kdo poradí jak na špačky



host - 171.167 (?)
12.4.2011 22:16

1 ku 1: to bude docela honička navěsit tolik korálků!

A jen aby to ty vaše třešně váhově vydržely!

:-)

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 49.39 (?), 13.4.2011 12:34

Pecky třešní a švestek s oblibou louská dlask tlustozobý. Strakapoudi a žluny by je jistě taky zdolali.

Kosa horského jsem ještě nepotkal (ale hodně bych chtěl).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.58 (?), 5.5.2011 11:08

Nám se vloni osvědčilo na špačky pouštět z malěho reproduktoru hlasy dravců, stáhli jsme je z internetu.Pravdou je že celá vesnice se divila kdeže se u nás vzalo tolik dravců, ale špačci si na víno netroufli.Je nutné mít několik dravců ne pouze jednoho pak by si na zvuk zvykli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 12.4.2011 22:06

Můj seriózní názor je takový, že všichni světově uznávaní vynálezci, zapsaní navždy v encyklopediích, působili v dobách konání svých vynálezeckých experimentů na své okolí přinejmenším podivínsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.167 (?), 12.4.2011 22:16

1 ku 1: to bude docela honička navěsit tolik korálků!

A jen aby to ty vaše třešně váhově vydržely!

:-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 13.4.2011 6:49

vemte si inspiraci z filmu kulovy blesk tam je plasil Smoljak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.61 (?), 8.7.2017 12:57

Vím že se to nikomu nelíbí a líbit nebude, ale tento způsob jak se zbavit špačků opravdu funguje a každý rok ho dělám... Stačí si kopuli vzduchovku a střelit pár špačků, které pak pověsit na ovocné stromy. nevypadá to zrovna hezky, ale špačkové to vidí a po celou sezónu se nám na třešni neoběvili, poté co viděli svoje mrtvoly. Platí to i na kosáky, kteří nám zase likvidovali horznové víno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 8.7.2017 16:38

Mohl by negdo narobit věrné imitačky a nabídnót před sezónó za přijatelný kačkywink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 8.7.2017 16:58

Přesně to mě napadlo. Ale nevěřím, že to skutečně funguje (ani se skutečnými mrtvolkami), jinak by už desetiletí byly vinohrady ověšené maketami špačků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.136 (?), 15.8.2017 14:50


Mám dům s větší zahradou, kde mám 300 hlav révy a 30 ovocných stromů. V průběhu let jsem nejprve pořídil klasickou pružinovou vzduchovku, což vzhledem k charakteristickému zvuku při výstřelu plašilo více sousedy než ty opeřený potkany. Pak jsem pořídil velice tichou a přesnou větrovku s kvalitním puškohledem, střelba se mi postupně stala větším koníčkem než ovocnářství. Ale všelék to není, proti velkým hejnům špačků je člověk bezmocný, funguje jedině celoplošné zakrytí sítěmi, tedy i výběr stromků na zakrslých podnožích. V sobotu jsem musel o 6 týdnů dříve sklidit část révy, naštěstí Solaris už byl jedlý a po docukření vzniká alespoň dobrý kvas. Hejno které sedlo to ráno na zahradu nereagovalo ani na zastřelení několika jedinců, prostě jako mravenci, faktor strachu téměř nula, byl jsem úplně v šoku, dříve smrt fungovala alespoň na půlden. Chtěl jsem právě začít zakrývat sítěmi, ale vzhledem k poškození velkého množství hroznů (během několika minut!) jsem to musel okamžitě sebrat. V takovéto kalamitě se vyplatí používání biologických postřiků, s nulovou ochranou lhůtou se dá na situaci reagovat, jinak bych to musel stříhat na zem, přece to nenechám sežrat těm sviním. Nicméně větrovka funguje na kosáky spolehlivě, jen je třeba provádět korekci po celý rok, v měm okolí již nežije žádný černý pamětník a ti nováčci přistěhovalí do pohádkové zahrádky netuší jak vysokou cenu za pobyt v kosím ráji zaplatí. Jako hlavní problém vidím u většiny sousedů, kteří ovocnou užitkovou zahradu přetvořili v okrasnou a o ovoce nemají zájem, tito paraziti jsou tedy celou sezónu vykrmováni nechtěným ovocem a jejich chuť roste!

Tož tak, držím pěsti všem odhodlaným ovocnářům. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 15.8.2017 17:22

"...v mém okolí již nežije žádný černý pamětník a ti nováčci přistěhovalí do pohádkové zahrádky netuší, jak vysokou cenu za pobyt v kosím ráji zaplatí..."

laugh

wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika