Jak se zbavit včel?



   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?) 
29.6.2011 12:15
když je človek nealergicky žihadlo nevadí bolí, ale to přejde... k bodavosti..take jsou bodavejší při ruznych zásazích včelaře, at při odberu rámku k vytáčeni či jen preventivni kontrole..S nazorem typu jen at jsou bodave aspon se mi ubrání nesouhlasím, jo to mužete mít v lese či na poli ale lidi to maj i v zahradach a jinych mistech kde je pohyb lidi a nemaj jinou možnost.. tak přeci nebudu chovat schvalne bodavé včely... Ano přemístnit určite to by pomohlo částečně..jen je si potřeba uvedomit, že bez včel život není...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 94.19 (?), 29.6.2011 12:29

jiste to preboli nic hrozneho to neni ale zas ani prijemneho.. pritelkyne tento vikend dostala behem 1 min 3 zihadla a jedno do ust.. a to byla od ulu kdyz to odhadnu tak 25m je ted cela natekla a neni nejlepe.. takze mi na zahradu rezignovala.. samozrejme nechci aby je soused likvidoval jen bych chtel vyresit tu jejich agresi. Vzdycky jsem si myslel ze vas bodne kdyz se ohanite atd.. ale kdyz sedim na zadku a telefonuju a dostanu tri zihadelka nic prijemneho :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 74.95 (?), 29.6.2011 13:05

Jestli není na vině právě ten mobilní telefon? Nedávno jsem někde četla, že mobily a jejich vyzařování možná způsobují zmatení včel na cestě do úlu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 29.6.2011 13:44
Ne, spíš parfém, nebo deo. Navíc psal, že zahradu získali nedávno, pro včely jsou nepřátelé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.249 (?), 29.6.2011 11:54

Rozhodně přesunout na vzdálenější místo, protože se pohybujete příliš blízko jejich hnízd(úlů). V současné době je kolem poledne vysoká aktivita tubců, kteří létají z úlů a zase se vrací jak je zrovna napadne.Včely je tolerují, ale jsou nervoznější z té směsi pachů, které cizí trubci s sebou nosí do úlu.S blížícim se podzimem budou včely navíc více ostražitější, protože mají plásty plné zásob, které energicky chrání proti možným vetřelcům.Vědí, že bez zásob se nedočkají jara. Včely jednoznačně přesunout. Já mám včely v přírodě daleko mimo zástavbu. Mírné matky nechovám.Nepotřebuji včely mírné jak ovečky, ale aby se dokázaly pohotově bránit v přírodě.Řekněte tomu sousedovi, že po Vás jdou jestli by je nepřesunul.Stačí třeba o 20m a bude to lepší.   včelař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.19 (?), 29.6.2011 12:09

ja vim spousta otazek :-) moc se omlouvam jen jsem z toho uz mimo a mam celkem zkazenej dobrej pocit ze zahrady.. chci se prave dozvedet co nejvic aby kdyz za nim pujdu me neodpalkoval nejakym argumentem a ja zas nesel hledat nove informace :-)) chtel bych aby jsme si spolecne sedli a normalne to vyresili treba ten presun.. tak se na me mily vcelari nezlobte :-)) dekuji za rady :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 29.6.2011 12:51

Nejde o zlobení se na Vás, ostatně přes internet se zlobit je jaksi mimo. Ale opravdu se dotýkáte složitého problému, který právně upravit dost dobře nejde a bohužel sousedská domluva velmi často ztroskotá. Přečtěte si zdejší stesky těch postižených. Jen chci naznačit, že chování včel je prostě nepředvídatelné, včela není domestikované zvíře, je to jen hospodářsky využívaný hmyz. Zůstávají jí všechny instinkty. Záleží jen na "rozumnosti" chovatele, zda Vás pochopí a vyjde vstříc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 29.6.2011 16:43

Může argumentovat tím, že přesunout včelstva je teď problém, protože se létavky budou vracet na původní místo.Pak se s ním jedině domluvit, že tak učiní na příští rok v předjaří.Nemůže ale chovat včely tak aby nadmíru obtěžovaly druhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.100 (?), 7.7.2011 7:41

Velice zajímavé informace jsme se dozvěděli, máme opět stejný problém se včelami jako všichni ostatní. Bylo tady řečeno, že člověk si smí chovat včely na svém pozemku a že si tam smí dělat co chce, ale to že já si na svém pozemku nemužu dělat co chci protože mě včely ve velkém množství obtěžují to už nikoho nezajímá?? Musela jsem navštívit i lekaře, protože jsem byla přes týden oteklá. Už několikrát bylo se stalo, že jsme muselu zbalit prostě odject ze zahrady, po žihadel. kud jsme nechtěli dostat několik žihadel. Zahradu jsme kupovali s tím, že budeme mít kam vyject, protože bydlíme v paneláku. Byli jsme nadšení, ale díky neohleduplnému včelaři jaksi nadšení hodně brzy opadlo. Po přečtení Vašich příspěvku je mi jasné, že se ani žádného konstruktivního řešení nedočkám?? A opět mi nezbyde jak se lidově říká: "držet hubu a krok". Se včelařem zjevně žádná domluva není. Je mi z toho docela smutno, že někeří lidé umí být takto neohleduplní k ostatním, chápu to, že včelařina je koníček jako každý jiný, jen to chce trošku ohledupnosti, kterou někteří postrádají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.233 (?), 17.8.2011 17:55
dobrý den, prosím o radu jak daleko od plotu by měly být sousedovi včely? Naše sousedské vztahy jsou na bodu mrazu, ale nějak likvidovat mu je nechci. Mám dvouletou dceru a stále se kolem ní nějaká ta včela motá. Od našeho pozemku má dané úly cca 2 metry. předem děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika