Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:


Mám dům s větší zahradou, kde mám 300 hlav révy a 30 ovocných stromů. V průběhu let jsem nejprve pořídil klasickou pružinovou vzduchovku, což vzhledem k charakteristickému zvuku při výstřelu plašilo více sousedy než ty opeřený potkany. Pak jsem pořídil velice tichou a přesnou větrovku s kvalitním puškohledem, střelba se mi postupně stala větším koníčkem než ovocnářství. Ale všelék to není, proti velkým hejnům špačků je člověk bezmocný, funguje jedině celoplošné zakrytí sítěmi, tedy i výběr stromků na zakrslých podnožích. V sobotu jsem musel o 6 týdnů dříve sklidit část révy, naštěstí Solaris už byl jedlý a po docukření vzniká alespoň dobrý kvas. Hejno které sedlo to ráno na zahradu nereagovalo ani na zastřelení několika jedinců, prostě jako mravenci, faktor strachu téměř nula, byl jsem úplně v šoku, dříve smrt fungovala alespoň na půlden. Chtěl jsem právě začít zakrývat sítěmi, ale vzhledem k poškození velkého množství hroznů (během několika minut!) jsem to musel okamžitě sebrat. V takovéto kalamitě se vyplatí používání biologických postřiků, s nulovou ochranou lhůtou se dá na situaci reagovat, jinak bych to musel stříhat na zem, přece to nenechám sežrat těm sviním. Nicméně větrovka funguje na kosáky spolehlivě, jen je třeba provádět korekci po celý rok, v měm okolí již nežije žádný černý pamětník a ti nováčci přistěhovalí do pohádkové zahrádky netuší jak vysokou cenu za pobyt v kosím ráji zaplatí. Jako hlavní problém vidím u většiny sousedů, kteří ovocnou užitkovou zahradu přetvořili v okrasnou a o ovoce nemají zájem, tito paraziti jsou tedy celou sezónu vykrmováni nechtěným ovocem a jejich chuť roste!

Tož tak, držím pěsti všem odhodlaným ovocnářům. Pavel

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika