Krtek - a je to



flint - (5) - 106.46 (?)
29.7.2009 11:11

Zakoupil jsem tolik reklamovaný Solární odpuzovač krtků. Je to sranda, hračka pro malé děti. Všechno funguje technicky, ale asi metr od toho se vytvořily krtiny i dále se vytvářejí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 81.235 (?), 12.2.2009 10:58

S krtky to dělám úplně stejně. Mám také "oblíbeného" souseda. Krtka přenáším v metrové novodurové trubce o průměru 50 mm, ucpané z jedné strany hadrem. Pak stačí jen nenápadně u jeho plotu sklonit druhý konec - A JE TO!! Hryzec je úplně jiná kapitola, nenajde u mne milost! Možná má pan 142.44 na zahradě pouze vzrostlé(nebo žádné) stromy a tak může s hryzci laškovat u potoka. Já musím na každý přeživší stromek vysadit čtyři kusy. Bohužel, hryzce lze pouze utlumit, nelze ho zničit ani vyhnat, takže vzhůru pro NORAT ATG!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.44 (?), 8.3.2009 0:47
Co se tyka hryzcu. Diky nim jsem prisel o angrest a hrusen. Mladych jabloni, tresni, rybizu atd. si ani nevsimnou. Pri sazeni pomaha omotani korenu jemnym pletivem. Az strom poradne zakoreni a koreny prorazi pletivem tak uz mu hryzci neublizi. Nikdy jsem na zahrade nic nehubil a taky se tam nikdy nic nepremnozilo. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.69 (?), 9.3.2009 22:10

Dobrý večer, na krtky a jim podobnou havěť používám PB láhev. Pomocí hadice napustím (přiměřeně) nekolik děr a pak na dlóuuuhé tyči to zapalím. je klid. na hóooodně dlouho. Nekdy stačí ani nezapalovat(pak se musí dát větší dávka)-doporučeno v hustější zástavbě, ale na volném prostranství je výbuch paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.29 (?), 26.3.2009 10:54

Ještě jsem se podíval na jiné přispěvky a omlouvám se všem, kteří berou krtka i ryzce jako živého tvora a neubližují mu.

Pro úplnost dodávám, krtky na své zahradě nechávám v klidu, pouze rozhrabu krtince, abych mohl posekat trávník a jedno jaro bylo krtinců několik desítek.

Zdravín všechny soudné zahrádkáře!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.33 (?), 19.4.2009 14:26

Zdravím všechny zahrádkáře a zahradnice! Nevím jak krtek, ale já Savo nesnáším - na krtince kapu jakýkoliv výrazný aromaolej. Krtek se sice vrací, ale asi tak 3x za sezonu a nenadělá tolik škody. Když hned, jak se objeví nový krtinec ho zase pokapete, jde jinam. Doporučuji vyzkoušet.Pevné nervy všem přeje Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.19 (?), 15.5.2009 23:30
U mě na krtka i jiné dírokupkotvůrce funguje podloží na bázi jílu se štěrkem-prostě by si na tom vylámal zuby snad i bagr natož krtek.Jako podpůrné opatření mám afrikány, i když ty mám spíš pro to, že jsou krásné a mám jich každý rok stovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 2.7.2009 13:44

Několikrát jsem zahlédl na zahradě lasičky, večer dokonce i tchoře.Čas od času zanesu do kouta na zahradě vejce, aby měli pestřejší stravu.Na jaře pouze 2 krtince.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 2.7.2009 16:37

I tak to je hodně.Na jaře a v létě si většinou hoví v zemi (moje zjíštění).Sem tam udělají krtinec-asi nesnášejí teplo, nebo mají jiný rytmus.Na podzim a v zimě se jejich aktivita co do počtu krtinců zvětší dvojnásobně-to rozhodně.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 3.7.2009 21:54

Pane Pepíku tím vejcem krmíte kunu, která se krtky nezabývá. Pro lasičku to není. Ta má ráda teplou krev zakousnutých obratlovců. Je pravdou, že se protáhne malými otvory a loví i v podzemí. Pozor ale, aby se nedostala na králíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
flint - (5) - 106.46 (?), 29.7.2009 11:11

Zakoupil jsem tolik reklamovaný Solární odpuzovač krtků. Je to sranda, hračka pro malé děti. Všechno funguje technicky, ale asi metr od toho se vytvořily krtiny i dále se vytvářejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika