Krtek - a je to



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
19.1.2012 14:12

Pane Petře, já už Vás nebudu dál trápit. Svůj osobní názor na Farilii jsem vyslovil, a nehodlám na něm nic měnit. Mně prostě ta past nefungovala a krtci se smáli. Na tom nic nezmění ani Vaše fotky s uloveným krtkem v posledním stádiu biologického rozkladu. Bylo by objektivní, kdyby svůj názor přidali i další uživatelé této pasti, ale takové přispěvky zde bohužel nenecházím. Přeji Vám vše nejlepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 14.214 (?), 18.1.2012 11:29
Toto som nasiel niekde vo vyhlaskach, neviem ci je nieco novsie. Podľa vyhlášky Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky z 9. januára 2003, ktorou sa vykonáva zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny, krtko nie je chránené zviera pod hrozbou pokuty. Pokiaľ Vám škodí na majetku, alebo ohrozuje vaše zdravie (v prípade vytknutia členku vo Vašej záhrade alebo trávniku) môžete ho zlikvidovať a zabitie nie je žiadny priestupok. Len jeho plošné a hromadné zabíjanie, ktoré by mohlo viesť k jeho existencii je zakázané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.1.2012 14:32

Pane Petře, díky za odpověď, velmi pozitivně hodnotím, že jste odpověděl slušným a korektním způsobem, byť jste možná mohl být rozzloben. Souhlasím s Vámi, že v rámci demokracie každý nechť si v mezích zákona dělá co chce a ať si i kupuje co chce. Na Vašich příspěvcích mi vadí pouze jediná věc a to, že vzbuzují přílišný optimismus a velká očekávání od „siply clever“ pasti Farilia. Takovéto naděje ale mohou vést k velkým zklamáním. Já už jsem si velkých očekávání a následných zklamání při lovu krtků na své zahradě užil dost. A jedním z mnoha původců byla i Vámi chválená past.  Proto jsem se rozhodl přílišný optimismus, který podle mého názoru není na místě, mírnit. Netvrdím, že past Farilia je úplně k ničemu, jako mnohé jiné „hubící a odpuzovací prostředky“, například elektronické plašiče a požerové gely. Nicméně její účinnost se v mých podmínkách a testech projevila s podstatně nižší úrovní, než kterou uvádíte Vy. Konkrétně za tři týdny intenzivního, téměř dennodenního nastražování dvou dvojic Farilia jsem do nich chytil jediného krtka. A to je proklatě málo. Krtci na mé zahradě ji pro obrovský odpor spouštěcího mechanismu nebyli schopni aktivovat a pokud náhodou ano, tak byla vždy zahrnuta zeminou, takže sklapla naprázdno. Konkrétní důvody, proč tuto past nehodnotím kladně, jsem uvedl v tomto vláknu výše, přibližně loni na jaře. A věřte, že mi vůbec nejde o propagaci nějaké mé vlastní „dodo“ pasti. S ní také nejsem enormně spokojen, její účinnost by určitě mohla být lepší. Ale pánbu zaplať,  díky ní jsem se na své zahradě zbavil krtků. To bych s Farilií určitě nedokázal. Po přečtení Vašich a mých protichůdných příspěvků na shodné téma si holt budou muset zájemci o tuto past sami rozhodnout, zda ji zakoupí a začnou zkoušet. V každém případě mě udivuje, že kromě Vás a pana Henriho ji zde nikdo jiný kladně neohodnotil a tudíž ani nepřinesl své pozitivní zkušenosti s ní. Myslím si, že pokud by byla opravdu tak zázračná, jak uvádíte Vy, pěly by se zde na ni velkolepé oslavné ódy a hliněné kopce s labyrinty chodeb by navždy zmizely ze zahrad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.1.2012 14:43

Zmiňujete se o plašičích a gelech. Opravdu máte zkušenost, že jsou úplně k ničemu? Zrovna jsem chtěl takový gel koupit na hryzce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.1.2012 15:30

Účinnost gelů na hryzce nedokážu posoudit, s hubením hryzců (naštěstí) nemám zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 18.1.2012 19:35

Vážený pane nečekám děkovné chorály- na tomto i ostatních vláknech jsou kladné příspěvky.Já bych býval také nepsal, ale stálé dotazy mně donutily.Já měl zahrabáno také, ale po likvidaci hryzců se mi to již neopakovalo a to již dva roky.Pokud je scvaklá-tak tam krtek prostě je.Za ta léta jsem však vyzkoušel vše možné a toto je jak říkám…..Komu to slouží ten nepíše a my můžeme – pokud chceme.Je opravdu důležité nastražení a nemít mnoho hryzců ten skutečně dokáže utemovat a odjistit bez úlovku.A v jiném obchodu jsem koupil stejnou věc ale s menším průměrem vstup oka a ta nefunguje-prostě se mu zdá malá a to jsem též již popsal.Dnes jsem odkopal 3 páry na perimetru a ve dvou byl ostatní nešly a tak je uklidím na jaře.Vždy to byla ta ze dvou směrem do zahrady bylo teplo tak samci hledali nová území.Pokusím sem dát fotky z tlfonu, ale nic moc Přeji moc úspěchů všem PETR


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 18.1.2012 19:38

PETR


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 18.1.2012 19:43

DRUHÝ


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 18.1.2012 19:48

DRUHý neumím to oslat najednou nějak to nejde  smileyPETR


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.1.2012 14:12

Pane Petře, já už Vás nebudu dál trápit. Svůj osobní názor na Farilii jsem vyslovil, a nehodlám na něm nic měnit. Mně prostě ta past nefungovala a krtci se smáli. Na tom nic nezmění ani Vaše fotky s uloveným krtkem v posledním stádiu biologického rozkladu. Bylo by objektivní, kdyby svůj názor přidali i další uživatelé této pasti, ale takové přispěvky zde bohužel nenecházím. Přeji Vám vše nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 19.1.2012 14:25

Zdarvím Vás Wimpi, a měl jste tam ty žluté nebo červené praporky? Bez nich to možná není to pravé ořechové wink.

Krtek mne na zahradě štve stále více, naposledy podryl čerstvě vysazený česnek. Z těch pastí co jsou zde uváděny se mi jeví jako nejvíce sympatická ta SuperCat. Píšete že se umí zanášet hlínou, ale ta její aplikace vypadá velmi jednoduše, zvláště za pomoci daného příslušenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika