Jak na veverky?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 42.100 (?) 
27.9.2014 9:11

Dobrý den, 

také mám problém s veverkou. Já mám jistotu, že jde o veverku. Plundruje mi potvora úrodu ořechů. Je to k pláči. Loni jsem měla ořechů dva koše, letos mám na dně v košíčku. Zlikvidovat ji nechci, ale nějak vypudit z naší zahrady. Poraďte prosím někdo. V jedné diskusi, jsem četla, že pomůže posypat "postižené" území pepřem. Ale jak mám proboha dva velké ořechy zasypat pepřem??? Za jakoukoliv radu budu vděčná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.9.2014 20:05

nesypete na stromy, ale na zem, kam ořechy padají...  no a kousek do stran. Lepší je mít ale psa, který veverky ruší a nenechá je se v dané zahradě usídlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.5 (?), 18.9.2021 9:57

Veverka přeskáče ze sousedních stromů a ořechy nesbírá po zemi, ale trhá si čerstvé přímo ze stromu. A skutečně je zahrabává do země.Manželka si takhle jen letos "pomohla" k jedenásti novým ořešákům ve svých růžích. Na past s chlebem či ořechy veverka kašle.Proč by tam lezla, když má dost oříšků vedle na stromě? Má tady někdo zkušenost s ultrazvukem v takhle otevřeném prostoru? 

Zvažuji po několika letech "soužití" krajní řešení a to koupi vzduchovky.Útlocitní přátele těch roztomilých zvířátek spustí asi povyk, ale já ze zkušenosti vím, že je to v zahradě stejně nebezpečný škůdce jako jiní hlodavci a hraboši a umí sklidit ořešák tak efektivně, že vám zbudou jen oči pro pláč. Pokud vím, nevztahuje se na ně ani žádná extra ochraná opatření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 18.9.2021 10:46

Jen poznámka, to, že si chcete koupit vzduchovku se zahrádkařením nesouvisí, vzduchovka je sportovní zbraň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.183 (?), 14.4.2023 3:12
Veverka patří mezi ohrožené druhy zvířat (stačí si zadat do googlu ohrožené druhy savců v ČR) a za jejich zabití Vám hrozí až několik let vězení. A i kdyby na to nikdo nepřišel tak se Vám to vrátí jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika