Jak se zbavit včel?



host - 81.42 (?)
3.3.2014 21:51

Jednoduchá likvidace Vos a Sršňů. Do postřikovače naftu nebo benzin a vydatně rosit. Nepřežije ani jeden jedinec a že by se k Vám dostal to vůbec nehrozí. Benzin je účinnější co se týká rychlosti. Naruší chytinový obal vosího těla a je konec. 

Wendy 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.107 (?), 17.8.2011 22:02

Toto se zde řeší každoročně. Najděte si témata ve vyhledávání, nic jiného než tu najdete nikdo nevymyslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.131 (?), 30.12.2011 21:36

Skuste upevnit na plot tzv. stínivku - taková ta zelená síťka. Do výšky minimálně 2-2,5 m v délce, která kopíruje délku úlú plus řekněme 5m na každou stranu navíc. Včely nemají tendenci pracně nastoupat a hned frčet dolú. Pokud by stínivku oblétávaly, tak doplňte další kus. Někdy to pomúže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 30.12.2011 23:28

Každý máme svého souseda. Soused vadí často nám a my stejně často možná více vadíme jemu. Já si dobrých sousedských vztahů vážím a také si je pěstuji (často se zaťatými zuby) a vyplácí se mi to.Pokud jsou Vaše vzájemné vztahy na bodu mrazu, měla byste se sama sebe zeptat co jste pro dobré vztahy se sousedem udělala (nemyslím tím to, že jste mu řekla, že by měl něco udělat se včelami).Mám pocit, žr jestli se vám nepodaří tyto vztahy zlepšit, bude pro Vás i pro souseda ještě hůř. S pozdravem

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.140 (?), 16.1.2012 17:01

zravím, máme taky takového souseda včelaře, já mám alergi na včelu jde mi o život beru léky mám pero jednorázová injekce při štipnuti která stoji 1800 stovek a dalši, už mě to přišlo na 25000tisic léčba a pobyty v nemocnici jezdi rychlá, a v nemocnici jsem 2dny. když se chci sním o tm promluvit tak mi řekne že by se museli vyhubyt i všechny rosliny a jeho syn starosta mi řekl jak mužu vědět že to byla jejich včela jinej tady včeli nemá tak na zahradu už nechodím bazén tam taky nemáme zahrada je zarostlá a ani nadvoře nemáme klid všichni sousedi si stežujou a nic, jde nám jen oto aby to dal za dědinu když neni pochopeni, je to největši bábyčkář a takle se chová takže mi nic jiného nezbyvá než hubyt.Už vím naco umřu na včelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 30.6 (?), 17.6.2013 9:29

Od piatku sa mi v drevárni (miestnosť 2,5x2,5 m) plnej špalkov dreva usídlili včely.Toto vlákno som si prečítal celé, a to niekoľkokrát. Včelára, ktorý by si ich chcel nejako odchyťiť a začleniť do svojho chovu som zatiaľ nenašiel. Teraz sa mi jedná o nejaké účinné opatrenie na ich likvidáciu.Čo z chémie môže zabrať, ak dokonalé utesnenie otvorov drevárne je problematické. Sírne knoty ani dym ich neprinútil priestor opustiť. A hniezdo je skryté niekde medzi špalíkmi.Ďakujem vopred, Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 17.6.2013 11:16

Zavolejte hasiče...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 49.235 (?), 17.6.2013 12:14

Ďakujem za radu, no takáto je vo vlákne niekoľkokrát. Ide mi niečo, čo je schopné ich humánne odohnať, alebo usmrtiť. Neznámy roj si nikto do chovu nedá. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.42 (?), 3.3.2014 21:51

Jednoduchá likvidace Vos a Sršňů. Do postřikovače naftu nebo benzin a vydatně rosit. Nepřežije ani jeden jedinec a že by se k Vám dostal to vůbec nehrozí. Benzin je účinnější co se týká rychlosti. Naruší chytinový obal vosího těla a je konec. 

Wendy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.138 (?), 21.4.2014 12:39

Již několik let se k nám slétají včely k jedné části domu (na dvoře ani zahradě nemáme nic kvetoucího). Dělají tam díry do omítky a jsem bohužel v koncích, co s nimi. Jsou jen kousek od vchodu do domu, vedle oken a přijde mi, že jich je každý rok víc a víc. Minulý rok jsme sehnali včelaře a zároveň hasiče, se kterým jsme odstranili ze zazděného okna jiné budovi včelý roj, následně se vše vystříkalo - místo po roji, i ten kus domu, kde se včely pravidelně schromažďují. Následně tam byla jen1 -2 včely. Bohužel letos se vrátili opět ve velkém. Nejbližší včelstvo je 4km daleko. Prozatím nikoho nepoštípaly, dáváme si na to opravdu pozor - minimálně se u nich zdržuje apod., avšak jak jich je čím dál více, začíná být problém se vůbec dostat do domu :(. Biolit ani nic podobného nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 13:46

Čím dělají ty díry do omítky? Sosákem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika