Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Petře, díky za odpověď, velmi pozitivně hodnotím, že jste odpověděl slušným a korektním způsobem, byť jste možná mohl být rozzloben. Souhlasím s Vámi, že v rámci demokracie každý nechť si v mezích zákona dělá co chce a ať si i kupuje co chce. Na Vašich příspěvcích mi vadí pouze jediná věc a to, že vzbuzují přílišný optimismus a velká očekávání od „siply clever“ pasti Farilia. Takovéto naděje ale mohou vést k velkým zklamáním. Já už jsem si velkých očekávání a následných zklamání při lovu krtků na své zahradě užil dost. A jedním z mnoha původců byla i Vámi chválená past.  Proto jsem se rozhodl přílišný optimismus, který podle mého názoru není na místě, mírnit. Netvrdím, že past Farilia je úplně k ničemu, jako mnohé jiné „hubící a odpuzovací prostředky“, například elektronické plašiče a požerové gely. Nicméně její účinnost se v mých podmínkách a testech projevila s podstatně nižší úrovní, než kterou uvádíte Vy. Konkrétně za tři týdny intenzivního, téměř dennodenního nastražování dvou dvojic Farilia jsem do nich chytil jediného krtka. A to je proklatě málo. Krtci na mé zahradě ji pro obrovský odpor spouštěcího mechanismu nebyli schopni aktivovat a pokud náhodou ano, tak byla vždy zahrnuta zeminou, takže sklapla naprázdno. Konkrétní důvody, proč tuto past nehodnotím kladně, jsem uvedl v tomto vláknu výše, přibližně loni na jaře. A věřte, že mi vůbec nejde o propagaci nějaké mé vlastní „dodo“ pasti. S ní také nejsem enormně spokojen, její účinnost by určitě mohla být lepší. Ale pánbu zaplať,  díky ní jsem se na své zahradě zbavil krtků. To bych s Farilií určitě nedokázal. Po přečtení Vašich a mých protichůdných příspěvků na shodné téma si holt budou muset zájemci o tuto past sami rozhodnout, zda ji zakoupí a začnou zkoušet. V každém případě mě udivuje, že kromě Vás a pana Henriho ji zde nikdo jiný kladně neohodnotil a tudíž ani nepřinesl své pozitivní zkušenosti s ní. Myslím si, že pokud by byla opravdu tak zázračná, jak uvádíte Vy, pěly by se zde na ni velkolepé oslavné ódy a hliněné kopce s labyrinty chodeb by navždy zmizely ze zahrad.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika