Krtek - a je to



host - 81.236 (?)
18.3.2010 12:13

Nevíte jak funguje lapač myší, který se šroubuje na prázdnou PET lahev?

Vypadá jako kus ementálu, ale funkce mi není jasná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 92.10 (?), 28.12.2006 12:47
Dotaz k fotografiím humánního lapače krtků: Potřebuji vidět tu polohu lapače při zahrabávání. Nedovedu si představit, že to nezaklapne samo při tom, když to pokládám do země. A to jsou tam ty záklopky dvě? A to zaklapnou obě naráz? Ráda bych si ji vyrobila, nechce se mi krtky zabíjet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.236 (?), 18.3.2010 12:13

Nevíte jak funguje lapač myší, který se šroubuje na prázdnou PET lahev?

Vypadá jako kus ementálu, ale funkce mi není jasná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
nebuď zvědavý - (43), 28.12.2006 15:21
Záklopka tam je z každý strany jedna. Takže vlastně celkem tam jsou dvě. Zavírají se vlastní vahou a zahrabe se to tak, že jsou záklopky zavřené (otvor je z každý strany uzavřen.) dolů. Past se zahrabává suchá. Krtek leze dovnitř, a musí překonat pro něho zanedbatelný odpor a vlastně záklopku svým tělem otevře (nadzdvihne). Při prolézání stále drží záklopku otevřenou aniž by o tom věděl. Pantíky (drátky ve tvaru "O") nesmí mít uvnitř trubky ostrou hranu, aby se krtek nepíchl. Jak proleze za záklopku, tak se za něm vlastní vahou zaklapne (spadne zase dolů) a krtek zpět nemůže, pouze dopředu. Tam ale narazí na druhou záklopku, která je konstruovaná obráceně takže mu zabrání pokračovat v chůzi. Obě záklopky jsou konstruovány tak, aby z každý strany šlo vejít, ale zpátky už ne. Pozor, krtek v té chvíle vynakládá značnou silu ke zvětšení malé škvíry vytvořenou záklopkou. Proto musí být vyrobena pečlivě a festovně!
Krtka musíme asi nejpozději do hodiny vysvobodit, aby to přežil.

Myslím tady tento   ↑
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.110 (?), 30.6.2011 10:47

A co s hajzlíkem, když přežije? Dám ho do zahrady sousedovi, nebo co? Anebo mu budu dělat taxikáře a vyvezu na něčí pole, aby škodil jinde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 3.3.2007 10:46
Mohli by jste tu dát fotku, jak se to má správně dávát do země? Myslím tu pastičku z těma dvouma zaklopkama. Předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 3.3.2007 21:44
Pokusím se zítra to nafotit a dám to dolů (nakonec)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 4.3.2007 11:20
Abych věděl, jak se to aplikuje do toho krtince? To si to neumím představit. Předem děkuji za fotku.

A jak dlouho tam nechat tu pastičku v zemi? S těma záklopkama!

Jak se dozvím, že krtek je chycený v té pastičce s těma zaklopkama???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hraba - (2) - 103.113 (?), 6.7.2010 14:56

Čtu zdejší rady a připojuji svoji zkušenost. Na zahradě jsem měl dříve plno krtinců, až mě napadlo dávat do krtinců kousky skla - odpadu má sklenář dost zdarma. Již třetím rokem nemám po zahradě ani krtinec. Krtince se objevili ale ve vetší míře u sousedů... Sklo mi pod trávou -  zeminou nevadí. A na záhonky se již krtci nedostanou, protože je kolem všude tráva, kde je pod ní většinou sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.29 (?), 16.2.2008 2:09

Tato trubkova past je opravdu velmi ucinna, ALE! Nedavno jsem si zakoupil dva kusy od nejake firmy pres internet. Pasti jsem nastrazil, ale velmi brzy jsem zistil, ze past je udelana tak (asi ve snaze usetrit za material), ze je prilis uzka a kratka. Krtek vzdy natlaci do roury hlinu a sam uz tam nema moznost vlezt a past obejde. Zkusil jsem tedy vyrobit stejnou past ale vetsi, presne jak je zde popsano. Prvni den nic, druhy den 2 ulovky. A do tydne treti. Ted je v zahrade klid, ale myslim ze v pripade noveho vyskytu bude past stejne ucinna... Vrele doporucuji domaci vyrobu a neutracet 60Kc jako ja za ty male a nefunkcni pasti. 880046102@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
juras13 - (21), 4.3.2007 15:11
Tady je náš krtinec!
Náš Krtinec
Náš Krtinec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika