kočka na zahradě



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
13.10.2018 13:19

Kočky nic nedevastují. Jámy nevyhrabávají, výkaly zahrabou. V naší přírodě, nejsou-li přikrmovány lidmi,  nepřežijí zimu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
samarit - (26) - 227.238 (?), 12.10.2018 18:20

Co lze udělat proti pošukovi, co chytá toulavé kočky v Chomutově a vozí je do chatové osady blízko lesa a polí. Kočky devastují přírodu. Lze toho pošuka někam oznámit, ale on všechno jistě zapře. Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 12.10.2018 21:11

Kočky těžko přírodu zdevastují, od toho jsou tu lidi. Navíc úmrtnost koček je poměrně vysoká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.10.2018 13:19

Kočky nic nedevastují. Jámy nevyhrabávají, výkaly zahrabou. V naší přírodě, nejsou-li přikrmovány lidmi,  nepřežijí zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 25.5.2009 11:01

jeden zahradní postřikovač, namířený na chráněnou zónu, pyrosenzor (detektor pohybu) a spínací ventil a jste bez starostí, nejenom od koček.

Jen si nejsem jistý, zda záhon likvidují skutečně kočky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.227 (?), 15.5.2011 12:13

právě teď jsem v televizi viděla, že na kočky platí kakaové mušle(něco jako mulč.kůra)oblékám se a jedu to shánět.Mám totiž stejný problém se sousedovou kočkou.Snad to vyjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.200 (?), 17.4.2012 22:15

Mám kocoura /chodi vzorně do bedýnky/ a kočku která chodí jen do záhonu a květináčů.Tak jsem koupilakakaové mušle, nasypala vrstvu na záhon i do květináčů venku.Dva tři dny to kočka okukovala, očichávala a pak odhrabala a chodí na záhon dál.Tak jsem vyhodila zbytečně peníze.pomáhal pepř, ale vydrží krátce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.85 (?), 4.6.2009 13:59

Problém kočičího záchodu (veřejného) je nám známý.Koupili jsme totiž domek uprosřed vesnice, který byl několik let opuštěný. Kočky z celého okolí tam měly klid, ve vedlejším opuštěném domě se stodolou si nachytaly myši a na našem pozemku si udělaly pohodlné WC. Na chvíli to utlumil stavební ruch ale po rekonstrukci svou aktivitu obnovily. Řešila jsem to uložením do 3/4 vodou naplněných plastových lahví na chodník (zatravněná betonová dlažba)podle rady v Receptáři.  Všichni si mysleli, že jsem tak (elegantně!) vyznačila přístup pro auto. Současně   jsme začali sousedovi krmit jednu ze 6 jeho koček a byl klid. Dnes, když už do domu vozíme na vikend vlastní kastrovanou kočku, 3 z předcházejících 12 plastových lahví držím na chodníku jenom pro jistotu. Cizí kočky naší zahradou jenom procházejí (nezastaví je ani 1,80m vysoký drátěný plot). Nevím přesně, co je odradilo, jestli ten plast anebo sousedova kočka, která si chránila prostor už jako jídelnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 7.6.2009 8:17

čím je odradí ta plastová láhev s vodou? strčí do toho a leknou se? prosím více info, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.80 (?), 31.1.2010 22:36

Honzovi Petru a panidane
 údajně mají  plastové lahve s vodou (nejlépe čiré) fungovat tak, že odraz světla kočky znepokojuje, proto si hledají jiné (klidnější?) místo.  Co je na tom pravdy, to tedy nevím, ale je fakt, že z naší zahrady (a hlavně chodníku) si záchod přestaly dělat.  Zdá se mi ale, že změnou životního stylu nových obyvatel, resp dospělých dětí "domorodcú"(parkové úpravy zahrad, žádní králíci anebo slepice,  zvýšený provoz motorových vozidel, malé děti a s tím související i celková lepší starostlivost o tzv. domácí miláčky) se v obci vytvořila jakási rovnováha myší a koček.  Jak dlouho to ale vydrží, těžko říci. Náklady na veterináře stoupají.Přípravky na odčervování a proti blechám taky nejsou zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 31.1.2010 22:49
to si radeji poveste treba na stromy male zrcadilka a oni odrazi slunce..pomaha to na spacky na tresnich, tak proc ne kocky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika