprodají. Ale mají třeba rodenticid 2 generace Tarin 8 kg za 45kč/kg. Tak jsem koupil ještě 4 jedové pastičky za cca 18 kč. Aplikace v rukavicích a jed úspěšně ubývá  a je vidět že jedové pastičky jsou navštěvovány. Ted venku mrzne tak asi nejsou moc aktivn. Díry které jsem zašlápl se už moc často znovu neobjevují.

hodně zdaru a hezké vánoce.  Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika