Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Škůdci > Jak na mravence v domácnosti?

Jak na mravence v domácnosti?

PP. (5416) - xxx.xxx.9.135 (?)
16.4.2019 8:42

Mám dobrou zkušenost s bufetem od Neudorfu, loxiran. Stačí pár kapek, mravenci po tom jdou jak diví, dává se dokud vylizujou mističku, když přestanou, je po nich.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

host - xxx.xxx.144.30 (?)
15.6.2010 7:25, počet návštěv: 48996
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

prosil bych o radu, zda někdo z vás nemá zkušenosti s elektronickým přístrojem na odpuzování mravenců v domácnosti- pokud nějaký takový účinný existuje. Případně, jaký přístroj je nejlepší. Děkuji

Připojit reakci   

5.7.2010 20:17
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak mravence už to přestalo bavit,  když se žádná rada neobjevila, tak se z komory raději odstěhovali sami.

Připojit reakci

lea. (458) - xxx.xxx.120.236 (?)
5.7.2010 21:21

A nodtěhovali se jen do jiné místnosti? ty jsi je ničím nepostříkal?

Připojit reakci

9.7.2010 18:13

Prvně byli v kuchyni, tam jsem jim ti zarazil Biolitem, potom si udělali cestu v rozvodech elektriky(začali vylézat ze zásuvek),tam jsem jim ti také vystříkal, nakonec se objevili v komoře, to bylo ale stěhování kupy věcí(použit znovu Biolit),ale za několik dní se jich tam pár objevilo znovu, ale to už jsem nechal být-kdo by to znovu stěhoval-proto ten dotaz na nějakou elektroniku.

Připojit reakci

hajank5 (495) - xxx.xxx.126.125 (?)
9.7.2010 18:29

Dnes jsme s nimi také bojovali, najednou byli potvory v kuchyni, tak jsem je postříkala, no ale stříkejte si v kuchyni nějakej sajrajt, došla jsem koupit Biotoll-bílý práškový pudr. Manžel to nasypal v místě výskytů a podle zdí... uvidíme jestli se ráčili odstěhovat. Zatím tu žádný není. Pro jistotu jsem dala vedle linky láhev se sirupem, aby si kdyžtak šli pochutnat na něčem sladkém / a utopili se/ Nesnáším je venku, natož doma a v kuchyni.

Připojit reakci

micuko (652) - xxx.xxx.19.201 (?)
10.7.2010 20:37

Hezký večer, na mravence s úspěchem používám domečky, dva ks v balení asi za 70 kč.Položím na zem a víc si toho nevšímám.Mravenci si otrávenou potravu nanosí do hnízda a postupně vymizí.Když jsem to dala poprvé, ze zvědavosti jsem pozorovala co se bude dít.První, druhý den obaleno mravenci a pak den po dni jich bylo míň a míň,až docela zmizeli.

Připojit reakci

13.7.2010 17:43

A kde se ty domečky dají koupit?

Připojit reakci

j.c. (140) - xxx.xxx.190.236 (?)
13.7.2010 18:42

Na mravence který sem měl před časem v baráku jsem použil v drogerii prodávaný Formitox. Protože ho v podobě ve který se prodává moc nebrali, nasypal, rozdrtil, rozpustil jsem ho v sirupu, slupli to a za pár dní zmizeli všichni.    j.c.

Připojit reakci

micuko (652) - xxx.xxx.19.201 (?)
13.7.2010 19:47

Domečky Effect kupuji v drogerii Teta.

Připojit reakci

lea. (458) - xxx.xxx.120.236 (?)
13.7.2010 22:00

Moje zkušenost je taková: přestěhovali jsme se do starého, neudržovaného bytu, kde v komoře- spíži bylo vše: mravenci a kdejaká havěť. Vše jsme vystěhovali a kompletně vystříkali desinsekčním velmi silným, ale člověku neškodným přípravkem, který se používá k desinsekci letadel (jiné ale budou určitě také účinné. Vtip je v tom, že po vystříkání takové místnosti se tato musí na několik hodin uzavřít a ne hned větrat. Teprve pak je možno nastěhovat zpět očištěné a prohlédnuté potraviny, věci. Ne hned větrat!

Připojit reakci

brunecova (63) - xxx.xxx.146.135 (?)
13.7.2010 21:46

Základem úspěšného zbavení se mravenců je zahubení královny. Postřiky působí určitou dobu, pak se mravenci vrací. Formitox rychle usmrtí dělnice, ale k otrávení královny dojde málokdy. S domečky nemám zkušenosti, když jsem hubila mravence já, tak ještě v obchodě nebyly. Mám dobrou zkušenost s Lafarexem, který způsobí sterilitu samiček. Návnady je třeba klást na více místech. Úplné vyhubení sice trvá asi 4 měsíce, ale budete mít od nich pokoj. Pokud bydlíte v panelovém domě, tak je mají i sousedi.

Připojit reakci

Jarda.Vysocina (47) - xxx.xxx.162.2 (?)
26.4.2011 9:20

Zdravím, minulý týden jsem měnil okap a svod u malého, přízemního domku. Po severní steně jsem viděl lézt mravence - byli zvláštní. Velicí snad 7 mm a lezou jakoby zpříma a poposedávají na zadek a drží se přitom jedním párem nohou a dvěma ostatními páry nosily vše možné pod střechu domu. Bylo jich snad tisíce. Od majitel jsem zjistil, že se tam objevili, brzy poté co  před 40. roky domem zasadil tmavou jedli. Tato jedle vyrostla do 30. metrů výšky a loni ji musel nechat porazit, protože jí vítr naklonil a padla by na dům. Mravenci ale zůstali a nic na ně nepomáhá. Za tu dobu vyzkoušel vše, co se dá na mravence použít včetně tehdy prodávaného DDT. Do měsíce byli vždy zpět. Už ten boj vzdal a já mám obavy, že pod dřevěným obkladem "římsáků" mají snad tunu bodliček . Co tedy na ně, poraďte, prosím  .

Děkuji 

Jarda   

Připojit reakci

host - xxx.xxx.151.189 (?)
1.5.2011 21:34

1. zasadne prestante pouzivat ruzne spreje typu Biolit, Raid a jine, i prasky, obsahujici pyrethroidy (deltamethrin, permethrin, tetramethrin, cyphenothrin a jine "-thriny", viz ucinne latky na etikete). ohrozuje to uspesnost nastrahove metody.

2. skuste zjistit, jaky typ potravy (sladka -- sirup, med, cola, kompot apod., proteinova -- piskoty, susene mliko, natvrdo uvarene vajecne zloutko) preferuji. vylozte na mista vyskytu nekolik tacku s malymi mnozstvami menovanych potravin a sledujte 24 hodin, co zerou nejradeji

3. po zjisteni preferovaneho typu potravy tuto michejte 1:1 s vhodnym nastrahovym jedem se spozdenym ucinkem. z hotovych preparatu jsou dobre Maxforce granulat, nebo pripravky obvsahujici ucinne latky FIPRONIL nebo SPINOSAD (slozeni viz etiketa).

prastary, ale dobre osvedceny "recept" je smichat navnadu s 4 - 5% boraxu, tj. na 20 gramu nastrahy ca. 0.8 - 1 g. boraxove nastrahy pusobi pomalu, treba je doplnovat nekdy i mesice, ale pokud jim to davate dokym nevymizi, vyhubi je spolehlive. borax pusobi kumulativne, pomalu, dospele jedince behem ca. 5 - 20 dnu otravi, fertilni kralovny to sterilizuje, jejich vajicka a larvy se prestanou vyvijet.

z hotovych pripravku jsou sice ne lacine, ale docela spolehlive nastrahove pripravky napr. Maxforce Quantum gel (vsechny mravence vc. faraonu), Maxforce LN granulat a nastrahove stanicky (mravenci preferujici sladke nastrahy), nastrahove pripravky obsahujici fipronil (ja znam kupr. nemecky Ameisenkoeder od fy. Celaflor, nevim jestli je dostat v CR, ale je mimoradne ucinny) a spinosad (kupr. Ameisenbuffet od fy. Neudorff -- v baleni jsou dve nastrahove stanicky a lahvicka kapalne nastrahy obsahujici spinosad, da se nastrazit a doplnovat, jak ji mravenci poziraji).

zaklad je 1. nepouzivat pyrethroidy, 2. najit atraktivni nastrahu, kterou ve velkych mnozstvich poziraji a 3. rozmistit tuto nastrahu huste (alespon 2 - 5 nastrahovych bodu na 100 m² napadene plochy bytovych prostor) tam, kde se nejvice zdrzuji resp. odkud brali potravu a nasadit nastrahu obsahujici vysoce ucinny, spozdene ucinkujici insekticid bez repelentniho ucinku (imidacloprid, fipronil, spinosad, borax).

Připojit reakci

1.6.2011 12:25

Tak jsem nakoupil na mravence "domečky" Effect a mravenci jsou stále , navíc jsem ve sladké vodě rozdělal kypřící prášek do pečiva a v jiné  zase kvasnice, jak jsem se různě dočetl.Vše jim chutná a je to déle jak měsíc. Mravenci žijou a vypadá, že je jen dobře dokrmuji, je jich snad čím dál víc  - nevím, co s nimi. Do další chemie se mi nechce, je tam hodně ptáků a dalšího a to by mohlo pochcípat . Oni totiž ani slepice nikdy  ty mravence nežraly.

Jarda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.228.91 (?)
3.6.2011 5:02

Zkuste Mravenci bufet od fy. Neudorff nebo Maxforce.

Připojit reakci

3.6.2011 11:40

Zdravím a děkuji, našel jsem na netu a koupil jim jak " Buffet"   , tak dobré papání "Maxforce " , nejdří dostanou Maxforce,   po měsíci zase napíšu .  

Jarda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.235 (?)
4.7.2011 16:44

Tak jsem se dočetla až sem a čekám Jardo na vaše další povídání, jak všechno dopadlo po měsíčním boji s mravenci. Doufám, že mravenci nevyhubili dříve vás. My jsme dnes začali s hubením mravenců ve skleníku, kde máme papriky. Také se tam drží, koupila jsem Atak gel. Bohužel nic jiného u nás proti mravencům nemají, tak jsem zvědavá, jestli to zabere. Dívala jsem se na Loskutáka, tam měli nástrahy jiné, vysílalo se to tuto neděli a je to i na netu. Našla jsem to, i když jsem neměla správnou adresu, já ty odkazy na konci pořadu nikdy neposlouchám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.34.138 (?)
25.11.2011 7:17

Zdravim.

Mei jsem leta podobne problemy s mravenci faraony - nepomohli postriky Actellicem, Biolitem, vykladani Lafarexu, Formitoxu ani Maxforce. Po precteni,,navodu" zde a jinde sem to zkusil se svepomocne pripravovanymi nastrahami. Zjistil sem, ze se ti faraoni jdou utlouct po dvou potravinach - surovem mletem masu a natvrdo uvarenem vajecnem zloutku s cukrem. V Hornbachu byl k dostani jed na mravence,,Substral" (vyrabi mimo jine hnojiva), ucinna latka je fibronil. Michal sem to cca 1:2 s mletym masem a zloutkem natvrdo, vykladal v malych porcich na folii huste popri stenach, no a behem 2 tydnu faraoni vyhynuli (dofuam teda, ale vypada to dobre, uz prvni tyden bylo videt hodne hynoucich mravencu, do 14 dnu se prestali objevovat uplne, co je teda za poslednich minimalne 5 let v baraku na podzim poprve).

Zdravim, Houpal

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.67 (?)
16.4.2019 8:29

Cau lidi, resim ted problem na chalupe s mravenci, je jich tam fakt pozehnane a moc nevim jak si s tim rady, jestli koupit spreje nebo primo nejake ty domecky s navnadama? Mate s tim někdo zkusenosti diky?

Připojit reakci

PP. (5416) - xxx.xxx.9.135 (?)
16.4.2019 8:42

Mám dobrou zkušenost s bufetem od Neudorfu, loxiran. Stačí pár kapek, mravenci po tom jdou jak diví, dává se dokud vylizujou mističku, když přestanou, je po nich.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.190 (?)
17.4.2019 12:00

Ahoj, vyzkousej od Loxirinu mravenci bufet. :) zarucene to na ty mravence pomuze se jich všech zbavit

Připojit reakci

PP. (5416) - xxx.xxx.147.107 (?)
2.8.2011 15:58

Jen dodám, že slepice sice mravence nežerou, ale utloukly by se po kuklách. Takže když se vyrýpne v zahradě mraveniště, mají slepice ňamku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.67.214 (?)
25.10.2011 0:01
Na mravence nejlépe účinkuje ocet. Vždycky když objevím mravence někde, kde nemají co dělat, vezmu hadřík a místo vytřu octem. Někdy se přestěhují o kus dál, tak to tam také vytřu, když to vyčichne, tak se někdy vrátí, ale jakmile to znovu vytřu, tak to vždycky vzdají na pořád. V
Připojit reakci

16.4.2013 12:33

Zdravím, tak tu máme půlku dubna a mravenci se zase probudili a začíná další boj s nimi. Veškeré chemikalie na hubení mravenců v uplynulých letech sežrali a daří se jim stále dobře. Velká škoda, že se nedá sehnat DDT, koupil bych toho kilo a byl by asi pokoj. Koupil jsem tedy elektronický plašič mravenců (je ekologický) a jsem zvědavý, je-li to taky jen "dobrý obchodní trik " na tahání peněz z lidí, kteří se nemůžou zbavit této havěti. Ekologie je vlasně taky jen ekonomická blamáž... Jarda

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.186 (?)
16.4.2013 13:02

Buď použít ocet, jak je psáno výše, nebo posypat jejich cestičky práškem do pečiva.           Lída

Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.202 (?)
18.4.2013 11:37

Používám pepř - koupm nejlevnější a udělám někde hromádky. netoxické, účinné.. EM

Připojit reakci

2.5.2013 9:57

Dobrý den, tak plašič pracuje a mravenci jsou schopni lézt i po NĚM a nijak moc jim nevadí, asi to bzučení mají jako ukolébavku. Koupil jsem 3 l octa a rozprašovačem jim vždy nastříkám na cestičky - po půlhodině jim to už zase nevadí a klidně si pracují po svém. Včera jsem našel doma SAVO a tak neředěné jim taky dávkuji dle možnosti. Několik jich zatím pochcípalo, ti ostatní je fofrem odnesli a tak uvidíme, co bude dál. Ještě koupím několik balíčků pepře - jak mi zde radíte - a uvidí se. Pokud  má někdo z Vás namíchaný  ten preparát s BORAXem a má to vyzkoušené ,měl bych zájem .

Jinak děkuji všem za rady - začínám tušit, že budu muset rozebrat střechu a najít jejich "sídlo". Střecha je putová, poplechovaná, klasické prkené stropy a skelná vata jako izolace a půdní prostor vysoký jen 35 cm.To je ale práce na měsíc.

Jarda

Připojit reakci

Wimpi (2108) - xxx.xxx.44.75 (?)
2.5.2013 10:21

Pane Jardo, velmi se divím tomu, že u vás nezabral přiípravek Maxforce LN. U nás doma v přízemí baráku se téměř každoročně zjara objeví nová populace mravenců (malí černí). Po nastražení tohoto preparátu ihned začnou granulky nosit do hnízda a během tří dnů veškerý výskyt mravenců ustane. Malou hromádku granulek preventivně nechávám na nějakém chráněném místě až do konce sezony. S mravenci tudíž nemáme žádný problém. Vaši mravenci tyto granulky ignorovali? 

Připojit reakci

3.5.2013 8:17

Dobrý den, jak jsem psal výše, tito mravenci jsou asi nějaký lesní druh, protože  zde žili na jehličnatém stromě (píšu v předchozích přízpěvcích) a sežerou naprosto vše, co jim dám; třeba se na několik dnů ztratí, ale s teplem a slunečnými dny jsou zpět. Fyzicky jsem jich zahubil tisíce a jsou tam stále. Udělal jsem v dřevěným římsáku škvíru a do ní nastříkal Savo a ocet. Za dva dny jsou tam znovu. Seženu si tu směs s Boraxem a napíšu.

Bojuji s nimi přes tři roky a zatím vyhrávají...

Jarda

Připojit reakci

21.5.2013 8:34

Tak jsem koupil další bílý prášek na hubení mravenců  BIOTOLL - ale oni ho obcházeli a vůbec ho nežrali, i když bylo napsáno, že je aromatizován a že ho budou vyhledávat.

Od známého jsem dostal maličké červené granulky proti mravencům, on je tím zlikvidoval v garáži a ve sklepě během týdne. U mně si toho vůbec nevšímali.

Nakonec jsem koupil BORAX, rozředil ho v medu asi jsem toho tam dal moc. Nežrali to a obcházeli hodně obloukem a tak jsem postupně přidával med až nakonec vznikla voňavá kašička , kterou nejdřív taky obcházeli ale někteří i přelezli a postupně jim jakoby nevadila. Tak jsem tou kašičkou natřel lemovací plech u základů a místa u střechy domu, kudy lezou na půdu.Vlivem tepla se kašička změnila v lepidlo a postupně zaschla. Mravenci ji sice přecházejí, ale jejich množství a rychlost pohybu se částečně snížila. Zdá se, že jsou zmatení a zblblí.

Uvidíme za několik dní.

Jarda

Připojit reakci

Ferda Mravenec (1934) - xxx.xxx.247.50 (?)
21.5.2013 8:47

Tak jsem tou kašičkou natřel lemovací plech u základů a místa u střechy domu, kudy lezou na půdu.Vlivem tepla se kašička změnila v lepidlo a postupně zaschla. Mravenci ji sice přecházejí, ale jejich množství a rychlost pohybu se částečně snížila....a co ta místa, která matlete tou kašičkou,  vystříkat nějakým tím Biolitem, Hmyzovrahem atd...   U nás to na mravence vždycky zabralo. Teda nikdy s nima nebyly nějaké větší potíže, ale možná to bylo i tím, že jsem to v zárodku utnul tím Biolitem

Připojit reakci

29.5.2013 8:55

Dobrý den všem, tak se mi asi pomalu daří likvidovat mravence . Za více než tři roky sežrali naprosto vše, co jsem jim dal a teprve nyní se zdá, že boj s nimi končí. Je pouze otázkou, co na ně vlastně zabírá. Jak jsem psal, nakoupil jsem za tu dobu 14 druhů nástrah a ty jsem různě kombinoval a denně doplňoval a díval se, co se okolo domu děje. Všechny kupované nástrahy měli deklarováno, že si je nanosí do hnízda a tam postupně buď uhynou, nebo způsobí neplodnost .  Další produkty, které jim "nevoní" jsem používal preventivně tam, kam se ještě nedostali. Myslím tím pepř, savo, ocet, jar, kvasnice, prášek do pečiva zbytky ředidel, oleje a jiné silně aromatické odpuzovadla atd.  Navíc je v půdním prostoru už nějaký čas uchycen vibrační plašič mravenců, který 2x za minutu vysílá vibrační a rušivý signál. Teprve ale až po použití BORAXu smíchaného s medem se začaly dít viditelné změny. Když se ale dívám okolo domu, vypadá to, že tam nejsou ani jiní (malí)  mravenci , ani "rybičky" u odpadů, nejsou tam sršni ani vosy, které před tím bydleli v mezi . Jelikož je nyní chladno, nelze s určitostí říct, že mám zcela vyhráno. Teprve s příchodem teplých a slunečných dnů totiž začali mravenci vždy aktivně opravovat a budovat své příbytky. Jarda

Připojit reakci

Wimpi (2108) - xxx.xxx.44.75 (?)
29.5.2013 10:57

Shodou okolností jsme v sobotu dopoledne zjistili výskyt malých, hnědo-černých mravenců v přízemí domu. Frekventovaná mravenčí dálnice vedla ze skuliny v podlaze nahoru po zdi někam za závěsnou skříňku. Podobné invaze se u nás konají na jaře každoročně, kdy se tihle venkovní mravenci snaží barák osídlit. Vytáhl jsem asi 3-4 roky starý přípravek Maxforce LN, s obavou, že už vlivem dlouhého skladování nebude účinný a pro mravence neatraktivní. Nasypal jsem do mravenčí cestičky dvě malé hromádky prášku (granulek). Za pár minut se ve větším počtu shlukli kolem a začali to zkoumat. Pak si drobné kousíčky začali nosit do té vstupní dírky v podlaze. V neděli navečer už byla jejich dálnice zcela prázdná a dneska ráno jsem objevil už jen jediného zmateně pobíhajícího zbloudilce. Nechápu, že to podobně nezafungovalo u vás, pane Jardo. Že by nějaký mlsnější druh?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.36 (?)
5.5.2014 14:02

zdravím, nejlepší co se mi osvědčilo je maxforce LN... zabralo to po prvním dni... domečky, ocet a jiné jsou zbytečné, vždy se mravenci objevili znovu... maxforce LN funguje okamžitě

tom

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Odpuzovač hadů3418.8.201939521
Myš - jak se jí bavit?3915.8.201932942
Jed na myši613.8.2019883
Ptačí zob - škůdce 113.8.201993
Vyhlazení stromů hryzci 4610.8.201917496
Identifikace hmyzu 207.8.201912441
Prasek na vosy16.8.2019122
Nakup Calypso 480 SC534.8.201915125