Krtek - a je to



host - 124.19 (?)
15.5.2009 23:30
U mě na krtka i jiné dírokupkotvůrce funguje podloží na bázi jílu se štěrkem-prostě by si na tom vylámal zuby snad i bagr natož krtek.Jako podpůrné opatření mám afrikány, i když ty mám spíš pro to, že jsou krásné a mám jich každý rok stovky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 81.235 (?), 12.2.2009 10:58

S krtky to dělám úplně stejně. Mám také "oblíbeného" souseda. Krtka přenáším v metrové novodurové trubce o průměru 50 mm, ucpané z jedné strany hadrem. Pak stačí jen nenápadně u jeho plotu sklonit druhý konec - A JE TO!! Hryzec je úplně jiná kapitola, nenajde u mne milost! Možná má pan 142.44 na zahradě pouze vzrostlé(nebo žádné) stromy a tak může s hryzci laškovat u potoka. Já musím na každý přeživší stromek vysadit čtyři kusy. Bohužel, hryzce lze pouze utlumit, nelze ho zničit ani vyhnat, takže vzhůru pro NORAT ATG!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.44 (?), 8.3.2009 0:47
Co se tyka hryzcu. Diky nim jsem prisel o angrest a hrusen. Mladych jabloni, tresni, rybizu atd. si ani nevsimnou. Pri sazeni pomaha omotani korenu jemnym pletivem. Az strom poradne zakoreni a koreny prorazi pletivem tak uz mu hryzci neublizi. Nikdy jsem na zahrade nic nehubil a taky se tam nikdy nic nepremnozilo. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.69 (?), 9.3.2009 22:10

Dobrý večer, na krtky a jim podobnou havěť používám PB láhev. Pomocí hadice napustím (přiměřeně) nekolik děr a pak na dlóuuuhé tyči to zapalím. je klid. na hóooodně dlouho. Nekdy stačí ani nezapalovat(pak se musí dát větší dávka)-doporučeno v hustější zástavbě, ale na volném prostranství je výbuch paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.29 (?), 26.3.2009 10:54

Ještě jsem se podíval na jiné přispěvky a omlouvám se všem, kteří berou krtka i ryzce jako živého tvora a neubližují mu.

Pro úplnost dodávám, krtky na své zahradě nechávám v klidu, pouze rozhrabu krtince, abych mohl posekat trávník a jedno jaro bylo krtinců několik desítek.

Zdravín všechny soudné zahrádkáře!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.33 (?), 19.4.2009 14:26

Zdravím všechny zahrádkáře a zahradnice! Nevím jak krtek, ale já Savo nesnáším - na krtince kapu jakýkoliv výrazný aromaolej. Krtek se sice vrací, ale asi tak 3x za sezonu a nenadělá tolik škody. Když hned, jak se objeví nový krtinec ho zase pokapete, jde jinam. Doporučuji vyzkoušet.Pevné nervy všem přeje Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.19 (?), 15.5.2009 23:30
U mě na krtka i jiné dírokupkotvůrce funguje podloží na bázi jílu se štěrkem-prostě by si na tom vylámal zuby snad i bagr natož krtek.Jako podpůrné opatření mám afrikány, i když ty mám spíš pro to, že jsou krásné a mám jich každý rok stovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 2.7.2009 13:44

Několikrát jsem zahlédl na zahradě lasičky, večer dokonce i tchoře.Čas od času zanesu do kouta na zahradě vejce, aby měli pestřejší stravu.Na jaře pouze 2 krtince.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 2.7.2009 16:37

I tak to je hodně.Na jaře a v létě si většinou hoví v zemi (moje zjíštění).Sem tam udělají krtinec-asi nesnášejí teplo, nebo mají jiný rytmus.Na podzim a v zimě se jejich aktivita co do počtu krtinců zvětší dvojnásobně-to rozhodně.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 3.7.2009 21:54

Pane Pepíku tím vejcem krmíte kunu, která se krtky nezabývá. Pro lasičku to není. Ta má ráda teplou krev zakousnutých obratlovců. Je pravdou, že se protáhne malými otvory a loví i v podzemí. Pozor ale, aby se nedostala na králíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
flint - (5) - 106.46 (?), 29.7.2009 11:11

Zakoupil jsem tolik reklamovaný Solární odpuzovač krtků. Je to sranda, hračka pro malé děti. Všechno funguje technicky, ale asi metr od toho se vytvořily krtiny i dále se vytvářejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika