Jak se zbavit vos?



host - 4.125 (?)
22.1.2008 18:55

Mě si v létě vosy stavěly hnízdo na půdě, lepily ho ze spoda na hřebenáče. Večer jsem hnízdo postříkal morteinem, díry mezi taškama zadělal maltou a od té doby klid. JInak k těm hasičům: před pěti lety nám hasiči likvidovali hnízdo na půdě rodinného domku, sice ho zlikvidovali, okno utěsnili hadrama, ale jaksi je zapoměli napustit nějakou chemií a vosy si udělali za pár dnů hnízdo v těch hadrech. V zimně jsem hnízdo zlikvidoval a byl pokoj. JInak pokaždé preventivně vystříkám půdu Biolitem , případně malý hnízda o velikosti tak 3cm hned likviduju, občas se mi povedlo i s královnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 13.165 (?), 15.12.2007 21:03

Teď v zimě můžete hnízdo klidně zlikvidovat, je prázdné. U vos i sršní přezimují jen mladé matky a to ne v hnízdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 15.12.2007 21:32

To hnízdo si vyfoťte, nebo natočte a pošlete do televize, tak velké patrně dosud nikdo neviděl. Je to skutečně hnízdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.12.2007 1:34

Nemáme sice tak velké hnízdo, zato je to pěkné umělecké dílko...  Ale už je samozřejmě zlikvidované.  Daniela.

Vosí umělecké dílko
Vosí umělecké dílko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 14.1.2008 13:20

Dobrý den, loni v létě jsem sem psala spoustu dotazů ohledně vosího hnízda v mezeře mezi fasádou a polysterenovým zateplením u nového rodinného domu. Úplně se děsím prvního teplého dne, až zase budou všude vosy. Je to tak, že se vosy vždy vracejí do svého původního hnízda, či tomu tak nemusí být?? Je to v tak špatně přístupném místě, že se těžko dá podívat co tam v loňském roce způsobiliy. Poslední náš zákrok byl v září, navrtali jsme fasádu a  přímo do hnízda stříkali hadičkou dvě lahve BIOLITU. Děkuji za radu a odpověď P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.199 (?), 14.1.2008 13:46

Dobry den,

byt se nekdy traduje opak, tak vosy NIKDY nepouzivaji stare hnizdo. Vzdy si staveji nove. Jedine je mozne, ze si postavi nove hnizdo v blizkosti toho puvodniho - ale to se stava malokdy. Ja sam bych vosi hnizdo nikdy nelikvidoval, preci jen to je nedilna soucast prirody a my nemame pravo zabijet vsechno, co se hybe, jen proto, ze to tam nechceme. Ovsem pokud je nekdo alergik, tak to bych pochopil - v tom pripade je nejlepsi v noci ucpat vchod do hnizda vatou napustenou napr. eterem nebo benzinem a je po problemu - kdyz je hnizdo v nejake dutine. Pokud je venku, tak je mozne ho bezpracne zlikvidovat hned na jare, kdy je jeste malinke. V pripade likvidace vetsich hnizd bych asi postupoval takto: Opet v noci vzit velkou igelitovou tasku, do nej hnizdo dat, zezhora ho odriznout od steny a hermeticky uzavrit - pak napr. napustit vodu a vosy utopit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 22.1.2008 14:36

Děkuji za odpověď a budu doufat, že letos se vosy našemu domku vyhnou a bude klie. Je to pro nás dost nebezpečné, manžel i syn je silně alergický na jejich bodnutí. Takže ještě jednou díky a kdybych potřebovala pomoci, tak se ozvu. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.125 (?), 22.1.2008 18:55

Mě si v létě vosy stavěly hnízdo na půdě, lepily ho ze spoda na hřebenáče. Večer jsem hnízdo postříkal morteinem, díry mezi taškama zadělal maltou a od té doby klid. JInak k těm hasičům: před pěti lety nám hasiči likvidovali hnízdo na půdě rodinného domku, sice ho zlikvidovali, okno utěsnili hadrama, ale jaksi je zapoměli napustit nějakou chemií a vosy si udělali za pár dnů hnízdo v těch hadrech. V zimně jsem hnízdo zlikvidoval a byl pokoj. JInak pokaždé preventivně vystříkám půdu Biolitem , případně malý hnízda o velikosti tak 3cm hned likviduju, občas se mi povedlo i s královnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 22.1.2008 14:51

S tou nedílnou součástí přírody máte sice pravdu, ale vosy, podobně jako myši, kuna, krtek, obaleč i červotoč s výhodou participují na lidské činnosti a obydlí. V domě, přiznám se,  vosí hnízda likviduji, tam nemají co dělat, to nepovažuju za přírodu. Je-li jich příliš mnoho v době zrání ovoce, tak někdy i na zahradě.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.84 (?), 11.2.2008 13:04

Dobrý den,

loni na podzim jsme na chatě zjistili, že se nám pod střechu nastěhovaly vosy. Zpod dřevěné obložení stropu nám vypadaly mrtvé vosy. Ve Vaší diskusi jsem našel rady, jak na to, ale počítám, že to bude běh na dlouhou trať. Zkusím se dostat pod obložení a doufám, že nebudu muset rozebrat půl chaty. Chtěl jsem se zeptat na to, kdy vlastně začínají vylétat vosy a zda se v současnosti (v půlce února) ještě na ně "dá jít".

Díky za informaci

Patrik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.133 (?), 21.2.2008 10:22

Můžu všem poradit. Zakoupil jsem přípravek na mravence a vosy, který 100% zabírá. Neznám jeho název, ale vosy ho vyloženě nesnáší, mravenci jakbysmet. Stačí to na pár vos aplikovat a ony to jako nemoc zanesou do hnízda. Pro jistotu jsem jim to fouknul k hnízdu, kam se povedlo a stačilo to. Protože název neznám, poptejte se po přípravku, který vypadá jako zásyp a barva prášku je modrá. Kamkoliv jsem prášek aplikoval, vosy udělaly během dne pápá  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika