Jak znechutit srnkám naše tůje a stromky?



host - 168.103 (?)
14.4.2019 10:24

Srna je mlsná a svůj rajón dobře zná. Jakmile se v něm objeví něco nového, jde to ochutnat. V řadě švestkových výmladků z podrůstání neomylně našla ten, který jsem přerouboval a okousala roub ihned, jakmile vyrazil. Ostatní švestky jí nezajímaly. Takže jedině zaplotit celý pozemek nebo plotit pletivem jednotlivé stromky a pěstovat vyšší tvary.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 141.35 (?), 15.8.2011 9:18

Mám stejný problém leta a i když stromky napodzim natírám jsou stejně okousané, takže nejlepší ochrana je pletivo nebo já používám síť, kterou rozvěsím na stromky ale pouze na mladé, protože srnky okusují stromky po celý rok a růže musím mít bohužel za pletivem, protože ty by vůbec nevykvetly. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 15.8.2011 16:33

Dobrý večer. Na drobet klidnějším místě postavte malinký krmelec a nacpěte jej senem. Zvěř se stáhne za potravou a dá pokoj. Takto můžete využít letní přebytky trávy. K těm ohroženým tujím můžete dát čidlo na pohyb a do jeho obvodu zapojte žárovku, nebo bzučák. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.158 (?), 10.4.2019 7:58
Aversol mi nefunguje. Dříve jsem na chatě omotaval tuje na zimu igelitem, ale někdy igelit strhnul vítr, srny tuje okousaly a pak se tuje dlouho vzpamatovavaly. A navic, když jsou pravidelně každou zimu okousané, tak skoro vůbec nerostou. Minulý rok jsem koupil Aversol v domění, že okusu zabráním, ale bohužel. Jako by je to ještě více lákalo. Zase jsou ojeté jako košťata. Přitom některých tuji si vůbec nevšímají, ale to je nějaký jiný druh. Asi jim nechutná. A navíc, ty torza, které po tujich zůstaly, jsou pěkně hnusné. Jsou od toho Aversolu porad bílé a vypadají jako plesnive. Strikal jsem to v listopadu a je duben a pořád je na tom takový hnusný bílý povlak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 10.4.2019 8:32

Potvrzuji nefunčknost Aversolu na ovocné stromky, stejně tak pachového ohradníku Hagopur proti srnám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.16 (?), 14.4.2019 9:46

To co píše o kousek výš pan Zdeněk, je pěkná hloupost. Srna je mnohem mlsnější, než koza. Nikdy nepoleze do nějakého podělaného krmelečku. když má okolo spoustu čerstvých chutných rostlin, hlavně stromečky a nezabrání jim v tom žádné blikátko, či zvonítko, velmi rychle odhalí, že jim z takových prkotin nehrozí žádné nebezpečí. Jediné co mi pomohlo, bylo postavit plot v délce 3/4km.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 14.4.2019 10:24

Srna je mlsná a svůj rajón dobře zná. Jakmile se v něm objeví něco nového, jde to ochutnat. V řadě švestkových výmladků z podrůstání neomylně našla ten, který jsem přerouboval a okousala roub ihned, jakmile vyrazil. Ostatní švestky jí nezajímaly. Takže jedině zaplotit celý pozemek nebo plotit pletivem jednotlivé stromky a pěstovat vyšší tvary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 14.4.2019 11:24

Můžu se zeptat jestli máte zkušenosti s vyššími tvary ovocných stromů proti okusu srnčí? Jak vysoko musí být založena koruna. Zakládám rozvětvení ve 120cm čtvrtkmen, ale kosterní větve když se budou pod úhlem 45 stupňů zvedat tak koruna bude dál od kmínku nad 150cm, stačí to? Kmínky omotané 1m vysokým králičím pletivem proti ukusu kůry zajíci nebo odření parožím srnců, je to OK?  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 135.125 (?), 14.4.2019 11:43

Mně srny okusovaly stromky nejvýše do výšky prsou, tzn. do 125 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 14.4.2019 12:53

já dávám pletivo na výšku 120 cm proti vytloukání, s okusem nemám problémy, když řízeně přes zimu předkládám srčí čerstvě uřízlé větší větve. Ohledně vytloukání je třeba pletivo ukotvit do země, jinak ho srnčí strhne přes mladý stromek a tím ho také poničí. Srnčí ale vyhledává kmínky, které jsou pružné, jakmile kmen stromku má přes 5cm průměru, srnčí už o něj nejeví zájem a pletivo lze odstranit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 14.4.2019 16:00

Tu kulovnici je třeba použít proti „chovatelům zvěře“. Ten ředitel, také není normální. Jak si má datel - lékař lesa vybudovat nějaký prostor k zahnízdění, když naše lesy tvoří tyčkovina. V tyčkovině se může maximálně dařit kůrovcům. Postsoudruzi od lesů a zelených pláčou na špatném hrobě. Docela nechápu, co na těch vysokých lesnických školách učí. Že budou konat soutěže ve vábení jelení zvěře v říji, nic neřeší. Hlavně, že obřadně smekají své zelené klobouky a kladou si je na prsa a velmi „moudře“ pronášejí krávoviny z myslivecké latiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika