Jak se zbavit vos?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host 
24.8.2002 23:39, zobrazeno: 385480x
Prosím o radu, jak se zbavit vos, které zalézají mezi okenní rám a venkovní omítku. Celý den je před oknem jako v úle . Jsem alergická na včelí a vosí jed a proto prosím, pomozte. Předem děkuji za rady
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 26.8.2002 11:42
Evidentne je pod vasi omitkou vosi hnizdo.Ve vasem pripade bych nedelal nic a zachoval klid. Vosy nejsou agresivni a navic jsou uzitecne. Do podzimu odleti samy.
Zdravi Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 26.8.2002 23:53

Děkuji Pavlu Rezlovi za dobře míněnou radu. Ale dnes už nemám vosy jen před okny, ale v celém bytě. Vím, že nejsou agresivní, ale nesmí se na ně sahat a to ani omylem!!! A protože vosy jsou všude (našla jsem ji i v posteli !), k omylu dojde snadno.Do podzimu je daleko ! Poradí mi někdo? Kdekoliv jinde nechávám " brouka " žít. Ale doma chci žít JÁ ! ! ! Marie Novotná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 27.8.2002 11:43
Paní Novotná, sežeňte si Actelic nebo Cyper, po setmění kdy jsou všechny vosy v hnízdě nalejte roztok do otvoru a dokonale utěsněte. To by Vám mělo zajistit klidný spánek.
Zdraví Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.150 (?), 30.7.2007 18:09
Vosy si udělaly hnízdečko v zemi u baráku. Počkal jsem do večera až tam budou všechny hajat. Potom jsem vzal horkovzdušnou pistili a pěkně jsem jim tam zatopil a byl konec. ahoj Luboš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eD - (22), 7.2.2003 18:23
Dovoluji si připojit svoji dvouletou zkušenost s odpuzováním vos. Kdesi v Receptáři (vyšly už, tuším, 4 knihy; móc prima) jsem se dočetla, že vosy nemají rády zápach česneku. Vosy jsme objevili úřadovat na půdě nad domkem a na půdičce nad dřevníkem (tam se dokonce chtěly usadit divoké). A protože se jedná o domek rekreační, tak jsem to vymyslela trochu jinak. Do kyblíku (či jiné vhodné nádoby) jsem napustila dostatečné množství vody (kvůli odpařování), v nádobě jsem nechala plavat obyčejnou kuchyňskou houbu, kterou jsem důkladně ze všech stran potřela tak jednou hlavičkou dobrého česneku. Jak se voda odpařuje, pach česneku je opravdu pronikavý (upíři nehrozí) a vosy se buď na půdu nepřistěhovaly (je třeba ovšem zajistit, aby česnekový puch byl na půdě již před jejich hledáním hnízda), a vloni, když jsem to aplikovala později, jsem tam měla pár vysloveně malých hnízd). To je moje zkušenost. Třeba se osvědčí i ostatním. Fakt je, že česnek nemusí vonět každému...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.125 (?), 27.10.2006 20:18

Oni existují i vosy divoké? Já měl zato, že je jenom vosa obecná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.52 (?), 13.8.2013 8:45

Když jsou vosy divoké, tak taky existuje vosa domácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.2 (?), 27.10.2006 9:40

Nevím co je na tom pravdy, že odletí na podzim, ale mi se nastěhovaly pod polystyrenové zateplení a nevypadá , že by se s nastávajícím podzimem hodlaly odporoučet. Takže pokud někdo víte jak na to bez toho aby bylo nutno otrhat zateplení dejte vědět uvítám jakýkoli nápad.

Díka Tom  

 drson@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.7.2007 10:37
Vosy nemají kam odletět na podzim, dělnice vyhynou, zimuje jenom matka (většinou nezimuje v hnízdě). Na jaře pak založí nové hnízdo (případně se nastěhuje do starého). Zabijete-li brzy na jaře vosu je to totéž, jako byste vybili za 2 měsíce celé hnízdo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika