Jak na mravence v domácnosti?



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
29.5.2013 10:57

Shodou okolností jsme v sobotu dopoledne zjistili výskyt malých, hnědo-černých mravenců v přízemí domu. Frekventovaná mravenčí dálnice vedla ze skuliny v podlaze nahoru po zdi někam za závěsnou skříňku. Podobné invaze se u nás konají na jaře každoročně, kdy se tihle venkovní mravenci snaží barák osídlit. Vytáhl jsem asi 3-4 roky starý přípravek Maxforce LN, s obavou, že už vlivem dlouhého skladování nebude účinný a pro mravence neatraktivní. Nasypal jsem do mravenčí cestičky dvě malé hromádky prášku (granulek). Za pár minut se ve větším počtu shlukli kolem a začali to zkoumat. Pak si drobné kousíčky začali nosit do té vstupní dírky v podlaze. V neděli navečer už byla jejich dálnice zcela prázdná a dneska ráno jsem objevil už jen jediného zmateně pobíhajícího zbloudilce. Nechápu, že to podobně nezafungovalo u vás, pane Jardo. Že by nějaký mlsnější druh?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 21.5.2013 8:47

Tak jsem tou kašičkou natřel lemovací plech u základů a místa u střechy domu, kudy lezou na půdu.Vlivem tepla se kašička změnila v lepidlo a postupně zaschla. Mravenci ji sice přecházejí, ale jejich množství a rychlost pohybu se částečně snížila....a co ta místa, která matlete tou kašičkou,  vystříkat nějakým tím Biolitem, Hmyzovrahem atd...   U nás to na mravence vždycky zabralo. Teda nikdy s nima nebyly nějaké větší potíže, ale možná to bylo i tím, že jsem to v zárodku utnul tím Biolitem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 29.5.2013 8:55

Dobrý den všem, tak se mi asi pomalu daří likvidovat mravence . Za více než tři roky sežrali naprosto vše, co jsem jim dal a teprve nyní se zdá, že boj s nimi končí. Je pouze otázkou, co na ně vlastně zabírá. Jak jsem psal, nakoupil jsem za tu dobu 14 druhů nástrah a ty jsem různě kombinoval a denně doplňoval a díval se, co se okolo domu děje. Všechny kupované nástrahy měli deklarováno, že si je nanosí do hnízda a tam postupně buď uhynou, nebo způsobí neplodnost .  Další produkty, které jim "nevoní" jsem používal preventivně tam, kam se ještě nedostali. Myslím tím pepř, savo, ocet, jar, kvasnice, prášek do pečiva zbytky ředidel, oleje a jiné silně aromatické odpuzovadla atd.  Navíc je v půdním prostoru už nějaký čas uchycen vibrační plašič mravenců, který 2x za minutu vysílá vibrační a rušivý signál. Teprve ale až po použití BORAXu smíchaného s medem se začaly dít viditelné změny. Když se ale dívám okolo domu, vypadá to, že tam nejsou ani jiní (malí)  mravenci , ani "rybičky" u odpadů, nejsou tam sršni ani vosy, které před tím bydleli v mezi . Jelikož je nyní chladno, nelze s určitostí říct, že mám zcela vyhráno. Teprve s příchodem teplých a slunečných dnů totiž začali mravenci vždy aktivně opravovat a budovat své příbytky. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.5.2013 10:57

Shodou okolností jsme v sobotu dopoledne zjistili výskyt malých, hnědo-černých mravenců v přízemí domu. Frekventovaná mravenčí dálnice vedla ze skuliny v podlaze nahoru po zdi někam za závěsnou skříňku. Podobné invaze se u nás konají na jaře každoročně, kdy se tihle venkovní mravenci snaží barák osídlit. Vytáhl jsem asi 3-4 roky starý přípravek Maxforce LN, s obavou, že už vlivem dlouhého skladování nebude účinný a pro mravence neatraktivní. Nasypal jsem do mravenčí cestičky dvě malé hromádky prášku (granulek). Za pár minut se ve větším počtu shlukli kolem a začali to zkoumat. Pak si drobné kousíčky začali nosit do té vstupní dírky v podlaze. V neděli navečer už byla jejich dálnice zcela prázdná a dneska ráno jsem objevil už jen jediného zmateně pobíhajícího zbloudilce. Nechápu, že to podobně nezafungovalo u vás, pane Jardo. Že by nějaký mlsnější druh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.36 (?), 5.5.2014 14:02

zdravím, nejlepší co se mi osvědčilo je maxforce LN... zabralo to po prvním dni... domečky, ocet a jiné jsou zbytečné, vždy se mravenci objevili znovu... maxforce LN funguje okamžitě

tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika